Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 113

Tema: Repetirka ali kombinirka?

  1. #91
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tukaj veliko ne moreš zgrešiti. Sam imam čehinjo, ki je dobra roba. Po drugi strani pa ima moj bivši mentor Sabattijevo, s katero je prezadovoljen.

    So pa sedaj te nove čehinje naredili ne da bi lotali med seboj cevi, kar bi po moje prevesilo odločitev in bi si nabavil čehinjo.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #92
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Čeha...... šibrenice pa italijanske, ker so dobre.

  3. #93

    Privzeto

    Al Merkl-Suhl al pa Blaser kombinirko, pa ne rabiš nič več razen ustrezne municije, ta je pa lahko češki SB.
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  4. #94
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    Al Merkl-Suhl al pa Blaser kombinirko, pa ne rabiš nič več razen ustrezne municije, ta je pa lahko češki SB.
    Se povsem strinjam, imel sem obe in sem prepričan, da Merkel Suhl 201 ali 211 z ejektorji, v kalibru 7*65(pogojno7*57)/16 z optiko 1,5-6*42 pokriva vso našo divjad in vse načine lova. Seveda v pravih rokah.

  5. #95
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Blaser in Merkel nista v rangu, kateri zanima našega lovskega brata. Bi pa jaz, če bi še 1x kupoval sigurno iskal v kalibru 30-06 (sedaj imam 7x65R) zaradi izbire in pa cene municije.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #96
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Seveda, prepričan sem da sta Merkel Suhl in pa Blaser vrhunski puški, ravno tako Krieghoff, a to žal ni v rangu pod 2 tisoč evrov za kos orožja.
    Sem pa danes govoril s svojim puškarjem, ki mi je odsvetoval kombinirko Sabatti in priporočil češko zadevo.
    Mogoče kdo ve (na zs), če je na Gorenjskem koncu trgovina, ki lahko tako orožje naroči, danes sem bil v Ljubljani pa sem dobil negativen odgovor - v skrajnem primeru še vedno ostane Dolenjska.

  7. #97
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kar puškar reče, ni vedno sveto
    Jaz bi se, če bi se odločal med Sabattijem in Čehom sigurno odločil za Sabattija. Oče ga ima že cca 15let, in če bi mu kaj manjkalo bi že davno šel od hiše. Je res da z njo oba zelo malo loviva(zaradi zakonsko švoh kalibra 243win). Puška z 6.8g t mantel kroglo prelepo grupira.

  8. #98

    Privzeto

    V razmislek bi pristavil dejstvo, da je pri nas ogromno čeških bokaric, ki so bile konkurenčne predvsem zaradi cene, vendar so po doooolgo letih še vedno zelo uporabne puške, osebno imam starejšo ZH, pa je dosti na jagi, dež, sneg, ... in ni problemov, ostali solovci s čehinjami ravno tako. Ko pa pogledam shul ... pa je opaziti da je brunura slabša in so po kaki plohi rjave ko lisice. Govorim za stare kombinirke in mislim da čehinje še vedno močno konkurirajo "top" nemški robi.
    Za Sabattija sem večkrat slišal tudi negativna mnenja. Osebno se mi zdi boljša puška če jo 90% oceni samo z besedo dobro, kot če jo 50% za super odlično ostali pa za slabo ...

  9. #99
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Mogoče še vprašanje...kaj izrecno pa pri Sabatti ni tako dobro kot drugje...igle, zaklep,...? Če ima kdo mogoče kakšen podatek.
    Sem pa zasledil, da tudi Betinsolli dela kombinirke, je to v istem rangu kot Sabatti ali so njihovi izdelki na višji ravni (kakovosti, ne cenovno).

  10. #100

    Privzeto

    Jereb, ja mogoče "kitajski" Suhl. Nehaj no, lepo te prosim. Noben ne trdi, da je čehinja slaba puška, samo kar neke take primerjave pa... . Ponavadi je cena kar mereilo kvalitete, vsaj v tem primeru je. Maš pa tudi bolj poceni Kettnerja, če ma nekdo problem se odločit med čehom in Sabattijem, ki je prav tako zanesljiv kot BLaser ali pa Suhl. LP L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •