Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 31

Tema: Ploščad za divjad

  1. #1

    Privzeto Ploščad za divjad

    Pozdravljeni,

    vprašal bi glede omenjenega pripomočka na vozilu in sicer katerega imate ter ali je zadevo potrebno homologirati?

    https://www.avto.info/Novosti/Razlic...profesionalce/
    https://www.kogovsek.si/sl/154/nosil...-tovoradivjadi

    Hvala za odgovore in pojasnila

  2. #2
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Homologcija je potrebna in zaželjena. Je pa velika večina teh "ploščadi" doma narejenih. Če si jo sam izdelaš je strošek nekje 100e, ne moreš pa z njo po cesti se vozit. Tisti, ki imajo doma narejene, so se znašli tako, da so dimenzije košare prilagojene odprtini prtljažnika. Ko košare ne potrebujejo, jo vozijo v prtljažniku.

    Tudi dam uporabljam tako košaro in je za vso divjad težjo od 30 kg super. Do 30 kg gredo v plastično zidarsko posodo "mavtarko". Težjo divjad pa v košaro bistveno lažje naložiš in razložiš, avtomobila ne mažeš,... Moja prenese obremenitve 100kg in več brez težav, kar je dovolj za vse prašiče in morebitno jelenjad. Moraš pa pogledat kakšno obremenitev prenese kljuka na tvojem avtomobilu.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Slike?

  4. #4

    Privzeto

    Hvala za omenjene odgovore in pojasnila.
    Zaenkrat žal še nimam slik.

  5. #5
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Nekaj sličic, ko je bila nova in v kmetijski uporabi.

    Na splošno je zadeva zelo uporabna tudi za druge namene in ne samo lovske.

    LP
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20210210_192946.jpg‎   20210210_192927.jpg‎   20190516_213040.jpg‎  

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Odlično.
    Zanima me na kakšen način si to pripel na kljuko, da je zadeva stabilna?

  7. #7

    Privzeto

    Sistemi vpetja
    https://m.conrad.si/nosilci-za-prtljaznik

    Mene pa zanima če se je že komu odtrgala kljuka. Nosilnost avto kljuk je med 45 in 80kg max. (Vertikalne obremenitve). Zdej ce nalozis 30kg pujsa pa se malo potrese si ze cez.
    Tudi pri nas nalozijo gor krepko cez 100kg. Tudi 3pujse po okoli 40kg in za cuda ni se nic odtrgalo.
    Je ze komu odtrgalo.

  8. #8
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Tisti ki ima terenca s šasijo ni straha, tam je kljuka običajno nameščena na povezavo vzdolžnih profilov.
    Kar se tiče nosilnosti je pa tako, da se vedno upošteva faktor varnosti. Kakšen je ta faktor ne vem. Se je in se še prevaža veliko materiala z preobteženimi prikolicami in še nisem zasledil, da bi komu odtrgalo kljuko.

    Vseeno, ko kaj prevažam vozim počasneje, sploh po slabih cestah. Za večjo divjad je še vedno na razpolago prikolica.

  9. #9

    Privzeto

    Drži, tudi jaz ne poznam nikogar kateremu bi se to zgodilo.
    Pravi terenci so pač vsestranska delovna vozila in z razliko od današnjih kvazi SUV niso pomehkužena.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Pepco je objavil: Pokaži objave
    Drži, tudi jaz ne poznam nikogar kateremu bi se to zgodilo.
    Pravi terenci so pač vsestranska delovna vozila in z razliko od današnjih kvazi SUV niso pomehkužena.
    In kateri od novih modelov sploh še spada v kategorijo pravih terencev?

    Vozim RAV4 model 2007, pa je že bolj kot ne preveč fin za resen teren.
    Jaz ga sicer ne šparam, kar se na laku že kar pozna
    Me pa res zanima, kaj izbrati, ko se enkrat odločim za menjavo.
    Na izgled mi Duster še najbolj terenski zgleda ampak to verjetno nima nobene veze z voznimi lastnostmi.
    Nekaj torej kar ne nasede v vsaki luži, ima prtljažnik vsaj za pasji box, hkrati se lahko pa poleg jage še v službo voziš.

    Bom vesel kakšnega predloga.

    LP

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •