Stran 62 od 73 PrvaPrva ... 125258596061626364656672 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 611 do 620 od 725

Tema: 308 win.

  1. #611

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Pa kaj ti tekmuješ z lojzetom kdo bo večje neumnosti trosil?
    Če je neumnost, da se mi ne da cele puške premetavati kot lego kocke, preden grem na drugo žival ali drug teren in za to še drago plačat, pa naj bo tako.
    Vendar to kar berem o teh švabskih skrpucalih zame pomeni le "bejž čim dlje stran".
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #612

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Pa ti si neverjeten, jaz govorim o montaži in ceveh za blaser r93 ti pa o puški iz 91???? Kako vezo ima to?
    Se opravičujem. Imam BBF95, ki sem jo kupil med prvimi. Torej ne 91, kar je logično. Zareze so pa enake .
    Last edited by alojz1; 1. April 2014 at 12:30.

  3. #613
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ja, tudi mene čudi, da nimajo vse R8 cevi enakih utorov za montažo na cevi. Je to mogoče posledica obdelovalnega postopka ali pa so res tako zelo fine, da jih motijo že stotini?

  4. #614

    Privzeto

    Citat JakaJ je objavil: Pokaži objave
    Če optiko, ki jo imam nastreljeno na 308win prestavim na 30-06 mi nese 3cm višje in 2cm v levo kar je za lov čisto vredu brez da karkoli prestavljam kupole
    Ta citat ti dokazuje natančnost. Večina expres pušk tega ne dosega z istim daljnogledom in streli iz obeh cevi.
    Jaz, ki imam odprte kupole bi samo za 3 klike po višini in 2 klika v desno prestavil.
    Ampak čez komot ga ni. Bolje dati 2 jurja za optiko in montažo. Mogoče pa z obema puškama hkrati jaga?
    Je pa še ena možnost (pa bodo spet u luft skočili)
    Popravek ležišča (utorov) za kakšno stotinko. Potem bi bilo pa že preveč fajn, kajne?
    Last edited by alojz1; 1. April 2014 at 13:00.

  5. #615

    Privzeto

    Jaz sicer še vedno nisem prejel naročene R8 - ki bo sicer v kal. 308, da ne bom natrosil čisto popoln offtopic, kot ste ga vi do sedaj na zadnjih parih straneh. Čakam že 4 mesece. Pač naši trgovci in njihovi dobavni roki.
    Sem pa vmes nabavil Aimpoint Micro z Blaser montažo in si omenjeno montažo ogledal in se malo pozanimal o njej. Je tako kot pravite in ne vem zakaj je ob tem potrebno toliko nekoristnih in celo žaljivih postov.
    Montaža je sicer narejena tako, da paše na vsako Blaserico. Vendar jo je potrebno prilagoditi oziroma "upasati" na posamezno cev z vijaki, ki so na montaži. Ko je montaža enkrat upasana, drži piko ne glede na število snemanj. Sršen je spraševal v čem je smisel take montaže? Smisel je v tem, da je montaža snemljiva, da drži piko tudi po snemanju in da je tovarniško prilagojena za blaserjeve puške, kar znatno poceni nakup. Zasučne in suhl montaže stanejo z upasanjem oziroma montažo okoli 500 evrov. Ponekod malo več, ponekod malo manj. Blaserjeva pa se dobi že za recimo 379 evrov, s tem da je standardizirana, ni treba predelovati orožja in ni veliko dela z upasanjem, kar pomeni da puškarji tisto famozno nastavljanje vijakov, zaradi katerih je tukaj tako vroča debata, ponavadi ne zaračunajo, če je puška in ostalo kupljena pri njih.
    Je pa teoretično mogoče, da bi za dve cevi uporabljal isto montažo in daljnogled. Poudarjam teoretično. Pač je treba ponastavljati vijake in pametno je ob tem v izogib kakšnim neugodnim situacijam ponovno preverjati zadetke. Zadeva je tako v praksi malo bolj komplicirana in hitro se lahko zakalkuliraš. Potem pride do zgrešenih strelov, kot je opisal JakaJ.
    Zato se navadno lastniki Blaserjevih pušk ne odločajo za prestavljanje daljnogledov, pač pa raje kupijo več montaž in namerilnih naprav. Torej, če bom jaz kdaj imel dve cevi, bom tako ali tako eno imel za čakanje (daljnogled), drugo za pogone (Aimpoint), tako da sam teh problemov s prestavljanjem montaže, katere opisujete, načeloma ne bi imel niti pri večih ceveh, saj bi za vsako imel svojo namerilno napravo.
    In še tole, meni Blaser še vseeno upraviči svojo ceno, ker imam raje eno puško z dvema cevema in dvema merilnima napravama, kot pa dve puški. Bolj sem navajen sistema in dela s puško, bolj spreten sem z njo in bolj zaupam vanjo. Manj je dela s čiščenjem in vzdrževanjem. Pa verjemite, da vem o čem govorim, saj sem imel do zdaj za jago kar 3 puške z risanimi cevmi. Vsako nekako za "svoj namen". Kar pa je dejansko neumnost, saj bi vse namene lahko pokril z eno puško, dvema namerilnima napravama, dve cevi sta pa že luksuz, če si ga pač lahko privoščiš. Tako da imam raje eno samo puško, lahko tudi z dvema cevema, kot pa 3 različne, saj je potem vsaka malo drugačna, se drugače polne, repetira itd, zato hitreje pride v kritičnih trenutkih do neljubih pomot. Če pa imaš dve cevi pa operiraš s takorekoč enako puško, le kaliber se spremeni.
    Blaser mi je sicer všeč še zaradi hitrega sistema repetiranja, ker na pogonih puške ni treba odmikati od lica, gib nazaj naprej je pač bolj naraven, kot pri klasičnih karabinih, ter ker je sama dolžina puške precej krajša kot pri drugih puškah, ker je sistem direktno nad sprožilcem. To mi veliko pomeni, ker imam rad kratko, priročno orožje. Smo pa različni in vsakemu odgovarja nekaj drugega. Drugače sem tudi sam ljubitelj klasičnega mauser zaklepa. Ampak ko gre za kratko puško in hitrost repetiranja, pa pač Blaser pri meni prevlada...

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če to drži, da švabe ne znajo v vsako cev ponoviti enakih sedežev, v čem je smisel tako dragega montažnega sistema?
    Izvrtine za šine Pictiny & co. bi bile boljša rešitev.

    Potem velja za vsako cev svoja montaža in svoj rešpitin. Na novejši R8 še prožilni mehanizem. Ja kaj pa še ostane? Je že bolje da imam za vsak kaliber svojo puško z montažo in optiko, pa mir.

    Švabsko preseravanje!
    Citat JakaJ je objavil: Pokaži objave
    Imam tri Blaserjeve cevi z tremi montažami in optikami in nobena montaža ne paše iz ene na drugo cev ne da bi pri tem nastavil vijake na montaži (vsaj malo). Če optiko, ki jo imam nastreljeno na 308win prestavim na 30-06 mi nese 3cm višje in 2cm v levo kar je za lov čisto vredu brez da karkoli prestavljam kupole ampak se tega ne posložujem. To da bi imel en daljnogled za dve ali več cevi kot pravi Alojz je znanstvena fantastika v praksi.
    Kolega je imel daljnogled nastreljen na dve cevi tako kot to opisuje Alojz, dopoldan je streljal na tekmi na 300m z 222rem, ob 18:00 pa mu je kamera poslala mms z krmišča na katerem so pridno rili 4 večji pujski...Hitro daljongled iz 222 na 308, 5min do krmišča, pomeri na cca 100m in pokadilo se je 3m stran od pujsa.......Alojz v praksi in na lovu je malo drugače kot na strelišču.
    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če je neumnost, da se mi ne da cele puške premetavati kot lego kocke, preden grem na drugo žival ali drug teren in za to še drago plačat, pa naj bo tako.
    Vendar to kar berem o teh švabskih skrpucalih zame pomeni le "bejž čim dlje stran".
    Last edited by Deerhunter; 1. April 2014 at 13:44.

  6. #616

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    da puškarji tisto famozno nastavljanje vijakov, zaradi katerih je tukaj tako vroča debata, ponavadi ne zaračunajo, če je puška in ostalo kupljena pri njih.
    Ne vem več, kaj naj rečem. Tisto famozno nastavitev vijakov opravim v par sekundah. Potrebno je le toliko priviti, da gumb z enim prstom še lahko zavrtimo in zapremo. Tako enostavno in domiselno je.
    To je nekaj podobnega kot, če bi v nedeljo nesli uro k urarju, da nastavi poletni čas.
    Imaš montažo doma. Probaj in potem napiši če ni tako.
    In pripomba o fleksarci je čisto v skladu z avtorjem. Me sploh ne preseneča več. Če bi pisali o kopitu bi pa sekiro predlagal.
    Last edited by alojz1; 1. April 2014 at 14:16.

  7. #617

    Privzeto

    Bo Deerhunter povedal, če sem zavajal glede nastavitve vijaka.
    Sem napisal več pa je zgornji komentar izginil.Zato sem zbrisal. Prav je tako.
    Last edited by alojz1; 1. April 2014 at 14:58.

  8. #618

    Privzeto

    Vidim da popravljaš vsak stavek, kateri izzveni drugače, kot sem hotel povedat. Bom razložil. Pri tem sem hotel poudariti, da gre pri montaži daljnogleda na Blaser montažo za tako hiter in enostaven poseg, da ga puškar včasih sploh ne računa, pod pogojem, da gre pri tem za nakup nove puške in optike. Med tem, ko bi za izdelavo in upasanje suhl montaže recimo porabil bistveno več časa in je zato tudi račun potem temu primeren, saj ob tem ne more računati le surovin.
    Nisem pa hotel povedati, da bi zaradi tega vijačenja nesel puško k puškarju, pač pa da ob nakupu nove blaser puške in optike to včasih opravijo brezplačno oziroma računajo le montažo in puško, samega montiranja pa včasih ne. Pa tudi tale brezplačno v današnjih časih ni samoumevno. Razlike so velike. Verjemi sem primerjal. Nekateri kljub nakupu nove puške in montaže, krepko računajo tudi premontiranje daljnogleda, če ga recimo že imaš. Drugi pa pač ne. Zato se je pametno pozanimati. Razlike me puškarji se merijo v stotinah evrov. Z upasanjem suhl montaže na novo puško tudi dvomim da bi se kateri puškar ukvarjal brezplačno. Zato je Blaser montaža nekoliko cenejša kot primerljive snemljive montaže.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem več, kaj naj rečem. Tisto famozno nastavitev vijakov opravim v par sekundah. Potrebno je le toliko priviti, da gumb z enim prstom še lahko zavrtimo in zapremo. Tako enostavno in domiselno je.
    To je nekaj podobnega kot, če bi v nedeljo nesli uro k urarju, da nastavi poletni čas.
    Imaš montažo doma. Probaj in potem napiši če ni tako.
    In pripomba o fleksarci je čisto v skladu z avtorjem. Me sploh ne preseneča več. Če bi pisali o kopitu bi pa sekiro predlagal.

  9. #619

    Privzeto

    Prav sem razumel tvoje navedbe. Res je enostavno.
    Moj post je bil namenjen tistim, ki pravijo kako težko in strokovno delo je to.
    Vsak bi moral poznati svoje orožje in optiko. V praksi pa je tako. Veliko lovcev se daljnogleda in kupol sploh ne dotika. Če zgreši nese puško k puškarju.
    Veliko lovcev pa z lahkoto prestavlja kupole. Pa ne vedo niti kam, niti koliko. Streljajo prostoročno in na podlagi raztrosa ugotovijo, da je daljnogled zanič. (poglejte malo okrog in boste hitro našli tak primer)
    Najmanj pa je takih, ki znajo. Slednje podpiram, ker ni neka znanost, ki zahteva strokovnjaka. Le malo veselja in malo znanja je potrebno. Ne razumem vnetih lovcev, ki o orožju, strelivu ali optiki pojma nimajo. Pa o psih tudi ne . Tako pa marsikdo niti uplenjenega kosa divjadi ne očisti, ali trofeje ne zna pripraviti. Pa je vse sestavni del lova.
    Zato mislim, da so takšne debate dobrodošle. Se najde kdo, ki je vesel, da mu ni treba vsega na novo odkrivati in upošteva izkušnje drugih.
    To pravim iz lastnih izkušenj. V pol ure pri Optiktrade sem zvedel o optiki več kot vsa leta prej.
    Pričakujem kakšen odgovor, da še sedaj nič ne vem. Kdor misli, da vse zna je z napredkom zaklučil. Takih pa ni.
    Last edited by alojz1; 1. April 2014 at 15:20.

  10. #620
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem dobil včeraj cev in po jagi preveril, kako montaža paše na cev. Prednji vijak gre zelo na rahlo, zadnjemu pa malo manjka, da bi bilo popolno.

    Sem pri puškarju tudi vprašal zakaj je taka razlika. Kot sem domneval, je razlika posledica obdelave različnih serij cevi z različnimi orodji (strojniki bodo že vedeli, kaj pomeni razlika v stotinu mm - enako kot pri suhlovi montaži, ko je potrebno vsako montažo posebej ročno spasati, ker noben zgornji del suhlove montaže ne paše na drugi spodnji del).

    Tudi pri isti municiji različnih serij pride do odstopanj, ali ne?


    Zdaj pa še pridem do municije (pri Arteku rezerviral zadnje škatle Remingtona Copper Solid 150gr)in hajd pok pok..

Stran 62 od 73 PrvaPrva ... 125258596061626364656672 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •