Stran 11 od 12 PrvaPrva ... 789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 113

Tema: Repetirka ali kombinirka?

  1. #101
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi zelo drage, celo nemške puške te lahko razočarajo (zaklepi, odpiranje, itd). Glede na ceno se to ne bi smelo dogajati !!!. Tudi drage puške naredijo na hitro in serijsko in to je to......... prave kvalitete, žal ni več.

  2. #102

    Privzeto

    No Detel, katera zelo draga nemška puška pa je pustila tako globoko rano na tvojem srcu? Zgolj za primerjavo, zelo drag belgijski FN traprica je "razočaral" okoli 5 miliontega strela, potreboval je novo fedro za ejektor. Vse drugo bi verjetno prej potrebovalo generalni servis.

    JA madona katera puška pa ni danes narejena serijsko, redkokatera, pa dej pol naredi primerjavo med ročno izdelano puško in serijskim švabom, pa da vidimo zmagovalca. LP L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  3. #103

    Privzeto

    Luka, ko mi je mentor posodil suhl drilling in me je dobila rahla plohica, sem se zvečer bal ko pes, ker je bil pikast, kot bi imel rdečke! Pa sem glancal ko bik, no pa me je potolažil, da pač rata rdeč kadar je vlaga v igri. Pa gre za Suhl, nemški (ima graviran znak firme, tistega kovača al kaj je že itd.)! Na skupnih lovih pozimi pa tudi ni edini, ki rdeči.
    Ne govorim o kitajskih Suhlih, ker jih pred 30 in več leti verjetno še niso delali (če jih zdaj tudi ne vem).
    Pa ne zdaj, ja ta novi tega ne delajo... bla bla bla. Primerjam čehinjo in Suhlov driling iste starosti in ti povem, da me Suhl ne navdušuje.

  4. #104
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Suhl ma tak material, da hitro zardeči kot si rekel
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #105

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Suhl ma tak material, da hitro zardeči kot si rekel
    Ne vem. Morda brunura ni najboljša? V čem je vzrok mi ni jasno, saj od tako cenjene in drage puške tega res ne bi pričakoval.

  6. #106
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Pikice...

    Lp!

    Pikice in rdečke dobi lahko vsako orožje in tu ni stvar proizvajalca. Kaj kupiti in zakaj je v prvi vrsti stvar okusa posameznika, ki kupuje in o okusih se nerazpravlja. Sam nimam nič proti češkim, srbskim, ruskim...risanicam ali kombinirkam, samo sam z njimi ne bi lovil. Tudi z optiko je slično. Pri nabavi prve puške bi dal prednost kombinirki. Kaliber 7x65r/16 ali .30r blaser/16, tudi trocevka je dobra rešitev in še elegantna povrhu, samo vseeno bi za lov nizke divjadi kupil še eno šibernico, ker sam imam načelo, da daljnogled ko je nameščen na puško, tam tudi ostane, brez snemanja, če to ni ravno potrebno zaradi servisa. Da, vedno je težko pred prvo odločitvijo, no pa pred naslednjim tudi ni nič lažje. Najbolje je zaupati svoji intuiciji in ravnati po njej in v skladu s svojimi zmožnostmi. Za karabin bi se pa za prvega ponovno odločil za .270win ali pa 6,5x55SE...za naše lovišče, po mojem skromnem, laičnem in neukem mnenju, najbolj univerzalna kalibra.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #107

    Privzeto

    Ko so še puške v koči na obešalniku visele sta tja obesila svoje nove puške dva lovca. Po par kozarčkih.... sta hotela domov. Ruska puška je bila še vedno nova, lastnik sulove pa je mislil, da so jo kolegi vzeli in tja obesili neko zarjavelo.

  8. #108

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ko so še puške v koči na obešalniku visele sta tja obesila svoje nove puške dva lovca. Po par kozarčkih.... sta hotela domov. Ruska puška je bila še vedno nova, lastnik sulove pa je mislil, da so jo kolegi vzeli in tja obesili neko zarjavelo.
    Ja, ampak zakaj se to dogaja? Bad quality?

  9. #109
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Suhl

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ko so še puške v koči na obešalniku visele sta tja obesila svoje nove puške dva lovca. Po par kozarčkih.... sta hotela domov. Ruska puška je bila še vedno nova, lastnik sulove pa je mislil, da so jo kolegi vzeli in tja obesili neko zarjavelo.
    Pri puški je najbolj važno kako strelja, ne kako izgleda.

    Zanima me s katerimi modeli imate take izkušnje, skozi moje roke je šlo 6 različnih pušk Merkel Suhl in nisem imel takih izkušenj, pa nisem glih najbolj priden pri čiščenju in mazanju.

    To so pogruntavščine nevoš?ljivcev in wonna be strokovnjakov za orožje.

  10. #110

    Arrow

    Ponavadi je cena kar merilo kvalitete
    načeloma da, vendar bi rekel da imajo CZ puške daleč! najboljše razmerje cena/kvaliteta, in poleg tega me nobeden ne bo prepričal da so nemške puške 5× boljše, kolikor so dražje od čeških.
    bi si upal trditi, da se za tisti zares mali skok v kvaliteti ogromno (preveč) preplača...

Stran 11 od 12 PrvaPrva ... 789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •