Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: strel na divjad do 200m

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto strel na divjad do 200m

    pozdravljeni zavedam se da ze obstaja objava *Dolgi streli s kroglo in lovska etika*
    v tisti objavi se je marsikaj povedalo a nekako se zmeraj hocem predstaviti mojo zadevo
    V naslednjem letu sem se odlocil postaviti prezo, lokacija je odlicna z boka bi gledal na zelo dolge njive kjer se zadrzuje jelenjad in pojavili so se pa tudi prasici ki so njivo "zruvali" jelenjad se pa zadrzuje bolj na levi stani (modri kriz). moje preza bi stala na moji parceli a ta je na drugi strani (rdeci krog) streli bi bili bili nekje 200-230m.z mentorjem sva tudi debatirala da bi preza stala na sredini zdravn njiv (oranzna pika)tako bi bil blizje, a ta parcela ni moja in lasnika bi treba prepricati da mi da dovoljenje in tu bi lahko bil kak problem .vem da so na forumu zelo iskuseni jagri in strelci na dalse razdalje kako mi svetujete.Click image for larger version. 

Name:	2021-06-27 (6)_LI.jpg 
Views:	133 
Size:	198.7 KB 
ID:	17168

  2. #2

    Privzeto

    Ah teh 230m pa ni nic. Notranjost preze naredi tako, da omogoča dober naslon, ali pa naredi kot mizo da lahko postavis gor recimo zakelček in to je to...... Seveda ce imas vsaj kokrtoliko pusko nebo problema.

  3. #3

    Privzeto

    mah to je tako nismo tu takih strelov navajeni ponavadi se vse strelja bliz jah puska pa je kar je zastava 7x64 zdej bom edini se optiko menjal najbr stainera morm se par stavri zrihtat prej drugac pa ja bomo nekako

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Bolj kot dolžina strela bo ocenjevanje jelenjadi v mraku na tej razdalji.

  5. #5

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Bolj kot dolžina strela bo ocenjevanje jelenjadi v mraku na tej razdalji.
    ja to morm se pogruntat mam en kr dober dalnogled sm na srnjaka sl znjim pa je kr vredi za dolzino zdej na mraku se ni proban .drugac pa ja upam nekako in mentor pravi da jelenjad tudi prsla kuliko tuliko bliz

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Podnevi strel na takšno razdaljo ni problematičen. Tudi kaliber imaš odličen. Problem bo ocenjevanje jelenjadi in srnjadi v mraku, ali pa prašičev ponoči. Bližje bi bilo vse lažje.
    Jaz bi prežo postavil tja, kjer ti je svetoval mentor. A je res tak problem nekoga vprašat za dovoljenje?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •