Stran 64 od 73 PrvaPrva ... 1454606162636465666768 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 631 do 640 od 725

Tema: 308 win.

  1. #631

    Privzeto



    Eno vprašanje: A bi bil kaliber .308 Win primeren za lovišče kjer je samo srnjad in obcasno kaksn pujsek če si aktivn v nočnem čakanju, ali bi bolj prišel v poštev kakšen 6,5x55 oz. manjši kaliber?

  2. #632

    Privzeto

    kaliber 308 ni dober ne za srnjad in ne za pujske

  3. #633

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Bi bil čas, da se umiriš in spraviš na realna tla !
    Sem kar umirjen. Se ne poslužujem osebnih diskredetacij kot nekateri tukaj. Pa trdno stojim na tleh. Moje poste pa lahko mirno ignoriraš.
    Po objavljeni sliki montaže sem videl, da je Muzikant kar pravo kupil. Po opisu (diagonalno premakne) sem sklepal, da jo ne poznam. Razlika med tisto na oprični piki je le v tem, da ima prva preklopni gumb, druga pa matico. Vijak in vse ostalo je enako.
    Slayer. Zvitorepec se malo šali. Pri lovcih moraš biti pripravljen na vse.
    Last edited by alojz1; 3. April 2014 at 18:02.

  4. #634
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave


    Eno vprašanje: A bi bil kaliber .308 Win primeren za lovišče kjer je samo srnjad in obcasno kaksn pujsek če si aktivn v nočnem čakanju, ali bi bolj prišel v poštev kakšen 6,5x55 oz. manjši kaliber?
    Ma jaz ne bi šel pod 7mm, čeprav je tale 6,5x55 verjetno fina zadeva, predvsem za srnjad. Pri prašičih je pa tako, da tudi 9,3 kdaj ne zaleže.
    7x64 je po moje za naše lovišče, ki je dokaj podobno (srnjad v 90%, prašički, gamsi in vedno več jelenjadi) idealen. Pristal sem pa na 308 Je pa tako, da mi 308 ne razbija srnjadi, 7x65r, ki ga imam v bokarici ravno tako ne.
    Če boš kupil 308, ti ne bo žal. Jaz sem na primer prebolel mojo zaljubljenost v 30-06 ravno s 308.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #635

    Privzeto

    Skrajni čas, da se je opozorilo na pojav, na spletu poimenovan "trolanje". Nekateri posti tukaj so že dolgo neprimerni, nekoristni ali celo žaljivi in nikakor v skladu z normalno komunikacijo. Najslabše pa so osebne žalitve in diskreditacije. Zaradi teh stvari je že mnogo kulturnih piscev zapustilo ta forum, pa bi imeli še marsikaj koristnega za napisati in s tem se dela forumu nepopravljiva škoda. Tako se ti bivši člani udejstvujejo na tujih forumih, ali pa sploh nikjer, tukaj pa nam manjka njihovih koristnih prispevkov.. Veliko je tudi takšnih, ki bi pisali, ali pa le kaj vprašali, pa nočejo, ali si ne upajo, ker se bojijo oziroma nočejo biti tarče diskreditiranja, posmehovanja, žaljenja in še česa, na kratko "trolanja".
    Torej, pozdravljam urejanje in brisanje neprimernih objav, ki niso v skladu s tem, čemur bi rekli običajen nivo pogovora.

    Zdaj pa k temi:
    Saj so ti že kar dobro napisali, pa bom vseeno še jaz pristavil svoj lonček. Sploh si ne morem spomniti kalibra, ki bi bil bolj primeren ravno za takšno lovišče kjer se pretežno lovi srnjad, občasno pa d. prašič. Tako dobiš kaliber kateri ne bo razbijal srnjadi, hkrati pa ima dovolj široko, po potrebi tudi težko kroglo in tudi dovolj energije, da je učinkovit tudi za občasne strele na d. prašiča. Še posebej na čakanju, kjer je ponavadi dobro pomerjen strel na krajše razdalje. Tudi 6,5×55 ni slab kaliber, vendar ta kaliber res zablesti pri dobro pomerjenih malo daljših strelih in pri lovu na lažjo divjad (recimo lov na srnjad, gamsa...), ko je v igri d. prašič je pa zakon širša krogla, ki naredi širši strelni kanal, s tem povzroči večje krvavitve in d. prašič, ki je načeloma precej trda divjad, hitreje obmiruje.
    308 tudi nima motečega odsuna, pri puškah, ki imajo prilagojen zaklep za krajše naboje, pa dobiš tudi krajšo puško. Povrhu vsega pa še dobro prenaša kratke cevi. Zaradi vsega tega je zelo primeren za lahke, priročne, kratke puške...

    Tine, takrat ko si kupoval x-bolta, sem ti tudi jaz svetoval da vzameš 308 in ne čakaš na 30-06. Me veseli da si zadovoljen. Res da je 30-06 pri standardni 24 cevi za odtenek močnejši, ampak ima pa 308 zato manjši odsun, manjši naboj, hitrejše repetiranje, krajšo puško in boljše prenaša krajše cevi. X-bolt ima 22 cev in pri taki cevi bistvene razlike med 30-06 in 308 več ni. Res da je 30-06 še vedno malenkost močnejši, zato pa puška bolj buta, ima daljši zaklep in se posledično počasneje repetira ter puška je zaradi daljšega zaklepa kar 2,5 cm daljša... Kakorkoli obrneš je 308 en tak zelo eleganten kaliber in sam bi dal prednost 30-06 le pri malo daljših strelih na težjo divjad, npr. jelenjad ali medveda.

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave


    Eno vprašanje: A bi bil kaliber .308 Win primeren za lovišče kjer je samo srnjad in obcasno kaksn pujsek če si aktivn v nočnem čakanju, ali bi bolj prišel v poštev kakšen 6,5x55 oz. manjši kaliber?
    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ma jaz ne bi šel pod 7mm, čeprav je tale 6,5x55 verjetno fina zadeva, predvsem za srnjad. Pri prašičih je pa tako, da tudi 9,3 kdaj ne zaleže.
    7x64 je po moje za naše lovišče, ki je dokaj podobno (srnjad v 90%, prašički, gamsi in vedno več jelenjadi) idealen. Pristal sem pa na 308 Je pa tako, da mi 308 ne razbija srnjadi, 7x65r, ki ga imam v bokarici ravno tako ne.
    Če boš kupil 308, ti ne bo žal. Jaz sem na primer prebolel mojo zaljubljenost v 30-06 ravno s 308.

  6. #636
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Imate prav fantje. Takšne montaže pa jaz ne poznam. Jo tudi videl nisem nikoli. Pa nikoli jo nebi kupil, pa čeprav je najcenejša.
    Lahko poslikam še svojo montažo, ki jo brez problema menjam na drugo puško.Ali od kolegov. Pa vidim, da je nesmiselno. Pri taki, ki jo je Muzikant prodal Racoonu pa to res ne gre.
    Dolga debata je bila.
    Pravkar me je kontaktiral Muzikantar glede montaže, ki bi mi jo naj prodal. Kaj ima zdaj to veze? Ali sem ti mogoče kdaj omenil, da imam pokvarjeno montažo, ki mi jo je prodal on? Delaš špetir med lovskimi kolegi, ki smo se do sedaj (priznam, po začetnih porodnih krčih) prav dobro razumeli...

    Če so na eni strani kot ti praviš fiksne bradavice, kako jih boš potem po tvojem mnenju zatisnil oz. povečal pristisk z vijakom, ki je na drugi strani nad njimi???


    Da ne bo vse offtopic:
    Danes naročil Remington Copper Solid in Remington Core Lokt - oboje 150gr... Bo balističnih podatkih, bi se morala ujemati, kako bo v praksi, pa bomo videli...

  7. #637

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    ... tale 6,5x55 verjetno fina zadeva, predvsem za srnjad...
    Lovski gosti iz Avstrije v našem lovišču uporabljajo v večini primerov prav ta kaliber! Pravijo, da pri njih z njim lovijo tudi gamse.
    S prašiči je pa tako, kot so nekateri napisali, da včasih še tisti "ta jaki" kalibri ne zaležejo.
    Važno je da imaš strelivo v skladu z zakonodajo za divjadi katere boš lovil. Ti pa priporočam da si vzameš malo rezerve navzgor. Kaj pa če te nekdo povabi na lov v Kočevje, na Primorsko ipd. kjer imajo veliko prašičev in jelenjadi?

  8. #638
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    kaliber 308 ni dober ne za srnjad in ne za pujske
    Ker jih podre oz. usmrti....
    Lp in dober pogled!

  9. #639
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če te nekdo povabi na lov v Kočevje, na Primorsko ipd. kjer imajo veliko prašičev in jelenjadi?
    Z mirno vestjo bi šel s 308.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #640

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave

    Če so na eni strani kot ti praviš fiksne bradavice, kako jih boš potem po tvojem mnenju zatisnil oz. povečal pristisk z vijakom, ki je na drugi strani nad njimi???
    To ti lahko povem tudi jaz ki blaserjeve montaže še nisem videl od blizu.

    Na isti strani kot so fiksne bradavice (na desni) je tudi glava vijaka s katerim reguliraš položaj ročic s katerimi montiraš montažo. Zraven je pa še vijak ki varuje glavnega proti samo odvitju.
    Saj na tak način so narejene vse montaže-ena stran fiksna, drugo pa kontroliraš vijake za popoln prijem. Ena stran je tako povsem fiksna in bo zmeraj v istem položaju.
    Če bi se regulirale tudi bradavice bi bila to izguba denarja, časa in natančnosti.

    To ni nobena znanost in bi moral pogruntati vsak ki zna v roke prijeti izvijač.

    Lp

Stran 64 od 73 PrvaPrva ... 1454606162636465666768 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •