Stran 32 od 73 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 311 do 320 od 725

Tema: 308 win.

  1. #311

    Privzeto

    Še vedno pa nisem dobil predloga za municijo. Bi bila Lapua Mega 150gr vredu?
    Kupi si eno škatlo Norma Jaktmatch,cena naboja je okrog 1€,pakirane so po 50 kosov. Nimaš boljše municije za trening,poleg tega si boš nabral tudi nekaj kilometrine.
    Kar pa se tiče lovskih nabojev pa Oryx,če pa si boš polnil naboje sam pa Hornady Interbond....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #312

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Kupi si eno škatlo Norma Jaktmatch,cena naboja je okrog 1€,pakirane so po 50 kosov. Nimaš boljše municije za trening,poleg tega si boš nabral tudi nekaj kilometrine.
    To je najboljši predlog.
    Tudi za vsako nastreljevanje puške in trening priporočam to strelivo.
    Korekcija za lovsko kroglo je potem samo par klikov navzgor ali navzdol (ali pa nič).
    Last edited by alojz1; 29. March 2011 at 10:42.

  3. #313
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    No, danes sva z mentorjem končno sprobala puško(mentor mi je posodil daljnogled) in prišla sva do ugotovitve da puška nenormalno trosi. Mentor(stric) pravi, da je najverjetneje kriva municija(Winchester Super-X s PowerPoint kroglo, 180gr/11,7g). Pravi namreč, da puška "laja". Zadetki so okoli 10cm narazen, pa skočijo skupaj pa gredo narazen itd., so pa vsi v krogu s premierom okoli 20cm(streljalo se je na 100m). Puško sva dala v stojalo, nastavila daljnogled, popravljala, skratka zafrkavala sva se kake 3-4 ure a rezultatov ni oz. so slabi. Stric mi je predlagal, naj poskusim kupiti drugačno municijo, predvsem lažjo. Pa me zanima, kaj bi mi svetovali(150 - 160gr, lovska krogla, srednje trda, pa naj ne bo preveč "navita")
    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Daljnogled je imel pred tem stric montiran na njegovi puški(Mannlicher 6.5x55SE) pa mu je držal, montirala sva ga z isto montažo, kot jo je uporabljal stric. Med streli je bil razmak, morda ne tako dolg, je bil pa zato daljši med serijami strelov(dva strela - nastavitev optike - spet dva strela). Mogoče še kod dejstvo - tulci so na vratu rahlo črni, stric pravi, da je to zaradi municije, puška je nova.
    Lesjak tebi nikdar ne zmanjka idej, a ti niso še poslali zastojn Kapsa, da si posojaš daljnogled.

    1.) sprobaj puško brez optike, da vidiš če trosi
    2.) če ne trosi je kriva montaža, ki sta jo "strokovno" naštimala
    3.) a pol si kupul puško brez, da bi jo sprobal, aha, pa pol leta si težil po forumu, katastrofa

  4. #314
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Lesjak tebi nikdar ne zmanjka idej, a ti niso še poslali zastojn Kapsa, da si posojaš daljnogled.

    1.) sprobaj puško brez optike, da vidiš če trosi
    2.) če ne trosi je kriva montaža, ki sta jo "strokovno" naštimala
    3.) a pol si kupul puško brez, da bi jo sprobal, aha, pa pol leta si težil po forumu, katastrofa
    Ne, niso mi poslali Kapsa. Očitno so doumeli da je šlo za šalo.

    1). ne morem, ker puška nima mehanskih merkov. Če bi jih imela, optike ne bi nabavljal(vsaj zdaj še ne)
    2). ...
    3.) kaj?

  5. #315

    Privzeto

    MasterLesjak,šele sedaj sem res dobro prebral tvoje poste. Resno ti svetujem da si najprej nabaviš dobro optiko (najmanj Meopto),potem pa PUŠKO NESI K PUŠKARJU DA TI TO ZMONTIRA. Ne dvomim v sposobnosti tvojega strica,vendar imam občutek,da vaju je8e ravno montaža optike (glede na to,da si puško kupil v trgovini,predvidevam da je nova-torej je možnost "zanič" cevi skoraj nična). Enkrat si reskiraš malo več,pa imaš mir za vse večne čase.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #316
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Prej sem govoril z našim referentom za strelstvo in pravi, da tudi njemu Winchester municija nenormalno trosi. Pravi, da je ta municija preveč "nabita" in mi svetoval naj nabavim drugo(pravi da ima dobre izkušnje z Normo in da je tudi na strelskih tekmah zelo uporabljena). Naročil sem Lapua Mega 9,7g. Če še vedno ne bo vredu, bom menjal optiko, vendar res mislim, da optika ni razlog, glede na to da jo je stric uporabljal kar lep čas.

    Trenutno pa žal finančno nisem sposoben nabave prestižnejše optike. Kot sem že rekel je prvotni proračun propadel ker je prišel vmes izpit za avto pa lovski kroj in podobno.

  7. #317

    Privzeto

    no, če boš popokal kakšne 5 škatel streliva bi to kar zadostovalo za dobro montažo ali pa dodatek k zdajšnji optiki do boljše

    ampak če ti lapua ne bo uredu, pa še kupi S&B...

  8. #318

    Privzeto

    Nisi napisal kakšen daljnogled in montažo sta zmontirala.
    S to puško moraš zadeti jajce z vsakim strelom
    Last edited by alojz1; 29. March 2011 at 21:49.

  9. #319
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Optika je Zrak 6x42, star okoli 5 let, montirala sva ga z obično montažo, prirejeno za weaver baze(stric pravi, da je dal zanjo okoli 60€). Še enkrat ponavljam - čudno se mi zdi, da sta optika in montaža držala na stičevi puški, pa je vse namestil in nastrelil sam. Res mislim, da leži vzrok v municiji(upam da se ne motim...)

    Sploh pa če ima kdo puško v kalibru .308Win mu lahko pošljem kakšne tri naboje pa bomo videli.

  10. #320
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nisi napisal kakšen daljnogled in montažo sta zmontirala.
    S to puško moraš zadeti jajce z vsakim strelom
    [QUOTE=MasterLesjak;69192]Prej sem govoril z našim referentom za strelstvo in pravi, da tudi njemu Winchester municija nenormalno trosi. Pravi, da je ta municija preveč "nabita" in mi svetoval naj nabavim drugo(pravi da ima dobre izkušnje z Normo in da je tudi na strelskih tekmah zelo uporabljena). Naročil sem Lapua Mega 9,7g. Če še vedno ne bo vredu, bom menjal optiko, vendar res mislim, da optika ni razlog, glede na to da jo je stric uporabljal kar lep čas.

    Trenutno pa žal finančno nisem sposoben nabave prestižnejše optike. Kot sem že rekel je prvotni proračun propadel ker je prišel vmes izpit za avto pa lovski kroj in podobno.[/QUOT

Stran 32 od 73 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •