Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Moderatorji / dušilci poka.....

  1. #11

    Privzeto

    Dobil sem Hausken XTRM JD 224. Sem ga tudi že probal na strelišču. Pok in odsun je definitivno veliko manjši in nemoteč. Je pa puška dosti manj okretna. In zadevo je treba pred vsakim lovom namontirati gor in po lovu dol, ker v kolikor to stoji v omari z moderatorjem na cevi, ostanki smodnika v moderatorju hitro požrejo ustje cevi.
    Jaz ga bom še naprej uporabljal. Je uporabna stvarca, za tiste, ki nas moti pok in odsun. Ni pa za vsakega. Za večino jagrov, ki streljajo parkrat na leto in puško več prenašajo kot z njo streljajo ga ne bi priporočal.

  2. #12

    Privzeto

    Obrnes z cevjo navzdol. Tako kot bi po pravilnem mogla puska stati v omari.
    Koliko je razlike v zadetkih

  3. #13

    Privzeto

    1 cm v desno. Sem pa že prej imel nastreljeno na 200 g težek kompenzator odsuna. Brez vsega gre kake 3 cm višje.

  4. #14

    Privzeto

    Da še jaz dodam svojo izkušnjo glede dušilca. Pri strelu me je skoz motil pok, nekoliko tudi odsun. Slab mesec pred sprejetjem, da je pri nas dovoljena uporaba dušilca, sem nabavil kompenzator. Zmanjšal sem odsun, vendar je pok bil še močnejši in posledično sem pri strelu začel uporabljat glušnike.
    Nato je sledil nakup dušilca. Bil sem skeptičen, glede poka, ker pri nas ta zadeva ni poznana (trgovci nimajo informacij) in v živo nisem imel možnosti preizkusit. Na kakšnih posnetkih (youtube) vidiš- slišiš razliko, vendar to ni prava predstava.
    In ko za tako zadevo odšteješ +300 evrov in če ne deluje, hitro to postane draga nesmiselna investicija.
    Gremo k bistvu. Dušilec A-TEC H2 sem montiral na Bergaro BA13 TD v kalibru .308 Win in dolžini cevi 20". Ko sem jo preizkusil na strelišču sem bil pozitivno presenečen. Pok, kot da streljam z malokalibersko (moje mnenje, oz občutek), sploh ko sem prva dva strela naredil brez dušilca. Tudi odsun je manjši. Zadetek je bil cca 8 cm višji.
    Do sedaj sem z dušilcem uplenil 3 komade srnjadi in moja kontrola nad strelom je dosti boljša. Ob poku ni trzanja ali mežikanja. Skozi daljnogled ves čas spremljam, dogajanje po strelu. Tako nisem zamudil, kaj je nakazala divjad po strelu in tudi smer pobega je ves čas pod kontrolo.
    Dušilec je modularni. Se da razstavit na več delov in je enostaven za vzdrževanje.
    Z dušilcem sem zelo zadovoljen, očitno sem naredil smiselni nakup in še puška lepo zgleda.

  5. #15

    Privzeto

    Ja, nekako tako kot si napisal tudi je. Kar bi jaz dodal je to da dušilec precej obteži in podaljša puško. To je edina negativna plat. Ostalo pa vse kot si rekel.

  6. #16

    Privzeto

    To o teži drži. Kaj se dolžine tiče, je pa odvisno od puške (dolžine cevi). Moji puški cev dušilec pokrije 80mm in je komaj sedaj dobila "polno" dolžino. Jo pospravim v omaro in v futrolo, enako kot vsako drugo puško.

  7. #17

    Privzeto

    Moj R8 je dolg 103 cm in ima cev dolgo 58 cm. Skupna dolžina puške je kar kratka zaradi kratkega zaklepa. Dušilec doda še 15 cm, 8 cm pa ga gre nazaj preko cevi. No z dušilcem vred je dolga 118 in je precej neokretna.
    Trenutno gredo v modo 45 cm cevi in s kakim krajšim dušilcem je pa potem puška ravno prave dolžine.
    Če bi zdaj kupoval še enkrat bi vzel kakšno krajšo cev. Ampak kdo si je mislil da bodo čez par let moderatorji v prosti prodaji.

  8. #18

    Privzeto

    Ma ja. Malo sem sam bil prehiter če bi se enkrat kupil bi vzel z integranim dusilcem. No sej pri Blaserju lahko naknadno dokupis samo 2jurja hvala lepa.

  9. #19

    Privzeto

    Ali je najbolje kupiti dušilec od proizvajalca puške?

  10. #20

    Privzeto

    Jaz imam Blaser. Moj odgovor je NE saj je drazji itak pa skoraj dobena firma orozja nima svojih ampak kopuje na trziscu in dajo gor svoj napis.
    Blaser ima od A-tec dusilce model hertz z nekaj lepotnimi popravki. Isto je pri ostalih...

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •