Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: montiranje novejse optike na staro montazo

  1. #11

    Privzeto

    Glede na navedeno v prvem vprašanju, bi rekel, da upoštevaj nasvet a.z. - puškar naj ti odlota suhl montažo in namesti letev (ne adapter, ampak na novo namesti letev).

    Tako boš imel nižjo montažo, katera omogoča lažje namerjanje (imaš verjetno klasično kopito, ki ima hrbet in ličnico standardizirano za strel prek mehanskih merkov).

    Omenjal si dva tipa daljnogledov (večji in manjši objektiv) - ob letvi ti bo bližje opcija, ko boš na lov hodil z daljnogledom s 50mm objektivom, da boš lažje nameril v mraku, v pogone pa s piko, da se ti ne bo daljnogled med robide zatikal.

  2. #12

    Privzeto

    da sm prišel do tega da bo to prvo treba dol dat. sda se malo gruntam ce je se kaka opcija podobna picatiniju pa sm našl se "Dentler Vario Montage auf 98er System"
    link:https://www.geartester.de/berichte/d...jUFdzsathUMuk8
    zanimiva stvar ce bi hotel menjati optike za pogon al pa za na prezo.

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Mal izračunaj koliko te bo to stalo.
    Gotovo več kot picatinny in en variabel z malo večjim razponom in lečo 50.

  4. #14

    Privzeto

    Glede na to, da imaš verjetno zastavo M70, ki ima varovalko na vratu, išči najnižjo možno montažo - letev je odlična, ker lažje menjavaš več namerilnih naprav.

    Ta Dentler je visok, kar prav pride pri krilni varovalki, da se ne zaletava v daljnogled.

    Drugače je tudi predelava iz suhlove na zasučno ena od opcij (cenejša kot samo zgornji del suhl montaže za eno optiko)

  5. #15

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da imaš verjetno zastavo M70, ki ima varovalko na vratu, išči najnižjo možno montažo - letev je odlična, ker lažje menjavaš več namerilnih naprav.

    Ta Dentler je visok, kar prav pride pri krilni varovalki, da se ne zaletava v daljnogled.

    Drugače je tudi predelava iz suhlove na zasučno ena od opcij (cenejša kot samo zgornji del suhl montaže za eno optiko)
    kar se tice puske je v oroznem listu navedena kot CZ 7x64 brez modela
    na zasucno montazo nisem toliko mislil saj mislim da mi je picatini bolj univerzalna
    Dentler pa je res malo visok amapk za nasa lovišna mislim da to ni tako kritcno pri temu pride v plus da je menjava optike zelo enostavna eno gor drugo gor
    sam sem zelo zagret za pogone zato studiram nek Strelni daljnogledi za pogon
    ko pa bo nasledno leto preza pa bom najbr se v nakupovanju optike za na prezo in tu bi se dentlerova montaza izkazala

  6. #16

    Privzeto

    Z nobeno optiko ne boš pokril vseh situacij. Tudi če imaš piko za pogon bo prišla situacija, ko bo plen predaleč in ti bo manjkala povečava in bi ti konec koncev bolj prav prišel ravno tisti daljnogled, ki ga boš pred jago snel, da boš imel za pogon piko... In obratno.
    Jaz sem probal že precej kombinacij. Nazadnje ko sem kupoval sem kupil daljnogled z 2× začetno povečavo in 50 lečo. Je dober za na prežo in soliden za pogon. In odpade jajcanje z dvema nakupoma, dvema pristreloma, dvema montažama, menjavanjem optike pa kljub temu še vedno ni nikoli taprava na puški... Poznam veliko starih lovcev, ki so z daljnogledi 4×32, 6×42, 3-9×50 - in celo čez muho na cevi... uplenili veliko več divjadi kot jo bova jaz in ti z vso drago high tech kramo kdajkoli. Kupi nekaj univerzalnega in se navadi tisto uporabljat da ti bo prišlo v podzavest.
    Glede montaže pojdi še h kakemu specializiranemu prodajalcu ali puškarju in malo povprašaj kaj se ti najbolj splača.

  7. #17

    Privzeto

    Recimo das picatinny dobre obrocke recimo rusan in das gor delta titanium hd 1.5-9x45 in imas vse pokrito za dani denar. Glede na to da gre za staro zastavo bos slej ali prej kupil novo pusko, ce bos vsaj malo aktiven lovec. Zato pomoje vlagat v neke drage montaze je brezveze rajse sparaj za novo.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Ja nic ne zapolni....suhl montaza je samo nalotana na zaklepisce. Torej odlota in ti jo da za spomin.
    V kontra smeri kot je na videu.
    https://m.facebook.com/BockKranj/vid...2419338340177/
    Ni filozofije vse je na zaklepiscu ali privijaceno ali prilotani
    bil sem predkratkim pri puskarju pa sva malo sla cez opcije in je z res tako kot sm jaz trdu zaklepišce zarezano (kot lastovicji rep)in nato notr zabita suhl baza.tako da bi jo vn davali nekako bedasto in zakomplicira stvari naprej

  9. #19

    Privzeto

    Za vsak slučaj v tem primeru preveri zasučno montažo. Bo izbil baze in namestil podobne - z luknjo za zasučno. Zadeva bo v prvi vrsti malce dražja, ker gre za celotno izdelavo. Če pa boš dodajal gor še eno optiko, pa bi znala biti cenejša kot 2x zgornji deli suhl.

    Vsekakor premisli kako naprej - ali en daljnogled, ali več daljnogledov ... nato preveri koliko montaž.


    Kljub vsemu pa še vedno mislim, da tudi če ti izbije baze suhl montaže, še vedno lahko naredi letev. Če pa se boji lukenj, pa naj samo baze odbrusi in nanje montira (nalota) letev.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •