Stran 48 od 73 PrvaPrva ... 3844454647484950515258 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 471 do 480 od 725

Tema: 308 win.

  1. #471

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ja je nižji ja. Sam je pa res natančen.
    Kaj ti streljaš Mego 9,7g?
    Lapua FMJ 8 g za predatorje, EVO 11,9 g (+ 2 cm) in Sako barnes 10,7 g (- 2 cm) pa za ostalo divjad.

    Vse skupaj se mi kar obnese. Zadeti je pa treba.



    Imej se lepo. Lojzes

  2. #472
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Priročna in poceni puška. http://www.savagearms.com/firearms/model/11HOGHUNTER
    20" cev je zelo točna. Z doma polnjenimi naboji celo 0,26 moa. Velik + je accutriger.
    Zadnjič je nekdo napisal, da so Savage puške narejene, kot bi jih delal doma.
    Je treba vedeti, da so američani predvsem praktični. Veliko streljajo in slabo vzdržujejo. Cev te puške res lahko vsak zamenja doma.
    Sem jo našel v Nemčiji (novo) za 600€.
    (samo informativno glede cene)

  3. #473

    Privzeto

    Lahko se dobi tudi pri nas. Še cenejša in meni ljubša je Ruger American compact z 18" dolgo debelejšo cevjo. Tudi ni treba v tujino.

  4. #474
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ja, tudi pri nas je nekaj uvoznikov Savage pušk, ampak Hog Hunterja nisem nikjer zasledil. Namen moje prve objave je bil prikazati ceno puške v Evropi (sem mislil, da je dražja).

    Ruger tudi zgleda vredu, sploh za naše gosto grmovlje bi bil super.

  5. #475
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto



    Danes sem bil na strelišču, pa je blo treba malo pajčevino omest iz cevi, ker sem nazadnje streljal nekje aprila (dobro potem sem julija uplenil srnjaka).

    Levo zgoraj pri kovancu so moji trije streli, desno zgoraj je dal kolega 3, desno spodaj pa nato še 2 (v sredini je streljal kolega s svojo .223 Zastavo).

    Kakšnega odlikovanja ne bom prejel, ampak za svoje izkušnje sem več kot zadovoljen, poleg tega pa je za lov več kot dobro.

    Streljano na 100m z bipodom spredaj in vrečko peska zadaj. Puška je X-Bolt, strelivo RWS Cineshot 147grn., optika Docter Classic 6x42.

  6. #476
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    za xbolt in povprečnega strelca je vredu, v kakšni boljši puški pa cineshot nese kot match municija. Za jago pa tudi ne bo vredu, ker ni temu namenjena

  7. #477
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Jah, če bi se potrudil bi se najbrž dalo tudi bolje ustreliti. Treba pa je tudi vedet, da 6x povečava nekoliko omeji natančnost.

    Da je za jago vredu sem mislil predvsem natančnost puške in sebe. Lapua Mega nese zelo podobno, mogoče še boljše.

    Ko bom enkrat "star" in bogat si bom pa privoščil kakega Blaserja. Za zdaj pa je čisto vredu :)

  8. #478
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    zakaj sploh streljaš na tarčo, če se ne potrudiš maksimalno?

    glede povečave ti pa za sebe lahko povem, da sem enako dobro streljal s swarovskim 6x42( tudi prva "tridesetica" je padla z njim), kot sedaj streljam z 12x povečavo. Lansko leto sem na puško dal daljnogled z 32x povečavo, pa ne vem če se je grupa zožala za 2mm v primerjavi z 6x, to velja za 100m razdaljo, na večjo bi razlika bila večja.
    Največ napake je sigurno v proženju in držanju puške, kar se da s kilometrino popravit.
    Lapua Mega je še vedno eno izmed najnatančnejših lovskih zrn.
    Malo treninga, pa boš z xboltom povsem zadovoljen!

  9. #479
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kaj je narobe s temi grupami od masterja? Po moje so dobre.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #480

    Privzeto

    Ta grupa od masterja je le preizkus orožja in streliva, strelca bolj malo.

Stran 48 od 73 PrvaPrva ... 3844454647484950515258 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •