Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: montiranje novejse optike na staro montazo

  1. #1

    Privzeto montiranje novejse optike na staro montazo

    pozdravljeni kot pripravnik v lovske društvu mi je bila ponujena tovariševa puska. gre za staro CZ
    "zavod crvena zastava" v kal 7x64.mislim da mi je kot za začetnika puska odlicna in kaliber dober za nase lovišče.kot je v naslovu omenjeno me pri ti puski najbolj boli ker ima starejši dolnogled namontiran z suhl monatzo. gre za Kahles Helia-S 4×32 ki bi ga najrase zamenjal za variabilni dalnogled. nekako so mi v cenovnem razredu Zeiss Conquest V6 2-12x50 in Leica Fortis 6 2-12x50i
    mislim da sta obodva primerna za pogone in za na prezo.a sem tudi v zanimanju za Leica Magnus 1-6.3x24 i ki bi mi bila se bolsa za pogone.a zdej je tu ta caka kako te optike montirati na suhl montazo gledam v optics tradu Recknagel Picatinny/Weaver rail for German Claw Mount samo nimam pojma ce bi se odnesel in ce so se kaka druga rešenja za take stvari Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20210427-202128_Messenger.jpg 
Views:	0 
Size:	534.5 KB 
ID:	17156Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20210427-202142_Messenger.jpg 
Views:	0 
Size:	541.7 KB 
ID:	17157

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Jaz sem puškarju dal narediti adapter picatinny za na suhl montažo. Potem daš gor lahko karkoli.
    V mojem primeru je to Delta 2,5-16×50, povsem primeren tudi za pogone.

    Click image for larger version. 

Name:	DSC05220.JPG 
Views:	87 
Size:	415.3 KB 
ID:	17158

    Click image for larger version. 

Name:	20181211_155915.jpg 
Views:	88 
Size:	368.0 KB 
ID:	17159

  3. #3

    Privzeto

    Sem imel isti problem. Najceneje je da ti puskar to odlota dol in ti namesti picatinny letev. Na katerega das kar ti srce pozeli. Lahko tudi na obstojece das picatinny ampak je treba vpasat in se visje pride vse skupaj ter dražje. Glede na to da imas gor star daljnogled nima smisla se imeti suhl montazo

  4. #4

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Sem imel isti problem. Najceneje je da ti puskar to odlota dol in ti namesti picatinny letev. Na katerega das kar ti srce pozeli. Lahko tudi na obstojece das picatinny ampak je treba vpasat in se visje pride vse skupaj ter dražje. Glede na to da imas gor star daljnogled nima smisla se imeti suhl montazo
    ja to sm ze studiral malo me samo zanima kako to zgleda odlotano kako se zapolni prostor kjer je bila montaza.

  5. #5

    Privzeto

    Nazaj se pobrunira ce je potrebno potem se pa na vijake namesti picatinny letev. Tukaj priporocam ce se da da se dodatno zalota letev in mas za skozi mir. Seveda ce ni neka cudna letev da ne prime lot.
    Nic se ne zapolni ampak letev tocno pase na vijake enega lahko vidis pri prednjem podstavku v ohisju
    Last edited by Andrej Z.; 28. April 2021 at 17:23.

  6. #6

    Privzeto

    aha da nism cisto razumel kako naj si to predstavljam. pomojem sm mislu da gre cela suhlova montaza vn in da notr v tisto zalota neko novo al pa kaksen blok ki se ga polj pobrusi al zbrunira

  7. #7

    Privzeto

    Opcija 1
    https://m.facebook.com/BockKranj/pos...0919415744556/

    Opcija 2
    https://m.facebook.com/story.php?sto...n__=-R&paipv=0

    Upam da je bolj jasno. Na Optic tradu imas vse dele samo so kr zlatarji.

    Suhl-ova montaza pa pride ko surovec nakar mora nožice puskar vpasat v tvoj spodni del.
    https://www.google.com/search?q=suhl+mount&oq=suhl+mount&aqs=chrome..69i5 7.4667j0j7&client=ms-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=tyOExvHv17MUuM
    Last edited by Andrej Z.; 28. April 2021 at 21:44.

  8. #8

    Privzeto

    ja ja nekaj takebi z tracnico bi blo najbolse ampak nisem siguren ce razumete kaj mislim vprasati.
    zanima me kaj puskar pol naredi s spodnjim delom montaze ki je bla zalotana v pusko .ker ce razumem gamora dat vn da mi da takso rusanovo tracnico gor in kako on zapolni tisti prostor kjer je bla montaza Click image for larger version. 

Name:	2021-04-30 (2).jpg 
Views:	1 
Size:	15.4 KB 
ID:	17160

  9. #9

    Privzeto

    Ja nic ne zapolni....suhl montaza je samo nalotana na zaklepisce. Torej odlota in ti jo da za spomin.
    V kontra smeri kot je na videu.
    https://m.facebook.com/BockKranj/vid...2419338340177/
    Ni filozofije vse je na zaklepiscu ali privijaceno ali prilotani

  10. #10

    Privzeto

    Aha hvala no tu se pokaze moje neznanje ki sm mislil da v zaklep dobsedno vrezana nato not vstavlena in zalotana. Hvala za razlago

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •