Stran 22 od 73 PrvaPrva ... 121819202122232425263272 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 725

Tema: 308 win.

  1. #211
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Imam eno samo izkušnjo s to kroglo.Srnjak zadet skozi srce je strel dobro nakazal in šel od nastrela še 100m.Verjetno bi lahko še ustrelil 10 komadov, pa nebi noben šel tako daleč.
    Je pa zelo natančna municija.

  2. #212

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Imam eno samo izkušnjo s to kroglo.Srnjak zadet skozi srce je strel dobro nakazal in šel od nastrela še 100m.Verjetno bi lahko še ustrelil 10 komadov, pa nebi noben šel tako daleč.
    Je pa zelo natančna municija.
    Koliko gramsko kroglo si imel?
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #213
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    9.7gram, od Norme.
    Jo ma pa zdaj kolega, vendar še z njo ni kaj uplenil.

  4. #214
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    de tomaso iz tvojih postov sklepam da imas titana6.povej z katerimi kroglami si najbol zadovoljen oz. katere najbol odgovarjajo tvoji puski teza krogle znamka....in dolzina cevi ki jo imas..........

    Evo zdaj ti lahko malo bolj poročam kako mi služi moj Titan. V zadnjem mesecu sem izstrelil kakih 40 nabojev. Od tega sem poskusil S&B HPC 11,7g 20 kosov, RWS KS 10,7g in RWS EVO 11,9g.

    HPC tristrelne grupe med 25 in 40 mm
    EVO tristrelne grupe med 25 in 35 mm
    KS tristrelne grupe striktno pod 20mm, najboljša sploh pa le okoli 15mm.


    Tako, da moram rečt, da sem več kot vesel.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #215
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    odlicno De Tomaso.jaz sem uporabljal najvec hitenberger nosler 9.7g in lahko recem da so se trije streli drzali drug drugega,seveda sem pred temo postrelil kakih 250kos. nabojev da se je cev ulegla.zdaj imam lapua mega 9.7g in je ne dobim pod 3cm pa da se na glavo stavim hehe.kolikor so mi trgovci povedali hitenbergerja nedelajo vec...

  6. #216
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Uleganje cevi sem tudi jaz poskušal prvih 30 strelov, bolj iz vraževernosti kot česa drugega, pucat najprej za vsakim strelom, nato za vsakim drugim in tako dalje.

    Sema pa na koncu videl, da s HPCjem še zdaj ne morem spravit skupaj lepe grupice, s KS kroglami pa že od prve, ki sem jo dal noter nese odlično.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  7. #217
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    De Tomaso majhna skrivnost,probaj ce sta dosti zategnjena vijaka ki drzita cev.v mojem primiru sta bla dosti razrahljana pri novi puski samo zategnil sem razlika ocitna.ali ji pac nelezijo te naboji.sej moji tud nepase lapua ampak za lovsko uporabo,so zame to zelo dobri rezultati.v raznih tujih revijah pise da naj bi skozi pusko slo nekje do 500nabojev,preden je cev ulezena,in da iz nje izstisnes maximum kar orozje zmore.zelim ti veliko lovskih uspehov z titanom6,sam pa ves da imas najbolse za ta denar

  8. #218
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Da opišem eno zanimivo prigodos kalibrom .308 win, ki sem jo doživel dva dni nazaj. V zadnjem mesecu in pol sem večkrat opazoval enega šibkega šilarja (šila cca 3-4cm), a se nekako nikoli nisem odločil za strel, ker sem letos želel uplenit gumbarja z neočiščenim rogovjem.

    Dva dni nazaj pa sem se odločil, da kljub vsemu odstrelim tega šilarja, saj je pač treba narediti plan in se mi je ta šilar z 10kg zdel primeren za odstrel. Tako sem se odpeljal do doline v kateri je izstopal in ga zagledam na kakšnih 500m. Glede na drobno postavo sem pač predvideval, da je on in sem se odločil, da se mu na zalaz približam na kakih 80m, na rob gozda, kjer bom imel dober pogled na travnik na katerem se je pasal.

    Odpravil sem se tako peš ob robu doline do mesta na katerem bom zopet imel pogled na travnik. In čez kakih 15 minut sem prišel do tja, repetiral puško in se pripravil, da iz roba gozda pogledam na travnik in šilarja odstrelim. Ko pa sem počasi stopil na rob, vidim da je šilar le kakih 10m stran od mene. Pogledam skozi daljnogled, ki mi ga je pri 4 kratni povečavi popolnoma zapolnil in čakam, da se vsaj malo obrne. Seveda me on opazi in takrat sem vedel, da ali streljam zdaj ali pa danes sploh ne.

    V taki situaciji sem se odločil za strel in sicer ker je stal obrnjen naravnost proti meni, sem pomeril kar v vrat in "viher" za vratom. Sicer se sam ne vem točno zakaj sem se tako odločil, ampak pač v tisti vročici dogajanja sem pač se.

    Sedaj pa rezultat zaradi katerega to pišem v to temo.

    Krogla je vstopila v telo nad obema plečkama in zadela direktno v hrbtenico. Šilar ni 10 sekund po strelu več kazal nobenega znaka življenja in tudi premaknil se ni niti za ped od takrat, ko je padel na tla. Zanimivo pa je bilo, da krogla ni nikjer izstopila iz telesa. Ko sem ga očistil sem videl, da je krogla popolnoma zdrobila vsaj kaka 4 ali pa celo 5 vretenc in nato v kosih obstala v trebušni votlini in prsnem košu. Streljal sem s KS kroglo 10.7g od RWSa.

    Me pa čudi, da pri zadetku na 10. metrih ni niti na enem mestu, niti en sam košček krogle izstopil iz telesa. Zanima me ali ima tudi kdo drug kakšno podobno izkušnjo?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  9. #219
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    tudi rws ni ti to kar je vcas bil hehehe.nosler je prava zadeva za tvoje tezave......hehe malo sale malo za res:icon_:

  10. #220

    Privzeto

    Ne, RWS je še boljši kot je bil včasih, poglej EVOlution. Najboljša krogla kar jih je.

Stran 22 od 73 PrvaPrva ... 121819202122232425263272 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •