Stran 65 od 73 PrvaPrva ... 1555616263646566676869 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 641 do 650 od 725

Tema: 308 win.

  1. #641

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Če so na eni strani kot ti praviš fiksne bradavice, kako jih boš potem po tvojem mnenju zatisnil oz. povečal pristisk z vijakom, ki je na drugi strani nad njimi???
    Tale stavek mi da misliti. Tuhtam in nič ne razumem.
    Tako kot nisem razumel diagonalnega premikanja montaže. Po sliki sem šele videl, da je klasična originalna. Najbolje bo res, da počakaš naslednji 1 april in kupiš še eno montažo+daljnogled. Saj veš, da se bo žena smejala. Kot si napisal sam.
    O razdoru pa nebi. Vidim, da je nov veter na forumu. Me bo že odpihnil, če bom žaljiv.

  2. #642
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Alojz, dejstvo je da zadetki niso na istem mestu in pika.

  3. #643

    Privzeto

    Najprej je treba določiti kaj razumeš pod istim mestom. Ali je to 0 odstopanja ali je kakšen cm tolerance?
    Dejstvo pa je tudi, da bodo zadetki iz cevi 308 boljši kot iz 9,3. Iz enostavnega razloga. Puška je prelahka za dobro grupo z 9,3.
    Saj se vendar spoznaš in tudi veš, da ne delam špetir kot piše Racoon. Ampak je tako napisal, da iz tiste razlage lastne montaže nisem prepoznal. Zato sem mislil, da je kakšna nova.
    Potem nalepi sliko montaže z piko in pravi, ta je prava za menjanje iz cevi na cev. Pa je ista, le namesto famoznega preklopnega gumba ima matico. Na tej tvoji gumb lahko odstraniš in daš tisto matico. Ali bo potem prava???
    Nehajmo z tem, ker se ne bomo razumeli. Pa Racoon ima svaka, ki je "od foha" saj sta montažo sama delala. Ali on tudi ne razume?

  4. #644
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    hitrejše repetiranje
    Ah dej ga biksat no. Ko je potrebno repetirati, jaz itak potegnem rigl tako hitro, da bi se poznalo le pri 0,5m razlike
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #645

    Privzeto

    No bom pa napisal "enostavnejše repetiranje", če te je izraz "hitrejše", zmotil. Enostavnejše pa zato, ker je treba potegnit nekaj čez 1 cm manj nazaj in je manj šans da bi pri hitrem repetiranju potegnil premalo nazaj. Kaj sledi v tem primeru vsi vemo. Skoraj vsakemu se je že zgodilo da je na pogonu ob (pre)hitrem repetiranju premalo potegnil ročico zaklepa. Pri kratkem zaklepu je to manj izrazito.

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ah dej ga biksat no. Ko je potrebno repetirati, jaz itak potegnem rigl tako hitro, da bi se poznalo le pri 0,5m razlike

  6. #646

    Privzeto

    Hvala za odgovore :) Kaj pa kakšen Rimmed kaliber (R) za v bokarico?

  7. #647
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tale stavek mi da misliti. Tuhtam in nič ne razumem.
    Tako kot nisem razumel diagonalnega premikanja montaže. Po sliki sem šele videl, da je klasična originalna. Najbolje bo res, da počakaš naslednji 1 april in kupiš še eno montažo+daljnogled. Saj veš, da se bo žena smejala. Kot si napisal sam.
    O razdoru pa nebi. Vidim, da je nov veter na forumu. Me bo že odpihnil, če bom žaljiv.
    Včeraj celo pot s Štajerske nazaj domov na Primorsko tuhtal in prišel do zaključka, da sem se pri tem zategovanju bradavic in šraufov zelo verjetno zmotil in se posujem s pepelom. Do včeraj sem mislil, da se širina regulira z vijakom, ki je povezan s spodnjimi zatiči (tako bi se res lahko premikala po diagonali), če je pa vijak na desni strani povezan z zategovalno ročico, ki je na levi strani, pa razumem tvojo teorijo.

    Še vedno pa me skrbi, da to šraufanje sem in tja (montaže in optike) ne bo pozitivno vplivalo na lego zadetkov, za katere vsi vemo, da so zelo občutljivi.

    Pri tistih montažah, ki sem ti jih kazal, se zatisne (zašraufa) vijak samo na eni strani, na drugi strani pa je samo navoj. Tukaj torej ni potrebnega dvojnega dela...

  8. #648

    Privzeto

    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave
    alojz1 ali imaš 9,3?
    Nimam.
    Naslednja tvoja ugotovitev bo, da kalibra ne poznam.
    Racoon je strelec in je napisal, da je bil celo predsednik strelskega društva. Sploh ne dvomim, da zna streljati z zračno in MK puško. Za močnejši kaliber pa ne vem.
    Sam me je seznanil, da je na čakanju z 8x57 zgrešil mirujočega merjasca na 40m. Meni nerazumljivo. Potem kupi 9,3. Večkrat ponavljam znano dejstvo. To je super kaliber za tiste, ki ga obvladajo. Je pa v kombinaciji z lahko puško to kar zahtevno. Tudi sam v lahki BBF95 nikoli ne streljam krogel težjih od 9g (najraje pa 7,8).
    Pred dnevi sam napiše, da je nabavil še cev 308. Zaradi manjših odsunov in cenejšega streliva.
    Torej bo treniral in uporabljal za večino lova 308. Po potrebi pa 9,3 čeprav se ga (pretiravam) malo boji. Zaradi slednjega in zaradi pomanjkanja vaje (z 9,3) ne bodo rezultati nič boljši.
    Večkrat sem napisal. Bolje z šibkejšim kalibrom dobro zadeti, kot z močnim slabo.
    Zato mislim, da je popolno (u nulo) ujemanje istega daljnogleda na obeh ceveh prezpredmetno. Zaradi kakega centimetra razlike prašiča ne bo zgrešil.

  9. #649

    Privzeto

    S kalibrom kot je 8×57, ki je več kot dovolj močan za uplenitev merjasca, zgrešiti in rešitev zagate je nakup še močnejšega 9,3×62. Na koncu pa nakup 308, ki je šibkejši od obeh. Merjasec bo pa vseeno padel, če bo zadetek v vitalno cono. Ne bom rekel, da prva dva težja kalibra nista primernejša za lov trde divjadi. Gotovo težka, široka krogla naredi večji šok ter večji strelni kanal in s tem povezane poškodbe tkiva, žil, organov, posledično pa hitrejšo izkrvavitev in umiritev divjadi. To se še posebej pokaže pri malo slabših zadetkih. Ampak o tem smo že na široko pisali. Ti kalibri so za tiste, ki jih obvladajo. Ki z njimi ustrelijo enako zanesljivo kot s kakšnim manjšim kalibrom. Sam sem že javno povedal, se ne štejem med take. Ne grem rad čez 30-06 in 8×57. Še raje imam še bolj zmerne, 7×57, 308 win... Drugače preveč razmišljam o odsunu, kako bom naslonil puško, da ne bom dobil brce v čelo in podobno, namesto da bi se osredotočil na divjad in dober zadetek. Zato je včasih bolje imeti malo bolj zmeren kaliber in z njim dobro zadeti kot z močnim kalibrom slabo. Pa so naju z Alojzem takrat nekateri močno napadali, ker sva pripravniku odsvetovala 9,3. Jaz pa še danes menim, da sva svetovala pravilno.

    Kar pa se tiče nakupa 308 za vajo pa je tako, PROFRacoon, če boš s 308 streljal na tarčo, z 9,3 pa na divjad, ne bodo rezultati pri slednjem nič boljši. Kvečjemu še slabši. Če misliš loviti z 9,3 je bolje da vadiš z njim. Četudi samo par strelov na strelski dan.
    Če pa misliš loviti s 308 pa 9,3 več ne rabiš. Menim da glede na 9,3 evforijo na tem forumu cevi ne bi bilo težko oddat Ampak bo spet podobna zgodba. Nekdo bo zaradi parih gorečih zagovornikov 9,3 na tem forumu najprej prodal čisto spodoben močan naboj 8×57 in se odpravil en korak višje na 9,3×62. Potem pa kmalu dva koraka nazaj na 308.
    Pa brez zamere ProfRacoon. Ampak če te odsun pri 9,3 ne bi motil in če bi bil popolnoma zadovoljen z njim, menim, da ne bi razmiljal o nakupu menjalne cevi.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nimam.
    Naslednja tvoja ugotovitev bo, da kalibra ne poznam.
    Racoon je strelec in je napisal, da je bil celo predsednik strelskega društva. Sploh ne dvomim, da zna streljati z zračno in MK puško. Za močnejši kaliber pa ne vem.
    Sam me je seznanil, da je na čakanju z 8x57 zgrešil mirujočega merjasca na 40m. Meni nerazumljivo. Potem kupi 9,3. Večkrat ponavljam znano dejstvo. To je super kaliber za tiste, ki ga obvladajo. Je pa v kombinaciji z lahko puško to kar zahtevno. Tudi sam v lahki BBF95 nikoli ne streljam krogel težjih od 9g (najraje pa 7,8).
    Pred dnevi sam napiše, da je nabavil še cev 308. Zaradi manjših odsunov in cenejšega streliva.
    Torej bo treniral in uporabljal za večino lova 308. Po potrebi pa 9,3 čeprav se ga (pretiravam) malo boji. Zaradi slednjega in zaradi pomanjkanja vaje (z 9,3) ne bodo rezultati nič boljši.
    Večkrat sem napisal. Bolje z šibkejšim kalibrom dobro zadeti, kot z močnim slabo.
    Zato mislim, da je popolno (u nulo) ujemanje istega daljnogleda na obeh ceveh prezpredmetno. Zaradi kakega centimetra razlike prašiča ne bo zgrešil.

  10. #650
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    .
    .
    .
    Sam me je seznanil, da je na čakanju z 8x57 zgrešil mirujočega merjasca na 40m. Meni nerazumljivo. Potem kupi 9,3. Večkrat ponavljam znano dejstvo. To je super kaliber za tiste, ki ga obvladajo. Je pa v kombinaciji z lahko puško to kar zahtevno. Tudi sam v lahki BBF95 nikoli ne streljam krogel težjih od 9g (najraje pa 7,8).
    Pred dnevi sam napiše, da je nabavil še cev 308. Zaradi manjših odsunov in cenejšega streliva.
    Torej bo treniral in uporabljal za večino lova 308. Po potrebi pa 9,3 čeprav se ga (pretiravam) malo boji. Zaradi slednjega in zaradi pomanjkanja vaje (z 9,3) ne bodo rezultati nič boljši.
    Večkrat sem napisal. Bolje z šibkejšim kalibrom dobro zadeti, kot z močnim slabo.
    Zato mislim, da je popolno (u nulo) ujemanje istega daljnogleda na obeh ceveh prezpredmetno. Zaradi kakega centimetra razlike prašiča ne bo zgrešil.
    Alojz, kdaj sem rekel, da je bilo na 40m? Kaj pa ostali pogoji, ki sem ti jih omenil, ki jih ne mislim naštevat (od mesečine naprej...)? Kaj ti ni razumljivo? A ti si vso divjad do zdaj zadel? Kaj pa ostali zadetki in uplenjena divjad z 8x57? Kaj spet neke bedaste hipoteze nakladate? Kdaj sem rekel, da se 9,3 bojim? Po čem sklepaš, da ga ne obvladam?
    Tukaj si mi že ti določil, zakaj bom uporabljal določen kaliber in da bo to 308, ker se 9,3 bojim (pa ravno 50 kom novih patronov 250gr Barnesa me že čaka) ...

    Jao, kam smo prišli... Alojz, se ti ne zdi, da si šel že precej čez mejo?

Stran 65 od 73 PrvaPrva ... 1555616263646566676869 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •