Stran 9 od 73 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 725

Tema: 308 win.

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat Igoman je objavil: Pokaži objave
    Aha hvala. No ma kaj pa potem, je manj panike da če že fališ, je bolje falit gor ali dol, kot pa levo ali desno po vampu npr.?
    NAROBE!!! Če že v začetku tako razmišljaš, potem raje ne streljaj, ker boš delal napake. Streljaš zato, da zadaneš!!!

  2. #82

    Privzeto

    Vsekakor se pa 308 nemore primerjati z 7x64 ali 7x65R.
    V čem se ne more primerjat? V učinku? Ne vem no.......
    Sicer je tako,sam sem pristaš kalibrov nad 7mm,vsi ti kalibri so "dovolj" za našo divjad in naš lov! Seveda pa je tukaj vedno vprašanje "zakopiščka",če je ta zanič ti ne pomaga niti 12,7mm......
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #83
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Igoman je objavil: Pokaži objave
    Aha hvala. No ma kaj pa potem, je manj panike da če že fališ, je bolje falit gor ali dol, kot pa levo ali desno po vampu npr.?

    Vzemi tarčo srnjaka, pojdi na strelišče in "težave" bodo izginile . S temi kalibri divjad hitro pade, problem so le "štrajf" zadetki, no po naše oplazni .

  4. #84

    Privzeto

    Ko se pa naredi da je oplazni strel, strel v nogo in podobno, in se na nastrelu ne najde dugega ko kaka dlaka. je glih takrat treba končat in najt nekoga s krvosledcem.
    Naj opišem svoj lanski primer. Srninega mladiča sem zelo na blizo ustrelil (30m) in videl da je mladič normalno stekel za srno in drugim mladičem. Spremljal sem jih le nekaj metrov, nato pa so se skrili za hribom. Na nastrelu je bilo le nekaj dlak, mladiča pa nikjer. Nič nisem šaro takoj sem poklicav krvosledca. Ko je po dveh urah prišel je na robu nekega močvirja samo jermen razmotal in je pes že držav mladiča, ki je šele najbolj poginil. Zadel sem ga v prednjo levo nogo, in mu hkrati poškodoval grodnico. Če ga bi takoj iskal sam, bi ga nagnal vsaj 200-300m v zelo strm gozd. Sicer mi je bilo sprva nerodno ampak po vsemu videnemu sem naredil najbolj prav. Pa se je cajt lepo porabo za mizo, namesto tekanja po gozdu.

  5. #85

    Privzeto

    Oplazni strel v nogo in podobno kot si ti napisal ¨krduš¨ mislim da ga ni kalibra ki bi ti srnjad al bilo kaj drugega obležalo na mestu. Tukaj je treba ločit tudi to, s kakšno kroglo si streljal mladiča. Sam sem vodnik psa krvosledca in poznam take primere ko je na nastrelu kaka dlaka, ampak to se dogaja pri vseh najbolj uporabljenih kalibrih,kot so: 30-06, 7x57(R), 7x65R, 7x64, 308win, 243win....
    Velikokrat so bolj pomembni drugi dejavniki kot pa kaliber za nastale takšne situacije. Na prvem mestu lovec sam, dober zadetek je najbolj pomemben, Potem pa ima pri tem še veliko vlogo seveda krogla kakšno uporabljamo.
    Sam sem pristaš tega,da se pred strelom na vsako divjad potrudi in se iz te situacije izvrši najbolje izvršen strel kar je mogoče. Če pa to ni mogoče, je pa bolje da ostane tisti kos divjadi še kakšen dan v lovišču. Sam zelo nerad vidim da se divjad muči in trpi. Vedno se bodo dogajali oplazni streli in nastrelitve divjadi, ampak na prvem mestu je krivec za to LOVEC SAM!

  6. #86

    Privzeto

    Ja vem da je malo neumno razmišljat o tem, da bom falil, sam saj veš, prvič je vsaka stvar najtežja, potem že gre. Malo treme pa le je. Na strelišče pa mam namen it trenirat kadar bo le čas. Nabavil sem si ene vojaške patrone, ker drgač bi mi bil prevelik strošek za vadbo, vem da zadetki ne bodo glih tam ko z lovskimi naboji, se bom pa vsaj malo puške navadu. Za padce pri .308w pa ne vem kje bi lahko sprobal, kr mamo le 100m strelišče.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  7. #87

    Privzeto

    Sej jest razumem razliko,večino teh kalibrov imam,sem imel ali pa jih vsaj preizkusil v praksi! Ampak mene najbolj zanima ciljna balistika,oziroma tisto kar povzroči da divjad "pada". Verjameš ali ne,v veliko različnih situacijah sem najboljše rezultate dosegal (in jih dosegam) ravno s .308. Poleg tega je municije v tem kalibru malo morje,malo manj je izbire recimo pri 7x64,še manj pa za 7x65r. Še enkrat poudarjam,da je bolj važno tisto za kopitom,kot pa kaliber (sam da je nad 7mm:icon_:).

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #88

    Privzeto

    Bom še enkrta napisal,da bo bol jasno. Kalibra 7x64 in 7x65R, sta navzven skoraj identična. Kar je vidno iz slik (hvala za njih). Vendar sta si po moči (Julih), zelo različna. Ker je 7x65R delan za prelamače in ima majn smodnika, kateri ga uporabljajo vejo da se smodnik sliši oziroma ga je moč pretresat ker je naboj napolnjen s smodnikom samo 3/4, mogoče malo več. Če pa ima kateri kataloge pa lahko primerja moči med sabo pa bo videl da ni velikih razlik v oddani energiji (julih).
    Spet bote rekli da so pa največji kalibri narejeni prav za prelamače, samo so tiste prelamače narejene z zelo močnimi zaklepi in so zelo težke že zaradi samega odsuna. Pa tudi natančne vrjetno niso. Drugače pa teh velikih kalibrov ne poznam kaj preveč, ker slonov še nimamo. Večina pa le uporablja mauser zaklepe (karabine) to pa zato ker so miljonkrat/miljon potence preizkušeni.

    Pa en link ki je že bil nekje objavlen na forumu.
    http://www.huntersvideo.com/movies/

  9. #89
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat krduš je objavil: Pokaži objave
    Bom še enkrta napisal,da bo bol jasno. Kalibra 7x64 in 7x65R, sta navzven skoraj identična. Kar je vidno iz slik (hvala za njih). Vendar sta si po moči (Julih), zelo različna. Ker je 7x65R delan za prelamače in ima majn smodnika, kateri ga uporabljajo vejo da se smodnik sliši oziroma ga je moč pretresat ker je naboj napolnjen s smodnikom samo 3/4, mogoče malo več. Če pa ima kateri kataloge pa lahko primerja moči med sabo pa bo videl da ni velikih razlik v oddani energiji (julih).
    Spet bote rekli da so pa največji kalibri narejeni prav za prelamače, samo so tiste prelamače narejene z zelo močnimi zaklepi in so zelo težke že zaradi samega odsuna. Pa tudi natančne vrjetno niso. Drugače pa teh velikih kalibrov ne poznam kaj preveč, ker slonov še nimamo. Večina pa le uporablja mauser zaklepe (karabine) to pa zato ker so miljonkrat/miljon potence preizkušeni.

    Pa en link ki je že bil nekje objavlen na forumu.
    http://www.huntersvideo.com/movies/
    kaj zdej sta si enaka ali sta si razlicna enkrat tak v drugem stavku drugace:icon_::icon_:

  10. #90

    Privzeto

    tinko balinko 7x64 in 7x65R se vidi in sliši skoraj povsem isto. Vsi vemo da je 7x 64 močan kaliber in se z njim strelja vse do najtežjih medvedov. Zato za 7x65R ni nobenega dvoma pri lovcih o njegovi moči. (to pa zato ker je slabše polnjen s smodnikom)

    7x65R, ima manjšo moč od 7x64
    7x65R pa je po moči zelo podoben 308Win.

    To pa se vidi predvsem po raznih tabelah, ki so v lovskih katalogih.
    Imam pa sam oba kalibra, uporabljam S&B, SPCE krogle samo da različnih gramatur.
    Poškodbe po strelu so pri obeh skoraj enake. Drugače povedano sam nisem opazil razlik.

Stran 9 od 73 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •