Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 50

Tema: Sauer 202

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Se strinjam.
    Vendar pri meni je najvažnejša stvar uporabnost, da je zanesljiva, natančna... Mora pa z mano v vsakem vremenu. Ne maram tega, da bi imel cenejšo puško za po grmovju, drago pa za na parado, da jo vsi vidijo. Pa so tudi takšni.
    Če že primerjamo z avtomobili: poznam primer, ko je v garaži stal povsem nov mercedes, pokrit z odejo, na morje pa so se cijazili z jugotom...

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Yugo mi je dobro služil kar par let. Danes te pa tudi BMW - ji pustijo na cesti, ker jim crkne elektronika.

  3. #23
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Ja to je res in imaš prav, samo konec koncev a ni lepo, da ko rokuješ s puško, da dela vse gladko? Mislim, mene osebno pri puški zelo moti, vržeš zaklep ven do konca in ima 2 cm lufta??? Kako naj od take puške pričakuješ neko preciznost?
    Mene osebno recimo Zastava ali Baikal ne bo nikoli prepričala. Saj je poceni in use, ampak z eno puško, ki jo nameravam imet 30 let, moram bit zadovoljen, pa si jo raj ne kupim!

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Sauer 202

    Lp!

    Fantje naj vas samo opozorim, da je tema namenjena puški Sauer 202 in ne diskusijam ali so boljše cenejše ali dražje puške! Samo toliko!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #25

    Privzeto

    Ta "luft", kot mu rečete, sem prvič opazil šele po tem, ko ste ga v tej temi začeli omenjati. Če povem drugače, to me nikoli ni motilo in tega sploh nisem opazil.
    Pa puška je vseeno natančna.


    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Ja to je res in imaš prav, samo konec koncev a ni lepo, da ko rokuješ s puško, da dela vse gladko? Mislim, mene osebno pri puški zelo moti, vržeš zaklep ven do konca in ima 2 cm lufta??? Kako naj od take puške pričakuješ neko preciznost?
    Mene osebno recimo Zastava ali Baikal ne bo nikoli prepričala. Saj je poceni in use, ampak z eno puško, ki jo nameravam imet 30 let, moram bit zadovoljen, pa si jo raj ne kupim!

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ne samo da je tisti luft moteč, precej moteče je posledično glasno repetiranje
    zaradi tistega lufta pri repetiranju včasih patron zaskoči ob rob začetka ležišča, vem sem eno leto jagal s kranjskim karabinom in se mi je 2x posrečilo da sem pri hitrem repetiranju pognecal patron:icon_smile:
    pri sakotu(zelo podoben sistem kot pri tikki) se mi to še ni pripetilo.

  7. #27

    Privzeto

    Jaz sem v trgovini sprobal Tikkin zaklep in moram reči da je bil tudi zaklep ena od stvari, ki me je odvrnila od nakupa. Repetiranje je dejansko tako mehko, da odprt zaklep skoraj kar sam potuje naprej in nazaj, če dvigaš ali spuščaš puško. Meni je bolj všeč malo trši mauserjev zaklep. Pa pri tikki mi tudi ni všeč precej robustna in neestetska ročica za repetiranje.
    Verjamem pa da je tikkin zaklep bolj zanesljiv. Vendar pri meni ni potrebe po hitrem in instiktivnem repetiranju. Ponavadi rabim en strel, maksimalno dva.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    a pri bokarci maš tut rajš da se zapira kot kakšen čeh, ko pa kakšna elegantna prelamača(blaser, boroveljska, krieghoff)

  9. #29

    Privzeto

    Ne, tam pa je treba preveč sile da zapreš puško, če se ne zapira gladko, tam pa je (zame) moteče, če je trd zaklep.
    Ma to so stvari, ki so mnenje čisto vsakega posameznika, nima smisla o tem na široko razpravljat...

  10. #30
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Skratka: zadevo sem naročil, Sauer S202 classic v kalibru .30-06.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •