Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 113

Tema: Repetirka ali kombinirka?

  1. #11

    Privzeto

    Oba tipa pušk, karabin in kombinirka sta lovsko uporabna. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti. Samo od lovca je odvisno kaj ima raje in kaj mu je bolj všeč. Jaz osebno zaradi ene lisice ali dveh ne bi nosil celo leto dve cevi po lovišču.

  2. #12

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Oba tipa pušk, karabin in kombinirka sta lovsko uporabna. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti. Samo od lovca je odvisno kaj ima raje in kaj mu je bolj všeč. Jaz osebno zaradi ene lisice ali dveh ne bi nosil celo leto dve cevi po lovišču.
    Se strinajm s DEERHUNTERJEM. Sam sem imel češko kombinirko 7x57R/12, zame pretežka puška s katero sem uplenil kar nekaj divjadi in tudi nekaj zgrešil. Enostavno puška, katera ni po mojem okusu. Kolega pa jo ne da za nobeden denar proč.

    pač stvar okusa.

    lp

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Se strinajm s DEERHUNTERJEM. Sam sem imel češko kombinirko 7x57R/12, zame pretežka puška s katero sem uplenil kar nekaj divjadi in tudi nekaj zgrešil. Enostavno puška, katera ni po mojem okusu. Kolega pa jo ne da za nobeden denar proč.

    ojoj fantje,da pa bokaric ne morte za seboj po loviscu "vlečt",je pa res mal "sramotno"...ka smo deci,al nismo??:icon_:
    kaj pa pol ce slucajno kej poknes,poklices soseda,da ti pride pobrat plen

    Mal heca,pa vendar....za moje pojme se še vedno z tezjo pusko boljse ustreli kot z kaksno lazjo,moje mnenje

    Ravne rore z lahkimi in tezkimi

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Pravijo, da puška mora met svojo težo, pa da se z lahko ne da tako dobro ustrelit, js sm jim pa že večkrat dokazal, da temu ni tako.Moja flinta ima z daljnogledom vred 3.3kg, torej krepko manj kot kakšna češka bokarca in podobno.Prilagam sliko, tako da lahko debato glede teže pušk zaključimo

    (streljano s 308win, 8,4gram.Na sliki so 3 streli, pa saj se vidi.)
    Se opravičujem, moj post rahlo spada tudi v temo preciznost risanic,pardon!

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    ojoj fantje,da pa bokaric ne morte za seboj po loviscu "vlečt",je pa res mal "sramotno"...ka smo deci,al nismo??:icon_:

    ....za moje pojme se še vedno z tezjo pusko boljse ustreli kot z kaksno lazjo,moje mnenje
    ....moje mnenje....tule zgoraj pise,ce pa ti tko ustrelis,pol pa tak dobr,js pac z lazjo ne tko dobr...
    vse pise..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ja, bi pa napisal, da ti ne ustreliš z lahko dobro, ne pa da se ne da ustreliti po tvoje....pa dobro, saj ni važno, glavno da je v tarči

  7. #17

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Pravijo, da puška mora met svojo težo, pa da se z lahko ne da tako dobro ustrelit, js sm jim pa že večkrat dokazal, da temu ni tako.Moja flinta ima z daljnogledom vred 3.3kg, torej krepko manj kot kakšna češka bokarca in podobno.Prilagam sliko, tako da lahko debato glede teže pušk zaključimo

    (streljano s 308win, 8,4gram.Na sliki so 3 streli, pa saj se vidi.)
    Se opravičujem, moj post rahlo spada tudi v temo preciznost risanic,pardon!
    Se strinjam s tabo RWS, ko sem zgrešil srnjaka pred 3 leti s češko bokarico, v medalji, sem takoj šel v nabavo in kupil Manliherco light in sem prezadovoljen. Nekaterim pač odgovarja težja meni vsekakor lažja puška. Stari strelci povedo da ljudje imajo radi težje puške samo iz enega razloga, ker se bojijo odsuna,katerega težja puška vseekakor ima manj kot lažja.

    jaz pravim sam da prileti tam kjer pomeriš

  8. #18

    Thumbs up Repetirka in Kombinirka

    Hm, bolj kot spremljam debato, bolj se mi zdi, da ni odveč (če si seveda lahko privoščiš), če imaš kar obe - repetirko in kombinirko.

    Repetirko (čeravno eno v kal. 8x57IS že imam) bom nabavil v srednjem ali magnum kalibru (se še odločam po osebnem preferenčnem vrstnem redu med naslednjimi: .308W, 300WSM, .270W, .30-06Spr in 7RM), ker jo nameravam uporabljati tudi za strelska tekmovanja na srednjih razdaljah (v večini do 600m), občasno tudi do 1km. Seveda bo temu primerna tudi ostala oprema. Zraven bi nabavil še kombinirko-bokarico z vložno .22WMR cevjo in menjalnimi bock-šrot cevmi. Šrot bo sigurno v cal. 12, v kombinaciji z enim izmed kalibrov, naštetih po osebnem preferenčnem vrstnem redu (.308Win, .30-06Spr, 7X65, 9,3X74R ali 8x57JRS). Gledam nekaj v razredu Sabatti ali F.A.I.R. Slednjo sem zasledil pri Postonjskem trgovcu z orožjem, in sicer model Leisure Combi v kal .30-06 / 12/76.

    Vprašanje Vam, dragi poznavalci - čeravno morda malce izven teme, pa vendar:
    Če bi bili v enaki dilemi in bi se odločali med zgoraj naštetimi kalibri in bi kupovali oboje - tako repetirko, kot kombinirko, pa ne glede na to, katera divjad vse je v domačem lovišču - glejmo širše (recimo Europa) - za katera kalibra v teh dveh kombinacijah bi se odločili (lahko tudi na ZS, če menite, da bi bilo tako bolje)?

    Aja - EDIT: Nekdo mi je nekoč svetoval, da naj kupujem enake - vendar moderne - kalibre, da ni težav z municijo. Glede na to, da sam polnim naboje, pa le-teh ne bi smelo biti!?.

    Hvala za odgovore in LP-MP

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Tale FAIR se tudi meni dopade. Kar se pa kalibra tiče, jaz bi vzel 30-06 / 12.

    Tudi iz razlogov, ki jih lepo opisuje Othmar.

  10. #20
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    Citat pmarijan je objavil: Pokaži objave
    - repetirko in kombinirko
    .30-06 ter .30-06/12

Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •