Stran 11 od 73 PrvaPrva ... 7891011121314152161 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 725

Tema: 308 win.

  1. #101

    Privzeto

    Ne trdim, da norma tepe, streljal sem samo z vulkanom, samo je bil problem pri mladičih ker se mi krogla ni odprla in je bila izstopna rana v velikosti 2 evrskega kovanca in sem mladiče vedno iskal. Večji komadi so ponavadi padli v ognju. Tepo me je samo Winchester, dobil sem samo par nabojev za probo, ko sem iskal monicijo ki bi puški pasala. (da bi delala grupo)

    Je pa problem norma stane 2 čeh pa približno 0,85 evra. Navadno ob vsaki priliki strelamo s kolegi na različne razdalje tudi navzdol in navzgor, sploh pa radi sprobamo kak travnik kjer je težek dostop. Zato vsako leto postrelim 100 nabojev samo iz svoje 308. vedi pa da če boš treniral z enimi naboji jago z drugimi neboš nikol vedo kje si.
    Je pa tk da je jaga od spreda in od zada naga in ko vse skop sešteješ je še najboljši divjad samo gledat.

  2. #102
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    KOlegi ne tepe municija ampak slabo narejeno kopito ali pa napačen prijem puške.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #103

    Privzeto

    To pa čisto drži veper, ko sem iskal primerne naboje sem puško šele najbol nabavo. Kupo sn jo pa zato ker je imela novo cev, kopito pa je bilo že kr dobro obdelano cena je bila pa še kr ugodna. Na puški je bil strar zeiss jena kr visoko montiran in je bilo z njo še kr nerodno streljat. Zato me je tudi daljnogled prvič udaro ker nisem pričakoval takega odsuna ko sem ustrelil s tem Winchester nabojem, ki je imel zelo močno polnitev. Sem pa strelo naprej pa mi pri treh strelih niti enkrat ni ostala "šilt kapa" na glavi. Ker se je daljnogled prestavlo sem pa kr hitro vse zamenjo tako da je od stare puške ostala le cev z zaklepom.

  4. #104
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ma kaj puška tepe, zagrabi jo kot treba, sej ni ženska......

  5. #105
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ma kaj puška tepe, zagrabi jo kot treba, sej ni ženska......

    Pa tud če je....
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  6. #106

    Privzeto

    Saj me je samo enkrat bol grobo pobožala. Je pa zelo nerodno strelat če veš da jo mraš držat ko bika za roge. Ker če lepo normalno strelaš se cev le malo dvigne. Pri teh močnejših polnitvah se pa cev kr orng dvigne. Drugače pa na strelišču puško navadno držim samo z eno roko, pa tud odkar imam novo kopito nimam problemov z odsunom je pa res da ne sprobujem več nabojev ker sem s trenutnimi več kot zadovoljen.

  7. #107
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    to je norma vulkan .308win 11.7g..........tezko recem da odpre sam za 2cm
    Last edited by tinko balinko; 27. March 2009 at 19:29.

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    lepš ko jurček

  9. #109

    Privzeto

    No se saj vidi da je trda krogla. Čeh spce 9,7 je veliko bol zmaličen.

    Sem pa sam uporablo vulkana mislim da 10,7g. Odpiranje krogle je pa zelo odvisno od hitrosti ki je na vsaki razdalji drugačna in tudi odvisna od cevi in gramature krogle.
    Sam sem pristaš nižje gramature, ker je krivulja leta pri nižji gramaturi manjša, kar pomeni manjša odstopanja od tako imenovane nastrelitvene točke ki je nekje 4-5 cm nad cenarjem /100m, v center pa prileti na okrog 170-180m, v glavnem hitrost ji manj pada. Je pa hitrost krogle za kinetično energijo veliko bolj važna kot pa teža in je difinirana sledeče (m*v2)/2, (julih) (hitrost je na drugo potenco).
    Hočem pa povedat to, da na hitrost, kot smo skupaj ugotovili vpliva dolžina cevi teža krogle in oblika krogle (zaradi zračnega upora). Odpiranje krogle je pa zelo odvisno od hitrosti, ki je na vsaki razdalji drugačna. Zato je težko kr tako primerjat dve podobni krogli med sabo, če pa vsaka leti z drugačno hitrostjo. Zato je tudi učinek na divjadi zelo različen.

  10. #110
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto KS

    KS krogla, ki je prebila hrbtenico merjasca in ostala pod kožo.
    Last edited by detel; 24. March 2009 at 16:50.

Stran 11 od 73 PrvaPrva ... 7891011121314152161 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •