Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 113

Tema: Repetirka ali kombinirka?

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Se pridružujem mnenju 308 Win je zakon. Dobiš kakršno koli kroglo od FMJ vojaških, ki so zastonj, do preciznih HPBT. Vmes pa še vse lovske, ki si jih človek zaželi. Imam karabin z varmint cevjo v tem kalibru.Včasih sem streljal z njim na tekmah in ga ne bi zamenjal. Z daljnogledom tehta okoli 7 kg, ampak za na prežo in daljši strel je zakon.
    Za mojo kombinirko(7x65R, 12) nimam matrice za filanje nabojev, ker jo dela samo RCBS, sam pa imam vse ostale matrice in prešo od Lee-ja. Sicer pa kolikor strelam iz nje imam nabojev do smrti dovolj. Edino izgled je bolj "lovsko".

    LP G.
    Kaj pa če bo kdaj treba medota :)

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če bo kdaj treba medota :)
    11,7 gramska(180 grainov) krogla če hitrost, na 100 metrih, ne pade pod 716m/s popolnoma zadošča zakonu tudi za medveda.

    Za to zahtevo pa je na voljo precej različnih nabojev.

  3. #33

    Privzeto

    Glede na to, da želo pmarjan mnenje za repetirko in kombinirko, bi se jaz na njegovem mestu odločil za .308 (pravi da tudi za tekmovanja) in 12/ 9,3x74R.
    Tako pokriješ vse do debelokožcev, če te zanese širše ali če boš kot lovec-turist ali gost ustrelil na velikega medveda, merjasca ali losa ...

    Sam dveh pušk v podobnih kalibrih ne bi imel, zato taka razlika.

    Seveda je to le moje mnenje.

  4. #34
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    9,3x74R je primeren samo za srnjad in nič drugega. Že če pride divji prašič je strel s tem kalibrom bolj tako-tako in ne vem, zakaj bi si ga kdo želel v kombinirki.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #35

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    9,3x74R je primeren samo za srnjad in nič drugega. Že če pride divji prašič je strel s tem kalibrom bolj tako-tako in ne vem, zakaj bi si ga kdo želel v kombinirki.
    pomoje se ti malo motis ta kaliber je idealen za tezjo divjat,edino ce sem ga zamenal za 9,3x72r

  6. #36

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    9,3x74R je primeren samo za srnjad .
    Pomoje tud misli 9,3x72R. Bi lahko rekli da je za srnjad komaj še primeren.

    Povezava 5436

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    9,3x74R je primeren samo za srnjad in nič drugega. Že če pride divji prašič je strel s tem kalibrom bolj tako-tako in ne vem, zakaj bi si ga kdo želel v kombinirki.

    Brača Srbi pravijo temu kalibru "ledeni či?a", ker vse kar zadeneš zmrzne na mestu. Primeren je predvsem za težko divjad, na srnjadi pa s primerno kroglo in primernim zadetkom ne pušča skoraj nobenih podpludb.

  8. #38

    Privzeto

    So že odgovorili. Tudi na skupnih lovih, kjer je dosti zaraščenega pride prav ta 9,3 in tako kot je rečeno 74R in ne 72R. Drugače pa je tudi uporaben v Afriki ...

  9. #39
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Kaliber 9.3x74R se vedno bolj prijemlje v prelamačah (sploh v express puškah). Kot je povedal kolega pred mano, vedno več je zaraščenega terena, ta krogla je pa zaradi svoje teže dosti manj občutljiva na morebitne ovire med letom, kot pri kakšnem manjšem kalibru.

  10. #40
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    72r sem mislil, sem posipam s pepelom in opravičujem.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •