Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 108

Tema: Norma

  1. #1

    Privzeto Norma

    http://lov.mojforum.si/lov-about711-30.html

    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Kar se tiče Vulkana v cal. 30-06, vam ne morem povedati, kako se obnaša na srnjadi, saj sem med tem časem nabavil novo puško v cal. 308W in tam uporabljam RWS KS 9,7 ki pa daje zelo dobre rezultate. Cal.30-06 pa bom sproval šele na skupnih lovih, ko bom jagal z Manlicherjem.

    Želim vam lep dan.
    Citat Ahiles je objavil:
    zanimivo. gotovo je precej odvisno tudi od kombinacije s puško. pri meni pa ravno norma ne gr več iz omare. :D

    LP
    Citat zlatorog je objavil:
    Ahiles ali uporabljaš Oryx za vso divjad in kako ti dela na srnjadi?LP
    Citat dolgin je objavil:
    Norma Oryx je fajn zadevca,jaz jo uporabljam na 7x57,divjad praviloma pada v ognju,če ne leži v krogu 30 metrov,je pa res,da so pa potpludbe zelo obsežne!!!

    lp
    Citat Ahiles je objavil:
    tako kot je napisal dolgin. uporabna zadeva za srnjad, jelenjad, prašiča, damjaka, gamsa in volka. :lol:
    Citat MarjanR je objavil:
    imam normo vulkan .. prej sem mel oryx ... kaliber 7x64. Lahko recem, da je oryx precej bolj "skodljiv", saj dela grdo iztopno luknjo .... tako, da me je gospodar ze malo grdo gledal, ko sem mu prnesu zmesarjeno srno.... res pa je, da pade divjad v ognju ... zelo velik sok ... no zdej mam vulkano ampak ga se nisem stestiral na divjadi ...
    Citat rtvcokan je objavil:
    jaz imam Normo Vulcan 11G v kalibru 7*64 ,pa sem zadovoljen, divjad obleži v ognju.
    Citat ZR7 je objavil:
    Kakšne vrste divjad?
    Kako deluje na srnjadi, mladičih?
    Citat rtvcokan je objavil:
    srnina ,muflon, razen pri lisicah je problem,je pa odvisni kam si jo zadel ,če pravilno zadeneš nimaš problema seveda mislim na istopno rano
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    jaz imam na 7*57r 11g pa mi mladiči še 20metrov odskočijo.škoda minimalna.
    Citat pumpa je objavil:
    glede norme bi rekel da je vulkan dosti bolj mehka krogla in dela večje izhodne rane kot pa oryx je pa seveda vse odvisno od lege zadetka.
    sam uporabljem oryx 11.7g 308w pa sem zelo zadovoljen.
    seveda ga uporabljam večina za pujse,jelenjad.
    prej sem uporabljal siera 9,7 gamehed , pa sem ustrelil ozimca (38kg)in je ostal tombak malo za vhodno rano svinec pa na izhodni rani,tako da sem zaključil z zelo mehkimi kroglami,izjemoma srnjad v kalibru 243w.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto Naboji Norma

    prosim za nasvet kakšna je razlika med naboji NORMA VULKAN 11g in NORMA ORYX 10,11G
    Last edited by Ganges; 10. January 2008 at 11:54.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Cool

    Norma ORYX:
    Oryx is a bonded all-around bullet that can withstand extreme deformation without separation of the jacket from the lead core. The specially designed forward portion of the jacket lets the Oryx bullet expand rapidly to more than twice its diameter. Even when heavy bone is hit, the bullet holds together and seldom loses more than 10% of its original weight. A large frontal surface makes for rapid energy delivery and the bullet’s minimal weight loss allows deep penetration and a broad, permanent wound channel that quickly downs the animal.






    * Thin forward jacket section
    * Core soldered into jacket
    * Pure lead core
    * Thick rear jacket section
    * Crimping increases dependability


    Norma Vulkan:
    The Vulkan bullet does not have the traditional lead tip.

    Instead, the forward portion of the jacket is inverted around the lead core to prevent deformation no matter how the bullet is treated.

    The forward portion of the jacket wall is thin which allows rapid expansion and high energy delivery.

    For high velocity calibers, Vulkan has an extra lead lock to prevent jacket/core separation.




    * Thick rear jacket section
    * Pure lead core
    * Thin forward jacket section
    * Crimping increases dependability
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Moj stric je bolj pristas norme..pa kolkr js vem,je lansko sezono vsak srninski odstreljen komad iskal z krvosledcam!!je pa res da je to super municija za tezjo divjad(prasici,jelenjad,tud za gamsa je dobra krogla)! mislim da ima vulkana v kalibru 7x65R 11,2gr...

    lp

  5. #5

    Privzeto

    Sem že večkrat napisal na starem forumu pa bom še na tem. Sam sem nekaj časa uporabljal Normo Oryx v kalibru 30-06. In sicer se ne spomnim več ali je to bilo 10,7g ali 11,7g. Z njim sem streljal tudi srnjad in sem bil na sploh najbolj zadovoljen s to municijo do sedaj. Sedaj je ne uporabljam več, ker sem imel problem, ko sem imel več kot 2 naboja v karabinu mi ga ni lepo porinilo v ležišče, ampak se je vrh krogle (ki je odsekan) nekam zatikal. Vse je večinoma obležalo na mestu. Uplenil sem tudi srnjaka in ga zadel direkt v pleče. Počakal me je na mestu, izstopna rana je bila 2cm, potpludb nič.

    No pa najš ekdo drug pove, če je imel podobne izkušnje kot jaz ali drugačne v istem kalibru.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Talking

    Jaz sem streljal (samo eno škatlo) ORYX 12,7g in mi je delala preveč škode tako da sem to municijo opustil. Enkrat je samo še hrbtenica držala srninega mladiča skup od šusa. Drugače pa vse ostane na mestu (prašiči, jelenjad...)
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #7

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem streljal (samo eno škatlo) ORYX 12,7g in mi je delala preveč škode tako da sem to municijo opustil. Enkrat je samo še hrbtenica držala srninega mladiča skup od šusa. Drugače pa vse ostane na mestu (prašiči, jelenjad...)
    Kakšen kaliber pa imaš Wolf?A je mogoče 8x57js,ker ta je groza?!!S to kroglo namreč!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Citat toma je objavil: Pokaži objave
    Kakšen kaliber pa imaš Wolf?A je mogoče 8x57js,ker ta je groza?!!S to kroglo namreč!
    Ja Toma sem pozabil v kalibru 8x57JS in je res totalna groza. Sem rekel samo za jelena in zveri jo imam (volk, medved...), ker če zadaneš pade sigurno.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9

    Privzeto .30-06

    Jaz uporabljam Normo Oryx 11,7g v kalibru .30-06 že kar nekaj časa in sem zadovoljen.Z njim po večini streljam srnjad,ki praviloma obleži v ognju.Letos sem s tem kalibrom streljal srnjaka v pleče, izstopna rana je bila cca.6cm potpludb nič.
    LP!
    Last edited by blackwolf; 10. January 2008 at 23:33.

  10. #10

    Privzeto Poprava napake!

    Se opravičujem za pomoto LANI sem streljal srnjaka s tem kalibrom!

Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •