Stran 4 od 73 PrvaPrva 123456781454 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 725

Tema: 308 win.

  1. #31

    Privzeto

    ... no da bom bolj natančen, sprašujem za lovsko municijo?

    hvala

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Sprobal sem od tekmovalne municije Norma Diamond line, remington match, sellier belott match, z remingtonom sem delal okrog 28, z češko sem ravno na prestreljevanju risanic ustrelil 30, vendar potem vedno okrog 28, diamond line pa res nekoliko prednjači pred tema dvema.Ubistvu so se pri DL zadetki vedno držali skupaj, tako pri moji flinti z 51,5cm kot tudi pri očetovi z 56cm cevjo.Njegovi puški pa od teh paše samo DL.Za diamond line sem v Avstriji dal 38evrov, za češko 28evrov, za remmington pa 20evrov(ga je imel v akciji).

    Drugače pa bi bilo pametno probat tut federalov gold medal, če se ga še da kje dobit, sam bom pa v kratkem nabavil sako racehead(prav tako sierra match king zrno),ne vem pa še a 10,9 ali 12,3g zrno.
    .....aja, pa na rws match sem skoraj pozabil, z njo nimam izkušenj, pomoje zelo natančna, vendar pa najdražja od vseh teh.
    Sam sem dobre grupe delal tudi z lovsko municijo, sako gamehead, sako superhammerhead, normo vulkan, normo oryx, s&b spce, kar smo pa doma polnili od lovskih pa tut hornady interlock 165grain, smodnik vit140, 43grain, cci netilke.Ta polnitev je odgovarjala vsaki puški s katero smo streljali..2 sako in 3 titan6.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    malo napiš kakšno puško maš, pa bomo lažje našli pravo municijo!:icon_:

  4. #34

    Privzeto

    To je res,malo napiši kak maš pihalnik,kolk dolga cev.....
    Sicer se je pa od lovske municije meni najbolje odrezala krogla Winchester Fail Safe 180grs. (odlična krogla za odstrel srnjadi,oziroma vse divjadi,če zadevaš zelo dobro),takoj za njo Hornady Interbond 168grs. in SST,pa Sierra game king (ki pa je nisem sprobal na divjadi,ker se mi je Sierra zamerila pri drugem kalibru)!
    Od tovarniške municije je glede preciznosti sigurno Norma tista ki prednjači,ti pa priporočam da vzameš najtežjo možno varianto,ker se boš drugače soočal z močnimi podplutbami! RWS Tug mi je sicer nesla v redu,ni pa mi bil zadosten učinek na divjadi! Ostalih RWS-ovih nabojev nisem sprobaval!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #35

    Privzeto

    super, vidm da sem našel pravo mesto za odgovore...

    imam stayr mann... ultra light (48,5 cm), sedaj pa je doma še sauer 202 (60 cm)..

    uporabljal sem BLASER 10,7g sedaj pa S&B SPCE 9,7 g

  6. #36
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Noma, kateri model točno Sauer 202 imaš? Elegance?
    Jaz imam classic v kalibru .30-06. Na žalost ni še optike da bi sprobal točno. Z merki pa itak ne moreš govorit o tem kako je puška precizna.

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    hm, glede steyrja....probaj kaj od rwsa, kegelspitz 9,7g al pa kako drugo takšne teže, pravijo da poleg kratkega lavfa paše lahka krogla, zdaj za 308 od tovarniških poznam samo sako gamehead 8g, drugače pa tale krogla ni kaj prida,(podobna kot sierra game king), žal ne vem kako bi tebi nesla, sicer pa slabše kot kakšna povprečna v vsakem primeru sigurno ne bo, pride pa škatla manj kot 30e, tako da mislim da probat ni greh.
    Za sauerja pa probaj s težjo kroglo, mogoče bi pri tej CDP bol pasal kot pri steyrju, pač najprej boš našel pravo municijo za puško, če boš sprobal nekaj kar izvira iz iste države kot flinta(takšno je moje mišljenje)

    Verjetno z steyrjem ne boš nikoli delal takih grup kot z sauerjem, predvsem zaradi teže, pravijo da mora puška imeti svojo težo, steyr je ima bolj malo, vendar ima tudi moja podobno težo, pa sem dokazal da se tud z lahko puško da precej lepo zadevat.

  8. #38
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Pri teh "lahkih" modelih pušk, Mountian, Highland in podobno je tudi fora, da je cev tanjša, znano je namreč, da debelina cevi tudi precej vpliva na preciznost - zaradi trenja in vibracij krogle.

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Pri teh "lahkih" modelih pušk, Mountian, Highland in podobno je tudi fora, da je cev tanjša, znano je namreč, da debelina cevi tudi precej vpliva na preciznost - zaradi trenja in vibracij krogle.
    Ker se to ne sklada čisto s tem kar so meni povedali, bi bil vesel, če bi navedel kakšen vir, ki bi mene nejevernega tomaža prepričal.

  10. #40
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Poglej si kak katalog od Frankonie, pa si poglej pri standardnih modelih kaka je debelina cevi, ter kakšna je debelina pri Varmint / Jagdmatch. Takoj ti postane jasno.
    Konkretno za Sauer si lahko pogledaš na linku tukaj:
    http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=633&lang=en
    Najboljša izvedba ima debelino cevi (muzzle diameter) kar 21mm. Za primerjavo moja 202jka ima 16mm debelo cev.
    Vse take puške namenjene preciznemu streljanju imajo debelejšo cev.

Stran 4 od 73 PrvaPrva 123456781454 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •