Stran 8 od 12 PrvaPrva ... 456789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 113

Tema: Repetirka ali kombinirka?

  1. #71
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    spet italijansko sranje
    z rizzinijevo(mislim da gre za isto firmo) trap puško sem že rokoval, in mi je bila kr všeč.

  2. #72

    Privzeto

    Vprejšnih postih pišete o proženju boeh strelov hkrati,če je puška naprožena in streljate z šibrami.
    Ako je v puško ugrajeno originalno naprožilo in je puška naprožena ni možno izstreliti šiber,dokler se ne popusti naprožilo.
    Kar se pa tiče pokanja igel je pa glavni vzrok,proženje puške na prazno.
    Seveda govorim o čehu ZH.

    lp

  3. #73

    Privzeto

    Jaz imam karabin in kombinirko. Karabin uporabljam bolj za čakanje, medtem ko sem češko kombinirko ZH204 kupil za pogone ker je kratka in priročna pa tudi poceni in je ni škoda na na pogon. Lahko pa rečem, da se še vedno nisem odločil kaj je boljše za pogon. Tudi sam nisem vse do letos videl prašiča v našem lovišču pa sem pri lovcih zdaj 3 leto in sem bil mnenja da je krogla + eventuelno idealka povsem dovolj. Potem sem v enem mesecu dvakrat streljal s stojišča po pujsih in mi puška ni več tako všeč. Zakaj? Malo zato, ker je včasih zanesljiv strel samo s kroglo, se pravi lahko da pridejo pujsi malo bolj daleč in lahko na idealko pozabiš. Drugo je to, da se nikakor ne morem navadit na dva sprožilca Lahko da imam samo jaz tak problem, ne vem, ampak mene zelo moti več sprožil na eni puški. V situaciji kar pozabim da moram po prvem strelu menjat sprožilec... Pri moji kombinirki me malo moti tudi varovalka, ki je na spodnji strani puške in jo moraš pred strelom poiskat, s tem pa izgubiš kako sekundo ali dve. Potem je še ta stvar, če veš da imaš na voljo samo en strel, eni zato bolje streljajo, ker se bolje skoncentrirajo na ta strel, drugi pa so toliko bolj živčni ker vejo da ne bo popravnega :icon_:
    Lahko rečem samo še to, mi lahko to temo vlečemo v nedogled, na koncu je treba poizkusit, kako se stvar obnese v praksi. Enim je všeč eno, drugim drugo. Na koncu se mora vsak sam odločit kaj mu najbolj leži.


    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Vsem se prav lepo zahvaljujem za odgovore in nasvete.Bom v začetku res nabavil kar češko kombinirko,kaliber pa bo tisti,ki bo v danem trenutku na voljo na trgu rabljenih pušk.
    Od jeseni pa do januarja smo imeli 8 skupnih jag-pogonov.Samo na eni sta bila uplenjena manjša prašiča,oba s kombinirkami.Glede na število prašičev v našem lovišču,je že ena krogla za celo leto dovolj.
    Lovski pozdrav,Andi.

  4. #74

    Privzeto

    Jaz osebno imam dve puški. Za lov na srnjaka in divje prašiče ter jelenjad uporabljam kombinirano 7*57R/16, za lov na lisico pa rusko šibrenico. Imel sem srečo, da sem našel kombinirko iz Borovelj, ki je zelo lahka in res dobra za kakšen več urni zalaz. Šibrenica je za jesenske love na malo divjad več kot ugodna. Če potrebuješ puško za glinaste golobe ti ne priporočam da isto puško uporabljaš za na lov, ker so lovske izvedbe pušk manj vzdržljive in lahko hitreje pride do okvar. Dobra trap puška se dobi že tudi za 1500 eur, seveda odvisno kakšno kupuješ novo ali rabljeno. Češke puške niso slabe, italijanske (pa ne vse) tudi ne, čeprav ima vsake toliko kakšna od teh pušk takšne poporodne težave da glava boli... enako kot pri avtih.
    Želim ti, da se boš dobro odločil in pametno kupil. Seveda pa se pridružujem mnenju enega od mojih predhodnikov, da je bolj pametno malo več dati za kakšen "gver" pa d aje ta res dober...
    LP

  5. #75

    Privzeto

    Če imaš staro čehinjo z idealko in kroglo pa priletijo prašiči, lahko čisto enostavno z zadnjim petelinom izstreliš najprej idealko potem pa kroglo. Ni nobenih problemov z dvema petelinoma Pa tudi ko se je navadiš in če imaš krogle kje pri roki, se da presenetljivo hitro menjati naboje. Za prvo puško vsekakor priporočam kombinirko. Moj karabin večinoma počiva v omari od kar imam kombinirko.
    Last edited by teohafy; 16. February 2010 at 20:46.

  6. #76

    Privzeto

    Potem sem v enem mesecu dvakrat streljal s stojišča po pujsih in mi puška ni več tako všeč. Zakaj? Malo zato, ker je včasih zanesljiv strel samo s kroglo, se pravi lahko da pridejo pujsi malo bolj daleč in lahko na idealko pozabiš. Drugo je to, da se nikakor ne morem navadit na dva sprožilca
    Stvar navade! Svetujem ti,da se večkrat odpraviš na strelišče, si postaviš več tarč na različne razdalje in se streniraš. To je zgolj in samo stvar treninga,brez katerega boš tako in tako bolj slabo lovil. Ne si šparat tiste par nabojev za skupne jag,če slučajno pride pa takrat probaš...,zavedati se je treba, da imaš v rokah zadevo s katero se jemlje življenja,tko da je tukaj trening še kako na mestu! Ali si poskusil potem tudi s karabinom,da meniš da je kombinirka slaba?
    Sicer pa je kombinirka za prvo puško zelo dobra rešitev. Res pa je,da je bolje,če si za "nizki" lov nabaviš dodatno šibrenico,po možnosti res tako s katero boš lahko streljal na g. golobe - tudi to je trening za lov.

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #77

    Privzeto

    Eni hvalite kombinirke drugi karabin, vbistvu pa hvalite tisto ki Vam osebno bolj leži v rami in v katero bolj zaupate.

    Kaj je boljši kombinirka al karabin je vbistvo samo stvar navade. Imam obe in lahko rečem, da se z eno ali drugo da odlično jagat. Če bi še enkrat bil na začetku in se moral odločiti za nakup puške pa bi si osebno izbral kombinirko. Veliko lovcev pa lete ne mara. Zato si vsak, ki si kupuje orožje naj kupi tisto, ki mu je všeč.
    Bi pa vsem ki se odločajo za nakup lovske puške predlagal da si kupijo priznano orožje, po možnosti novo oziroma malo rabljeno od poznanih ljudi in tudi preizkusijo, da neboste v njo vložli več kot v novo. Sam sem kupil obe rabljeni v dobi enega leta za obe sem dal cca. tisoč eur. Vendar sta oba daljnogleda na puškah s časom ob intenzivnem lovu odpovedala. (zeiss jena), čeprav je bila vidlivost odlična in tudi navzven sta delovala še kot nova se je mosto zadetka vsakih par strelov spremenilo, prišlo je do prve zastrelitve, iskanja itd. Zato sem nabavil novo optiko za karabin, kar je za sabo potegnilo novo montažo, novo bronuro pa še novo kopito, če se že dela. Puška je sedaj kot nova, izredno natančta zaradi dobrega puškarja, da sem pa to dosego in dobil zaupanje v puško sem imel pa drago šolo.

    Zato, kdor misli malo več kot deset nedelj v letu lovit, naj si raje kupi novo kvalitetno orožje in optiko skupaj s kvalitetno montažo. S tem pa ne trdim da je potrebno kupit najdražje, temveč kupite zaneslivo in natančno puško tudi ob več zaporednih strelih. Optiko, ki kljubuje vsem vremenskim razmeram, ohranja vidljivost v mraku in drži križ na mestu. Pa še motažo, ki se nikakor ne sme prestavlat. Danes je veliko različnih znamk na trgu, bi pa predlago da kupite tiste, ki ponujajo daljše dobe garancije, sploh optike.

    Lep pozdrav.

  8. #78

    Privzeto

    Točno tako KRDUŠ,povedal si bistvo iz svoje drage prakse!

  9. #79

    Privzeto

    Sploh nisem mnenja da je kombinirka slaba puška. Hotel sem samo povedat svoje izkušnje, v razmislek lovcem, ki je še niso uporabljali. Sicer sem s svojo kombinirko prvega prašiča tudi uspešno uplenil, ob drugi priložnosti sem zgrešil, pa pri tem puška ni imela kaj veliko zraven. Pujsi so me pač presenetili, saj vsi vemo da se na pogonih na pujse včasih vse odvije bolj na hitro. Hotel sem izpostavit, da če ti puška leži boš z njo veliko bolj uspešen, kot pa če ti dela preglavice in ti ne leži. Pa ni važno ali je kombinirka ali karabin, važno je samo katera ti dobro leži.
    Vem tudi da stare čehinje kakršna je moja omogočajo proženje tako šibrene kot krogelne cevi na zadnji sprožilec. Nisem pa še sprobal in ne morem komentirat kako se obnese.
    Tudi še nisem v situaciji ponovno polnil kombinirke. Sem pa dvakrat karabin in moram reči da sem prepričan da se s karabinom da hitreje in lažje napolnit cev. Mi je tudi v situacijah to uspelo zelo instinktivno in hitro, kot bi mignil.

    Se pa vsekakor ne strinjam s komentarjem, da si naj mlad lovec kupi drago puško z dobro optiko. Sam sem za optiko in karabin dal 3000 €, pa sem bil vedno na brakadi samo živčen kje jo bom kaj poškodoval in nazadnje sem v brakadi res padel in naredil za 300 € škode, še preden sem jo sploh krstil. No zdaj je puška popravljena in krščena, ne vzamem jo pa nikamor drugam več, kot na prežo na srnjaka. Za v goščo za brakade pa imam staro čehinjo, s katero se tudi da dobro zadet, pa še poceni, lahka in kratka je in popolnoma vseeno je če jo še isti dan med padcem razbijem, saj si za tak denar kolikor stanejo stare čehinje lahko kupim drugo.

  10. #80

    Privzeto

    Saj obstajajo dobre puške(repetirke) v inox izvedbah s sintetičnim kopitom.Pa se ni potrebno sekirat,da boš kam z njo udaril.Samo funkcionalnosti daš prednost pred tradicijo!!!

Stran 8 od 12 PrvaPrva ... 456789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •