Stran 2 od 73 PrvaPrva 1234561252 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 725

Tema: 308 win.

  1. #11

    Privzeto

    A ima mogoče kdo kakšne izkušnje z Hirtenberger 11,6g TMRK. A se to municijo sploh še da kupit v trgovini jaz sem jo dobil od kolega kar precejšno zalogo tako da bom puško pristrelil na to municijo.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    moj kolega jo je imel do lanske sezone v kalibru 30-06,in je bil sila zadovoljen,streljal je vse od lisice naprej in ni nic iskal,tudi poskodb je bilo zelo malo..mislim da je pa cena tako visoka,da se je odlocil za cenejso verzijo..vem pa tudi ne tocno,ali se dobi se sploh to municijo ali ne

    lp

  3. #13

    Privzeto

    A kdo uporablja S&B SPCE 9,7g v cal. 308 Win. in kako se mu obnese. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #14

    Privzeto

    Imel,ampak sem postrelil samo eno škatlo,pa ne zato da ne bi bil zadovoljen!
    Preciznost izredna (kot da je to kej čudnega pri .308), streljal na 3 kom srnjadi,vse padlo v ognju,poškodbe minimalne!!!!!

    lp

  5. #15

    Privzeto Podplutbe

    Zanima me če vam 308 win dela vsem take podplutbe, ki so opazne, ko izkožite divjad? Videl sem muflonko in muflončka samčka uplenjena v različnih obdobjih z Igmanovo 9,7 g kroglo, pa se mi je zdela podplutba velika kot pri kakšnih bolj rezantnih kalibrih. Prav tako sem opazil podplutbo pri gamsu - kozlu, uplenjenim z omenjenim kalibrom s kroglo Fusion 11,7 g. Če primerjam z kalibrom 7x64 ali 8x57 IS pa podplutb v takem obsegu ni bilo... Moram še malo .....

  6. #16

    Privzeto

    Včasih lovci zamenjujem podpludbe, z udorom kvi med mišično maso in mranami na rebrih. To se največkrat dogaja, ko plen ne pade v ognju.
    Razlika je v tem, da podpludbo je treba izrezati, medtem ko kri katera je prišla med mrene zaradi premikanje divjadi po prestrelitvi prsnega koša, enostavno lahko obrišemo ali pa z nožem ostrgamo.
    Mislim da podpludbe katere opisuješ niso direktno povezane s kalibrom, ker je nasplošno kaliber 7x64 veliko hitrejši od kalibra 308 wn. Podpludba pa je v večini primerov posledica večje hitrosti krogle.

  7. #17

    Privzeto

    Prosim, če mi lahko kdo kaj pove o naboju na sliki
    .308 ima črno pobarvano konico
    .223 ima zeleno pobarvano konico

  8. #18

    Privzeto

    Živjo
    To je vojaški naboj,ki je v rabi pri policiji,v policijskih snajperkah,smo streljali s policajem na strelišču pa je prinesel identične naboje,hirtenberger,so dokaj natančni,se pa najde tudi natančnejše
    lp

  9. #19

    Privzeto

    Črna konica je prebojni vojaški naboj,zelen pa je lahko svetleči ali pa rdečn nisem čisto prepričan,se opravičujem,ker je že dolgo kar sem služil armijo.

    lp

  10. #20

    Privzeto

    Kolikor se spomnim iz služenja vojske, je imela JNA črno pobarvane patrone prebojne, zeleno pobarvane pa svetleče oz. označevalne.

    Lahko pa, da so ti kaj drugega, vendar dvomim.

Stran 2 od 73 PrvaPrva 1234561252 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •