Stran 15 od 73 PrvaPrva ... 51112131415161718192565 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 725

Tema: 308 win.

  1. #141

    Privzeto

    Po logiki energije bi odsun moral bit malenkost močnejši kot pri 300 WM, če primerjaš to pri repetirki. PAP je pa manj, sam 300 WSM ne delajo PAP.

  2. #142

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    PAP je pa manj, sam 300 WSM ne delajo PAP.
    Delajo, Browning, Winchester...LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #143

    Privzeto

    Ja, imaš prav, na uradni strani piše. Čeprav v avstrijskih in nemških katalogih nisem še zasledil, je pa pohvalno da so začeli delat to v Mauserju in Steyr Mannlicher. Se pravi ima ta kaliber potencial. Kar sem hotel povedat je do, a po vseh logikah mora mal bl usekan 300WSM kot 300WM. Primerjat PAP in repertirko v istem kalibru pa ne moreš, ker pri PAP se ne čuti tolk odsuna.

  4. #144

    Privzeto

    Očitno mora bit nekaj zelo dobrega pri .308W, če velja za enega najbolj priljubljenih in uporabljanih kalibrov na svetu. Če ne bi bil dober ga verjetno ne bi noben uporabljal al kaj, čisto po kmečki pameti.

    http://www.chuckhawks.com/12_rifle_cartridges.htm

    Prevedeno:Kaliber .308Winchester je eden najbolj uspešnih in razširjenih kalibrov v vojski in v lovu na veliko-visoko divjad. Je tudi kraljica "kratkih" nabojev in parira kalibru 30-06 v vsestranskosti.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  5. #145

    Privzeto


    Točno tako! Winchester dela naboje,ki so po moči enaki kot katerikoli 3006. Sicer sem že rekel,vse kar je nad 7 mm je zakon,divjad praviloma pada,seveda pa je tukaj še vprašanje zakopiščka.

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #146
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    tudi federal je razvil 308 high energy, 4100j na ustju:)

  7. #147
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Kdor je pač zbrisal moj post, je mogoče smatral to kot žalitev "ježa", kar je meni napisal je pa ok ne. JEŽ: nisem rekel da me 308 udari, primerjal sem samo odsun med 30-06 in 308. Btw, tudi odsun 300 WSM, ki je močnejši kot 300 win magnum, mi ni nič posebnega. Kolk imaš pa ti? 700 nitro express?
    Imam puško v ravno takšnem kalibru, kot je naslov teme, pa saj sem to že napisal, a ne? Z napisanim o "tazarešni" puški, pa sem mislil ravno to! Ne vem kaj napačnega si razumel, ko si moral posredovati takšen odgovor, da ti ga je šef pobrisal.?

  8. #148
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Pod prvo:
    Ne briše samo "šef". To pravico imajo vsi moderatorji.
    Pod drugo:
    O ukrepih moderatorjev se ne razpravlja. Tako pravijo pravila in to pomeni smetenje po temi, kar je spet v nasprotju s pravili. Pritožite se lahko preko ZS moderatorjem ali adminoma.
    Pod tretje:
    Vedno eni in isti.
    Pod četrto:
    Moderatorje prosim, da začno uporabljati "kazenski sistem" in vztrajnim začno deliti točke, ker ni prav nobenega smisla viseti za računalom in čistiti vedno za enimi in istimi. Je drugega dela dovolj! Za normalne uporabnike pa smo bili in bomo še naprej tolerantni.

    Admin

  9. #149
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    No, a ima kdo izkušnje z kroglo Mega 12g v cal. 308win?

  10. #150
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    No, a ima kdo izkušnje z kroglo Mega 12g v cal. 308win?
    ja samo z 9.7g v 308win.mislim da za ta denar je to to bolse nebos dobil.cena 32eur za 20kos.

Stran 15 od 73 PrvaPrva ... 51112131415161718192565 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •