Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 113

Tema: Repetirka ali kombinirka?

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne vem kaj bi Sabatti delal take probleme? Pri naši hiši je že skor 15let, pa je v teh letih odletela samo igla, kar pa je za češke bokarice še bolj značilno.
    Dosti raje bi imel Sabattija, kot pa čeha, je pa res da h kakemu bedancu bol paše čeh kot pa eleganten sabatti...no ti novejši čehi so že dokaj za pogledat, stari čeh je pa kramp od krampa, je pa res da svoj posel opravlja tako kot je treba. Moti me tudi proženje pri teh čehih, brez naprožila je praktično neuporaben za natančne strele, al pa sm js prešvoh v prstu:icon_smile:

  2. #62
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ...Moti me tudi proženje pri teh čehih, brez naprožila je praktično neuporaben za natančne strele, al pa sm js prešvoh v prstu:icon_smile:
    Prešvoh si, prešvoh. Moja bivša čehinja je brez naprožila, pa sem kar lepo zadeval. Veper pa sedaj z njo in drugo optiko enajstke štepa. Je pa res, da naprožilo zelo olajša zadevo in je vsekakor priporočljiva reč.

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post

    Imel čeha (ZH 324 v kalibru 7x57/16) 7 let in z njo pojagal praktično vse. Puško so preizkušeno odlične. So zelo poceni in ne bo ti je škoda, če je boš malo opraskal, sploh če boš veliko lovil na zalaz ali pa boš v pogonih. Pa še malo mišic boš dobil, ker je malo težja. Priporočam nakup te puške. Sedaj sem šel na boroveljko, ki je res lepša, lažja a, če nisi polnih žepov, se kaj kmalu lahko malo posekiraš, ker jo tu in tam prej ali slej butneš. Boroveljke so več ali manj "šminkerske" puške, namenjene čakanju in bolj občasnemu lovu. Sam lovim praktično že vseh 10 let zgolj z bokarico in sem se je navadil. Je pa tako, da če ne misliš resno lovit lisice, je boljša izbira karabin, sploh če ti lisičja koža nič ne pomeni. Moje mnenje je, da za začetek si nabaviš čeha, ki te ne bo veliko stal, pri kakovosti ne boš zgrešil, potem pa boš sam videl, če ti puška ustreza ali ne, prodaš in zamenjaš jo lahko hitro.

  4. #64
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kombinirka je le za individualno jago. Za fazane moraš imeti menjalne cevi, za pogone imaš samo eno kroglo. Baje, da čehinje izdajo včasih oba strela naenkrat. To se je pripetilo tudi meni .

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kombinirka je le za individualno jago. Za fazane moraš imeti menjalne cevi, za pogone imaš samo eno kroglo. Baje, da čehinje izdajo včasih oba strela naenkrat. To se je pripetilo tudi meni .
    Za pogon na pujske imaš v šibreni cevi lahko idealko.
    Glede proženja 2 strelov naenkrat je pa tako. Kolega je ravno zato in še nekaterih problemov prodal novo sabatijevo puško. Pri moji čehinji se mi je zgodilo le enkrat, ko je z njo streljal moj oče in je najprej stisnil naprožilo na krogli, potem pa je z naproženim mehanizmom za risano cev streljal s šibrami. In je počila še krogla. Drugače pa se mi to ne dogaja, še enkrat take situacije sicer nisem preizkušal. Nikoli nimam kar naproženo, če ne mislim takoj ustreliti iz risane cevi.
    Loviti imam možnost z karabinkama 223 remi in 7 rem mag, pa v 99% lovim s češko bokarico 12/7*57R.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #66
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Vsem se prav lepo zahvaljujem za odgovore in nasvete.Bom v začetku res nabavil kar češko kombinirko,kaliber pa bo tisti,ki bo v danem trenutku na voljo na trgu rabljenih pušk.
    Od jeseni pa do januarja smo imeli 8 skupnih jag-pogonov.Samo na eni sta bila uplenjena manjša prašiča,oba s kombinirkami.Glede na število prašičev v našem lovišču,je že ena krogla za celo leto dovolj.
    Lovski pozdrav,Andi.

  7. #67
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Ne vem kaj bi Sabatti delal take probleme? Pri naši hiši je že skor 15let, pa je v teh letih odletela samo igla, kar pa je za češke bokarice še bolj značilno.
    Dosti raje bi imel Sabattija, kot pa čeha, je pa res da h kakemu bedancu bol paše čeh kot pa eleganten sabatti...no ti novejši čehi so že dokaj za pogledat, stari čeh je pa kramp od krampa, je pa res da svoj posel opravlja tako kot je treba. Moti me tudi proženje pri teh čehih, brez naprožila je praktično neuporaben za natančne strele, al pa sm js prešvoh v prstu:icon_smile:
    jaz sem z ceinjo lovil dve leti in me ni nikoli pustila na cedilu dela ked urca ceprav sem bil brez naprozila

  8. #68
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Če lahko še jast svoje izkušnje s kombinirkami povem. Oče ima češko 7x57r/16 in mu je po nekaj letih(kupil jo je l.71) začelo z zadnjim (šibre) prožit obe cevi hkrati(z zadnjim petelinom si lahko prožil obe cevi z DVEMA proženjema). pa je dal h puškarju in mu je ta pobral en del mehanizma ven tako da proženje obeh cevi z zadnjim petelinom ni več mogoče(primer menjalne cevi - šibre). Od takrat ma mir pa tudi puške ne more prehvalit!!!!
    Prav isti primer pa se je godil prijatelju in mu je puškar zamenjal prožilni mehanizen in dela kot urca, od takrat naprej njegova karabina ostaja konzervirana v omari.
    O natančnosti pa nebi debatiral ker so to po mojem, za naše razmere v lovišču, zelo natančni stroji!!
    I nikome ništa!

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    dejstvo je, da pri teh robustnih puškah kaj drugega že nima it narobe, kot pa kaj v mehanizmu, je pa že to dovolj. V naši ld ima veliko lovcev češke kombinirke, in večina od teh je že menjala iglo.
    Še to, a čehi poznajo sam 7x57r in 7x65r, opravičujem se, možnost sem imel videt eno v 243win!(pomoje je bil kitajski ponaradeh čeha)
    Glede natančnosti sabatti prav nič ne zaostaja za čehom.Edino kar je slabše pri sabattiju, da se cev prej zagreje, vsi vemo zakaj


  10. #70

    Thumbs up Kombinirka FAIR na zalogi v PO

    Če kupuješ kombinirko, ima "daleč okoli znani" xxxxxxxxx trgovec z orožjem v prodaji novo puško znamke FAIR - Leisure Combi, cal. .30-06/12/76 Mag, za malo denarja: 1.170,00 EUR:icon_: Ko sem jo držal v rokah, sem bil kar presenečen, kako je lahka - pojdi jo pogledat, če ti ni iz poti ali predaleč.
    Last edited by ZR7; 17. February 2010 at 07:31.

Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •