Stran 54 od 73 PrvaPrva ... 44450515253545556575864 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 531 do 540 od 725

Tema: 308 win.

  1. #531
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ne vem no, sicer sem povedal samo svoje mnenje, vsak se naj pa sam odloči kaj potrebuje. Je pa očitno potem po tvojem mnenju 95% slovenskih lovcev kvazi strokovnjakov (v naši družini vem samo za dve puški brez mehanskih merkov). Se pač vedno najde kdo, ki cel svet skuša prepričati v svoj prav.
    Eden je vedno prvi. Ja in res, pobnavadi ga postrani gledajo. Čez čas pa posnemajo. SIcer pa, koliko časa je pri nas možno že dobiti puškobrez mehanskih merkov? Verjetno je 99% pušk v lasti slovenskih lovcev iz časov, ko se jih brez mehanskih merkov niti ni delalo.
    Jaz sem kolikor vem prvi in edini s tako puško v naši LD. Lahko da se komu čudno zdi. Kot je že muzikant enkrat rekel, rezultati pa so vidni na pozdravu lovini.

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Če se zanašaš samo na optično namerilno napravo, ti jo lahko zmoči dež, pozimi zamede sneg, ki pada ali z neba in / ali z vej, ali pa tisto razbiješ ali premakneš točko zadetka pri prebijanju čez skalovje in prepade. Pri piki lahko enostavno crkne baterija, dobesedno sredi pogona na divje prašiče. Pa kar pišite, da nakladam, meni je povsem vseeno, jaz imam pač raje še "backup" varianto.
    Oprosti, ampak res nakladaš. Če imaš tako slab daljnogled ki ti ga onesposobi dež ali sneg, je res bolje, da imaš kar mehanske merke. Če ga razbiješ na skalah boš pa ves poklapan šel naravnost domov z mehanskimi merki ali brez. Baterijo za piko imam pa vedno sabo, čeprav mi še ni crknila v treh letih. Obstajajo pa tudi take na sončno celico kot backup....
    Mehanki merki te lahko tudi ovirajo pri montaži daljnogleda.
    No, to je seveda le moj pogled na stvar,sem pa tudi že poskusil z mehanskimi merki na parih pogonih. In sem se hitro naučil, da je pika ali daljnogled veliko boljša izbira. Pa ne da ne znam streljat na mehanske merke, še treniral sem strelstvo svoje čase.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #532
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Meni je vseeno ali so merki ali ne, ker jih itak ne morem uporabit . Zato so pa pike in primerna optika .

  3. #533

    Privzeto

    Puške brez mehanskih merkov so prišle k nam v zadnjih 20 letih iz ZDA in ker je vse kar pride iz ZDA boljše kot naše, so zdaj kar naenkrat moderne tudi puške brez merkov. V redu, mene to prav nič ne moti saj se povsem lahko prilagajam novostim. Tudi jaz sem bil prvi v LD, ki sem na skupne love hodil s peltorjevimi aktivnimi glušniki. Pa so se mi vsi smejali. Eni se mi še zdaj. Nekateri pa me že posnemajo. Res je tudi, da so v naših LD puške brez merkov zelo redke, ampak, če bi jih ljudje na veliko hoteli, bi jih imeli, saj so povsod naprodaj. Kaj je bilo pred 30 leti nima smisla razpravljat, dejstvo je da so te puške trenutno vsepovsod na zalogi, pa jih je kljub temu zelo malo videti na terenu. Američani imajo drugačen način lova, drugačen način razmišljanja. Lovijo posamično, ne poznajo pogonov, brakiranja, v slabem vremenu so večinoma doma. Šparajo na puškah, na optiki, na montažah, na vsemu. Tudi to je pri njih eden od razlogov za poceni fiksne montaže, puške brez merkov... Meni je povsem vseeno ali je montaža 80 ali 500 €, važno je da je funkcionalna. Jaz sem že povedal, da samo debatiramo in vsak lahko pove svoje mnenje. Ni me potrebno diskreditirati, samo zato, ker imam drugačno mnenje kot ga imaš ti. To ni konstruktivna debata in na to sem na tem forumu že večkrat opozoril.

    Zgodilo se mi je pa vse in svašta, da sem puško imel naslonjeno ob drevo, na okular je z drevesa padel sneg in ko bi bil čas za streljat, bi z okularja čistil sneg.
    Zgodilo se mi je že da se mi je aimpoint, ki je najbolj kvalitetna pika, v dežju zarosil do te mere da nisem čez njega videl čisto nič. Tudi po robidovju sem se že vlačil po krvni sledi in ugotovil, da je daljnogled na blizu neuporaben. Tudi daljnogled sem že razbil na skali, pa sem ga preprosto snel in če bi bilo treba bi lahko streljal z mehanskimi merki. Verjemi, da manj boli kot če sredi pogona ostaneš brez vsega. Tudi pika na širokokotnem daljnogledu mi je delala 2 leti, ko pa mi je nekoč prišla rajda prašičev pa sem ugotovil da sem brez pike, ker sem jo dan prej pozabil ugasnit. No ravno zato zadnje čase uporabljam bushnellov širokokotni daljnogled, kjer je pika in še navaden križ, za slučaj, če pika crkne, ima pa tudi rainguard zaščito proti rosenju in to preverjeno boljšo kot kakršnakoli pika. Zato mi ne govorit da nakladam. Enostavno imam rad v slabih pogojih rezervno varianto. Če je ti ne rabiš ali nočeš je to tvoja stvar. Ne rabiš pa mene, cel forum in celo svojo LD prepričevati, da imaš edino ti prav.


    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Eden je vedno prvi. Ja in res, pobnavadi ga postrani gledajo. Čez čas pa posnemajo. SIcer pa, koliko časa je pri nas možno že dobiti puškobrez mehanskih merkov? Verjetno je 99% pušk v lasti slovenskih lovcev iz časov, ko se jih brez mehanskih merkov niti ni delalo.
    Jaz sem kolikor vem prvi in edini s tako puško v naši LD. Lahko da se komu čudno zdi. Kot je že muzikant enkrat rekel, rezultati pa so vidni na pozdravu lovini.

    Oprosti, ampak res nakladaš. Če imaš tako slab daljnogled ki ti ga onesposobi dež ali sneg, je res bolje, da imaš kar mehanske merke. Če ga razbiješ na skalah boš pa ves poklapan šel naravnost domov z mehanskimi merki ali brez. Baterijo za piko imam pa vedno sabo, čeprav mi še ni crknila v treh letih. Obstajajo pa tudi take na sončno celico kot backup....
    Mehanki merki te lahko tudi ovirajo pri montaži daljnogleda.
    No, to je seveda le moj pogled na stvar,sem pa tudi že poskusil z mehanskimi merki na parih pogonih. In sem se hitro naučil, da je pika ali daljnogled veliko boljša izbira. Pa ne da ne znam streljat na mehanske merke, še treniral sem strelstvo svoje čase.
    Last edited by Deerhunter; 6. December 2013 at 10:46.

  4. #534
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Puške brez mehanskih merkov so prišle k nam v zadnjih 20 letih iz ZDA in ker je vse kar pride iz ZDA boljše kot naše, so zdaj kar naenkrat moderne tudi puške brez merkov. V redu, mene to prav nič ne moti saj se povsem lahko prilagajam novostim. Tudi jaz sem bil prvi v LD, ki sem na skupne love hodil s peltorjevimi aktivnimi glušniki. Pa so se mi vsi smejali. Eni se mi še zdaj. Nekateri pa me že posnemajo. Res je tudi, da so v naših LD puške brez merkov zelo redke, ampak, če bi jih ljudje na veliko hoteli, bi jih imeli, saj so povsod naprodaj. Kaj je bilo pred 30 leti nima smisla razpravljat, dejstvo je da so te puške trenutno vsepovsod na zalogi, pa jih je kljub temu zelo malo videti na terenu. Američani imajo drugačen način lova, drugačen način razmišljanja. Lovijo posamično, ne poznajo pogonov, brakiranja, v slabem vremenu so večinoma doma. Šparajo na puškah, na optiki, na montažah, na vsemu. Tudi to je pri njih eden od razlogov za poceni fiksne montaže, puške brez merkov... Meni je povsem vseeno ali je montaža 80 ali 500 €, važno je da je funkcionalna. Jaz sem že povedal, da samo debatiramo in vsak lahko pove svoje mnenje. Ni me potrebno diskreditirati, samo zato, ker imam drugačno mnenje kot ga imaš ti. To ni konstruktivna debata in na to sem na tem forumu že večkrat opozoril.
    Ah daj, upoštevaj Muzikantov nasvet. Ti si začel tukaj učit, da so puške brez mehanskih merkov le za na prežo. Tiste tvoje o američanih..eh... preberi si knjigo avtorja Mira Raka, kako lovijo tam.

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    No ravno zato zadnje čase uporabljam bushnellov širokokotni daljnogled, kjer je pika in še navaden križ, za slučaj, če pika crkne, ima pa tudi rainguard zaščito proti rosenju in to preverjeno boljšo kot kakršnakoli pika.
    No vidiš, da si prišel do enakega zaključka kot jaz.

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ne rabiš pa mene, cel forum in celo svojo LD prepričevati, da imaš edino ti prav.
    Še enkrat, ti si prvi začel prodajat svojo:
    Puško brez merkov bi priporočal samo za čakanje iz visoke preže.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #535

    Privzeto

    Ah, to je brezveze. Jaz nisem ničesar "prodajal", ta forum je tukaj zato da vsak lahko izrazi svoje mnenje (razen, če je ta forum namenjen temu da le Muzikant in Mugo pišeta, ostali pa lahko le beremo ) vsak je pa tudi dovolj star da se na koncu sam odloči kaj rabi in kaj mu je všeč. Ti si pač zdaj užaljen kot lastnik puške brez merkov. Najbrž si še dodatno občutljiv glede tega tudi zato ker te tudi na jagi vsi gledajo in sprašujejo zakaj taka puška. Te povsem razumem. Zato komentar v stilu "ti si prvi začel", potem pa v jok pa na drevo. In če jaz kaj prodajam, potem tudi ti prodajaš, jaz svojo verzijo ti pa svojo. Upam pa vsaj da bo to v pomoč in razmislek tistim, ki se odločajo kakšno puško kupiti, da bodo lahko prebrali obe plati zgodbe in se na koncu sami odločili. Z moje strani je to zadnji post okoli tega. Že tako smo že 2 dni v offtopicu. Pa brez zamere in hude krvi, ne pozabite, to je le debata.

  6. #536
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Lej, otročji si. Ker sem ti napisal (pa Muzikant in Alojz tudi) da se ne strinjam s tem, kar si dejal o nujnosti mehanskih merkov, si začel z diskreditacijami:
    Je pa očitno potem po tvojem mnenju 95% slovenskih lovcev kvazi strokovnjakov (v naši družini vem samo za dve puški brez mehanskih merkov). Se pač vedno najde kdo, ki cel svet skuša prepričati v svoj prav.
    In jokanjem:
    Ni me potrebno diskreditirati, samo zato, ker imam drugačno mnenje kot ga imaš ti. To ni konstruktivna debata in na to sem na tem forumu že večkrat opozoril.
    In še enkrat bom napisal moje mnenje, da ti kvalieten variabilni daljnogled pokrije vse situacije in vremenske razmere. Edini problem je lahko, če ga med lovom razbiješ. V takem primeru pa bi res rabil mehanske merke, če bi hotel še naprej loviti tisti trenutek. Ampak mene bi vnema za lov v takem primeru tisti trenutek prav gotovo minila.
    Bom dodal še nekaj, kar bolj spada v to temo. Za pogledati je v tem cenovnem razredu puške Howa. Ampak nisem jih še zasledil takih z mehanskimi merki
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #537
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Mugo, saj ti jih lahko puškar zalota na cev...

  8. #538

    Privzeto

    Ne vem zakaj bi dajal merke na puško, če si že v osnovi kupiš tako, ki jih nima.
    Meni moja .308 dela čisto ok brez njih in jih po pravici povedano čisto nič ne pogrešam, pa sem po večini v pogonu. Gor imam Kahlesa 1.5-6x42 na EAW montaži. S puško sem tudi že "vsekal po skalah" pa daljnogled gladko drži.
    Seveda je stvar navade, imam tudi cel kup železja z merki,vendar še nisem bil v situaciji, da bi moral dol jemat optiko, po pravici povedano so mi merki na puškah bolj ovira kot ne (se zatikajo v toku...).
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #539

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    A Sabatti dela trocevke, a so s čokilade ?
    Pomiri se muzikant, samo tipkarska napaka :)

  10. #540

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Pomiri se muzikant, samo tipkarska napaka :)
    Škoda! Za miklavža bi bile super darilo.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 54 od 73 PrvaPrva ... 44450515253545556575864 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •