Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 22

Tema: Polnjenje .222 rem

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Mislim da bo 120 kar v redu. Jaz sem polnil s 110, ker sem ga pač imel. In kljub temu, da ga v VV tabelah za reload za 223 sploh ni, niti ni 35 gr krogel. Količino sem prilagodil glede na 222. Bil sem malo skeptičen, ker je bilo skoraj pol tulca praznega, pa se je odlično obneslo.
    Ravno pred tednom sem napolnil še zadnje 35 gr krogle od 500-tih. V bodoče bom poskusil z v-max 40 gr, ker ima malo boljše balistične lastnosti, polnil pa bom še kar z N110.
    Poleg teh polnim le še 55 gr fox z lovexom D 073.4. Vseh ostalih nabojev sem se kar najhitreje znebil (popokal na lisicah).

  2. #12

    Privzeto

    Zdravo, meni se odlicno obnese 23gr RS40, s kroglami FOX 45gr, TTSX 50gr in Nosler Spitzer 50gr, vse mi nekako pribljizno enako grupira, polnil sem tudi z N130 pa nisem bil zadovoljen, Sauer 202, 56cm cev, hitrosti okoli 1000m/s.

  3. #13

    Privzeto Napaka v napisih na fotkah - N130 je

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    še tole: zdajle sem opazil, da polniš z neprimernim smodnikom. Smodnik N140 je za 222 Rem absolutno prepočasen, posledično krogle v cevi ne dobijo dovolj vrteža in so v letu nestabilne. Mogoče boš težavo s kroglami rešil že, če poskusiš polniti s hitrejšim smodnikom.
    Pa drži se tabel proizvajalcev smodnika - kje si zasledil, da kdo polni 222 Rem z N140?
    Kupi N120, z njim boš lahko polnil 35gr in tudi 53gr krogle, medtem ko je N110 za 53gr že prehiter.
    Ja, sem opazil; napaka "v glavi" pri pisanju objave; uporabljen smodnik za .222 je bil N130; N140 je ostal v omari :)

  4. #14

    Privzeto

    Citat Zomirp je objavil: Pokaži objave
    Zdravo, meni se odlicno obnese 23gr RS40, s kroglami FOX 45gr, TTSX 50gr in Nosler Spitzer 50gr, vse mi nekako pribljizno enako grupira, polnil sem tudi z N130 pa nisem bil zadovoljen, Sauer 202, 56cm cev, hitrosti okoli 1000m/s.
    Kakšen twist pa ima tvoja cev?

  5. #15

    Privzeto dolžina krogel...

    Dolžina krogel: RWS 50gr 16mm, S&B 50gr 16mm, Nosler VMG 53 gr 21mm, Nosler VMG 35gr 13mm, FOX 45gr 19mm;
    Ok, nekaj bo na tem zagotovo; edino S&B me razočara, kljub enaki dolini. Bom stestiral še 35gr z N130

  6. #16

    Privzeto

    Twist je 1:14, 50gr monolitke so ze malce dolge in nestabilne pri nekoliko nizjih hitrostih, za jago bi se kar bilo, ce pa jih malce podkuris jih dobis zelo skupaj, govorim o TTSXu. Kot je ze nekdo napisal si s 50gr kroglami, se posebej ce so monolitne, za 222 kaliber s twistom 14, ze kar na limitu. Seveda gre tudi s tezjimi kroglami, vse zavisi od pricakovanj in zahtev strelca od svoje polnitve, 🙂.

  7. #17

    Privzeto

    Citat Zomirp je objavil: Pokaži objave
    Twist je 1:14, 50gr monolitke so ze malce dolge in nestabilne pri nekoliko nizjih hitrostih, za jago bi se kar bilo, ce pa jih malce podkuris jih dobis zelo skupaj, govorim o TTSXu. Kot je ze nekdo napisal si s 50gr kroglami, se posebej ce so monolitne, za 222 kaliber s twistom 14, ze kar na limitu. Seveda gre tudi s tezjimi kroglami, vse zavisi od pricakovanj in zahtev strelca od svoje polnitve, 🙂.
    Berem, da je FOX naredil 45gr monolitke posebej za .222rem; 1:14 twist; bo za sprobat.

    Pričakovanja in zahteve so najmanj to, kar sem dosegel z RWS tovarniško; glej prvo objavo. Sicer bi jo imel za lisice; tiha želja pa je tudi za vrane (na +100m).

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Berem, da je FOX naredil 45gr monolitke posebej za .222rem; 1:14 twist; bo za sprobat.

    Pričakovanja in zahteve so najmanj to, kar sem dosegel z RWS tovarniško; glej prvo objavo. Sicer bi jo imel za lisice; tiha želja pa je tudi za vrane (na +100m).
    Foxa ti za lisice in vrane ne bi priporočal, ampak za srnjad. Za lisice mogoče še, za vrane pa nikakor. Te krogle so zelo prebojne, vrane pa le redko dobiš na tleh, raje so nekoliko višje. Tudi če je v ozadju drevje, ni nujno, da bo kroglo ustavilo, ali pa se bo odbila. Za to uporabi varmagedon 35 gr, ki je varmint krogla in se odpre ob najmanjši oviri.
    Enkrat sem s foxom streljal na 250 in tarčo postavil pred star leskov grm. Krogle so šle vse skozi, tudi več kot 10 cm debele leske jih niso ustavile. Nekaj lisic sem sicer ustrelil tudi s tem. Eno od spredaj v prsi, zadaj pri repu pa ven. Večinoma jih streljam z v-maxom in skoraj vedno je brez izstrela, pade pa kot pokošena. Če pa že je, je pa grdo.

  9. #19

    Privzeto

    Za lov na lisice sem sprva uporabljal 40gr Vmax, odlična krogla saj večinoma ne prebija, za kožuh super. Kroglo sem kasneje opustil po parih zastrelitvah, ker me na tarči ni najbolje ubogala, jaz pa sem nad kombinacijami polnitev obupal, nisem našel prave konfiguracije polnitve. Kar se FOXice tiče, je konsistentna na tarči, tako da ji tudi pri lovu zaupam, kar bi si mogoče želel, da povzroča nekoliko več šoka pri srnjadi, kosi ali kar obstojijo ali ležerno odskočijo, je že res da se po parih sekundah zvrnejo, samo odvisno kakšno razdaljo naredijo, kakšen je teren, vidljivost in krvna sled, pa imaš že zaplet. Poškodbe, podpludbe so, ob upoštevanju brzine krogle, sprejemljive. Lisice s FOXico nimajo težav, tudi razbija jih ne preveč. Lahko pa z gotovostjo in na podlagi izkušenj zadnjih let jage na mulasto srnjad z omenjenim kalibrom, rečem, da 50gr Barnesov TTSX, z isto konfiguracijo polnitve srnad ob tesnem strelu za pleče praviloma podira v ognju, podpludbe so pa ojoj,...

    Vsako jesen se potrudim dva kica lepo vstreliti zase, s kalibrom .222, zaenkrat mi ratuje, .

  10. #20

    Privzeto Test 35gr nosler tipped varmageddon

    Po dolgem času spet prišla priložnost za polnjenje in testiranje. Vsekakor lažja krogla prava smer. nekaj teh polnitev bom stestiral malo bolj. Še kakšno od lažjih krogel, pa še N120 bom preizkusil. Napak strelca je itak možna, glede na določene odklone.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 222 35GR KROGLA.jpg‎  

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •