Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 31

Tema: Moderatorji / dušilci poka.....

  1. #1

    Privzeto Moderatorji / dušilci poka.....

    Zanima me vaša mnenja..... Že ima kdo / se splača. Namrec zadeva je okoli 400eur +. Da kar nekaj dodatne teže.....

  2. #2

    Privzeto

    Pomembno je, da imamo po novem možnost izbire. Z novim zakonom smo stopili ob bok nekaterim drugim državam, ki omogočajo nereguliran nakup moderatorjev, kot je npr Norveška.
    Moderator zelo zmanjša jakost poka in odsun. Ti dve lastnosti sta v veliko primerih dobrodošli. Med lovci je veliko okvar sluha. In nelagodja ob strelu zaradi odsuna. Kdor ga rabi si ga bo omislil. Kdor ne, pač ne. Slabost je teža in nerodnost, saj zelo podaljša puško.
    Meni osebno prednosti zelo prevladajo nad slabostmi in si ga bom omislil. Navoj na cevi že imam tovarniško narejen. Poleg tega se ga ob potrebi po krajši puški enostavno odvije s cevi.
    Malce bom še počakal, da se bo pokazalo katere znamke moderatorjev se bodo pojavile na našem trgu.

  3. #3

    Privzeto

    Tudi sam ze imam naročenega. Zadeva ima svoje zakonitosti, ki jih vecina ne ve. Recimo pozimi se notri nabira kondenz zato rabis poseben razvlazilec, drugace ga seveda hitreje unicis. Klasicne variante (alu) zdrzijo samo 10-15 zaporednih strelov nato se pregrejejo kar pomeni za lov ok za strelišča pac odvisno od posameznika. Raztros zadetkov med klasicno cevjo in moderatorjem je odvisna od puske do puske in streliva.
    Res je nekoliko blazi odsun samo je pa trzaj veliko daljši in neugoden za posameznika.

  4. #4

    Privzeto

    Treba bo probati. Pozimi za pogon se lahko tudi odstrani. Vendar je treba preveriti lego zadetkov ker menda ni enaka če je moderator gor ali ne.
    Glede odsuna se javno mnenje nekako strinja da so kompenzatorji odsuna bolj učinkoviti pri zmanjšanju odsuna kot moderatorji. Ampak večina ima ob tem stranski učinek, da še poveča pok in okrog raznaša razne pline, smeti itd... Tako da je dobro za razmisliti kaj si naj človek omisli.
    Katerega si naročil in za kateri kaliber?

  5. #5

    Privzeto

    Blaser- dusilec, ker imam blaser pusko pa naj bo vse v kompletu...... Bomo vidli kako in kaj pa se kako potem napisem

  6. #6

    Privzeto

    Torej si potem kupil Blaser. Jaz ga tudi imam. Imaš 58 cm cev ali 52 cm? Jaz se najbrž ne bom odločil za Blaserjev moderator. Me bolj vlečejo Ase Utra ali Hausken.
    Blaser je ena najprimernejših pušk za dodati moderator ker ima zelo kratko skupno dolžino in tako tudi v kompletu z moderatorjem ni preveč dolga. Dolžina puške je 103 cm pri 58 cm cevi in 97 cm pri 52 cm cevi.

  7. #7

    Privzeto

    Ne imam 58cev in ultimate model. Sej sem gledal tudi druge pa teste in vse to in je vse tam tam eno so tovarniski podatki drugo je realnost.
    Ce bi se enkrat kupoval bi vzel z 47cm cevjo.

  8. #8

    Privzeto

    Tudi jaz imam 58 cm cev pa bo že ok. Daljša cev da boljše hitrosti pa tudi malce tišji pok je že brez moderatorja. Blaser je še vedno kratek tudi ob standardni dolžini cevi. Ostali karabini so ob enaki dolžini cevi tudi do 10 cm daljši.

  9. #9

    Privzeto

    Ma te hitrosti so v teoriji. Sam merim preko magnetospeeda in so odstopanja minimalna oz. za lovsko uporabo niso omenbe vredna. Se tudi dogaja da med 60 in 56 cm ni razlike. Tukaj se vidi kvaliteta cevi

  10. #10

    Privzeto

    Odvisno je tudi od kalibra in smodniške polnitve. Kakšni večji tulci z večjo količino počasnega smodnika naredijo boljše hitrosti iz malo daljših cevi. Kakšen 308 win, ki se ga polni z manjšo količino hitrejših smodnikov, pa zelo dobro dela tudi v krajših ceveh.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •