Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 113

Tema: Repetirka ali kombinirka?

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kombinirke ne bom nikoli imel, ker ni za eno ne za drugo jago, je le kombinirka...... pa še težke so ponavadi .
    na souporabo imam očetovo kombinirko sabatti master light 243win/20, ne vem točne teže, je pa sigurno dosti lažja od večine karabinov. Ne vem zakaj kombinirana puška nebi bila uporabna? Mogoče edino za pogone, za individualno jago je pa glih tako uporabna, kot pa en karabin. Večinoma sicer lovim z repetirko, se mi je pa do zdaj samo enkrat pripetilo, da sem oddal 2 strela, pa še to zaradi bližine meje z drugo LD.

    Za prvo puško je mogoče res boljša kombinirka.

  2. #52
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    driling je super zadevca mas vse v eni puski :icon_:.jaz ga imampa imam se karabin pa se srotarco in ti lahko povem da lovim samo z drilingom.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    driling je pa en kup železja
    za čakanje perfektn, za zalaz pa pogojno uporabn, vsaj zame.

  4. #54
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    driling je pa en kup železja
    za čakanje perfektn, za zalaz pa pogojno uporabn, vsaj zame.
    mogoce zate

  5. #55
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Sem začetnik in bom v kratkem nabavljal puško.Zaenkrat seveda samo eno.V revirju,kamor sem dodeljen imamo v glavnem srnjad,lisice,zajce,vrane...Sicer so v lovišču tudi prašiči,letos so se pojavili tudi mufloni.Ker se bom v glavnem srečeval z srnadjo,lisicami in zajci sem se potihem že odločil za češko kombinirko(upam da pravilno,na izbor je vplivala tudi cena in debata v forumu).Vprašal bi še,ali naj iščem puško z menjalnimi cevmi ,ali je dovolj le krogla/šibre.
    Vem,da sem postavil že večkrat prežvečeno vprašanje,pa vseeno hvala za nasvete.
    L.p.Andi
    Sam sem tudi mlad jagr in sem imel podobne "probleme" kot ti. Sicer sem bolj navijal za repetirko a mi je oče svetoval nakup kombinirke. Poslušal pa sem ga, ker se mi je zdelo, da ima kar prav, da je kombinirka veliko bolj uporabna. Edino kar obžalujem je to, da sem se prehitel pri izbiri kalibra (vedno sem si želel 30-06 pa sem kupil sicer tudi odličnega 7x65R) in pa, da nisem počakal na kakšno z menjalnimi cevmi (šibre)...

    Kar veselo po čehinjo, ker je odlična puškica. Je ne menjam več!
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #56
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Če se že odločaš za kombinirko, ti priporočam Sabattija. Za moj okus lepši od čeha in predvsem lažja puškica. Morda v kalibru 308W/20 Mag. Tudi cenovno zelo ugodna.
    Samo moje skromno mnenje.
    Lp in dober pogled!

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Samo sabatija ne, pozanm nekaj ljudi, ki jim je sabati delal same probleme.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto kombinirka

    Raje čehinjo kot Sabatti - imel slabe izkušnje.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Raje čehinjo kot Sabatti - imel slabe izkušnje.
    Še raj pa mau našparej, pa en polizdelk kranjsk, al pa borovlsko... enkrat kupš, pa takrt ornk.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  10. #60

    Privzeto

    V souporabi imam zastavin karabin in pa sabatti bokarico, kupil pa sem si tudi staro dobro češko bokarico ZH324 (7x57-16) in sicer zadeva je bila praktično nerabljena bila je sejemski eksponat sicer to ni pomembno ampak vseeno.
    hočem pa povedati da jagam samo s čehinjo ker je zame res super puška, prava delovna zadeva tako da karabina sploh ne pogrešam, kar se pa tiče sabatti-ja mi pa nekako ne potegne, preveč šminkerska.

    če boš kupil češko bokarico ne boš falil, sicer ima pa vsak svoj okus.

Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •