Stran 1 od 73 123451151 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 725

Tema: 308 win.

  1. #1

    Privzeto 308 win.

    v v v v v

    Citat ricmnc je objavil:
    je kdo že streljal s patronami rws evolution v kal 308w.
    je res, da se neraztreščijo v mesu? ostanejo tako kompaktne?
    Citat gardelin je objavil:
    Ne verjamem, da to drži kar si napisal. Ne želi si trdih krogel. Divjad po strelu zbeži. Zlasti v mraku jo je težko najti in moraš po psa.
    Citat pumpa je objavil:
    bravo gardelin vidim da imaš iskušnje z kroglavi . so pa dobre za veliko divjad naprmer jelen merjasec... :spec:
    Citat ricmnc je objavil:
    krogla rws evolution je ista kot krogla rws tug, ki ima svinčeno konico, z razliko v tem da se krogla evolution ob zadetku lepo deformira in obdrži celo lastno težo. to pomeni da se ne raztrešči na manjče delce, ki jih potem najdeš na krožniku v mesu!!!
    nisem rekel, da je krogla evo bolj trda, samo zgrajena je na tak način, da naredi na divjadi tak učinek! :twisted:
    lep pozdrav
    Citat jazbec je objavil:
    RWS evolution ni ista krogla kot TUG, evolution deluje tako kot je delovala "naša" ABC krogla.
    Citat ricmnc je objavil:
    kaj pa je abc krogla?
    Citat dolgin je objavil:
    Ne trudi se vedeti,je ne boš dobil več!!! Svoje čase je bila to sila priljubljena krogla ki jo je skonstuiral slovenski balistični strokovnjak France Avčin,polnili pa so jih v avstrijskem Hirtenbergerju,po mnenju nekaterih uporabnikov najboljša krogla! Danes obstaja cel kup kopij načina delovanja te krogle (npr. PPU Grom,Win. Fail safe,Barnes X...)!
    To je bila krogla nekoliko trše konstrukcije,ki je naredila zelo malo poškodb na sami divjadi,imela pa je neverjetno prebojnost,torej izstrel je bil zagotovljen.........
    Last edited by ZR7; 22. December 2007 at 23:15.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    tudi sam sem zagovornik mehkejsega tipa konice,ceprau vcasih naredi na izstopni strani precej veliko lukno,me to ne moti .. men je glavno da pade v ognju!!! sploh ce jagas kot so zgoraj napisal,v mraku..ali pa gamse na takih terenih,kjer ne sme zival narediti niti koraka naprej..
    js mam cesko municijo mal mehkejsa je od HPC-ja,ampak bolj pricizna..

    lp,andrej

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    povejte mal kako municijo uporabljate za 308? zanima me,kako se obnese ceski HPC,kaka je razlika od navadne(ne one stare z robom,te novejse s&b)krogle? sam uporabljam ta navaden tip s&b,pa sem studiral,da bi probal se kej druga .. HPC se mi zdi zanimiva krogla.. kaj pa dela v praksi?? ce kdo ve kaj povedat.

    lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    jaz od ceske municije uporabljam barnes xlc ampak se zdaj se nemorem nacudit kaksno luknjo naredi pa ni vazn lisica prasic srnjad use je isto ista luknja dobesedno reze meso ne trga ni podpludb res zakon.edina napaka je da zival nepade ponavadi v ognju se skoci kak meter mislim da zaradi pocastnost krogle saj so v primerjavi z konkurenco izredno pocasne.moje izkusnje glede ceske municije.

  5. #5

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    jaz od ceske municije uporabljam barnes xlc ampak se zdaj se nemorem nacudit kaksno luknjo naredi pa ni vazn lisica prasic srnjad use je isto ista luknja dobesedno reze meso ne trga ni podpludb res zakon.edina napaka je da zival nepade ponavadi v ognju se skoci kak meter mislim da zaradi pocastnost krogle saj so v primerjavi z konkurenco izredno pocasne.moje izkusnje glede ceske municije.
    Kakšnjo luknjo naredi, da se čudiš, ne razumem , ali mjhno, veliko...?

    Če ti žival naredi še kak meter se to meni zni super. Jaz sem zadovoljen če pade po 30m, seveda brez večjih poškodb skeleta.

    .308 Win je bolj primeren za lažje krogle: 9,7 -10,7 g.Pri 11,7 g kroglah dolžina krogle "poje" kapaciteto smodnika. Barnes X krogle pa tudi povzročajo višje tlake. Tako da je v xlc 11,7 S&B precej anemična polnitev. Sedaj dela čeh tudi polnitev z Barnesovo Triple-X kroglo z utori, ki ima za 20 m/s večjo hitrost (750m/sek), kar pa je še vedno relativno počasno.

    Mislim, da za hitrosti pod 850 -900 m/s ne potrebujemo tako dragih krogel.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    No jaz imam sedaj 11,7 gr kroglo..pa sem zelo zadovoljen! kaj bi mi pa ti janez priporocal,recimo da bi si zelel hitrejso kroglo? pa da bi sel na manjso tezo?zakaj?
    naprimer da bi dal malo vec za skatlo municije,pa da bi bila to hitrejsa ,pa boljsa krogla?

    lp

  7. #7

    Privzeto

    NI čudežne krogle, šteje dober zadetek vse ostalo so finese.
    Nisem rekel da je s tvojo izbiro streliva kaj narobe. Če si zadovoljenz učinkom tako na najtežji divjadi, kot na najlažji, pri različnih razdaljah, potem super.
    Najbrž sploh nisem mislil tebe osebno. Prepričan sem da na Slovenskem lovci izbirajo pretrde in pretežke krogle. Če potrebuješ večjo probojnost (jagaš večinoma jelenjad in težje pujse) vzemi težjo kroglo ali pa tršo kroglo, oboje pa ni potrebno. Pretrde in pretežke krogle pa lahko pri lažji divjadi privedejo do nepotrebno dolgih begov divjadi od nastrela.
    Govorim o medium kalibrih, s hitrostjo krogle pod 900 m/s, pri "magnumih" je zadeva malce drugačna.
    Ampak kot sem rekel, 308 Win je bolj primeren za lažje krogle (9,7-10,7g) - s stališča energije izstrelka, bolj položne linije leta. V težah 10,7-11,g so dobre čisto navadne krogle z delnim plaščem, v težah 9,7 pa lahko posežeš po čim tršim kot je Winchester Failsafe, Barnes, A-frame, bonded kroglah itd.
    Še enkrat, šteje zadetek na pravo mesto, vse ostalo so finese. Edini merljiv učinek je pa tisti na tarči, tako da če izbereš natančno strelivo, si že veliko naredil.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    A mogoce kdo ve,kaksna je cca. cena skatle municije nosler krogle CT balistic silvertrip?ali pa mogoce Win failsafe? me zanima kaksna je razlika od ceske municije..

    lp

  9. #9

    Privzeto

    s 308.Winchester sem streljal jaz saj jo imam doma in je super za strele do 250 metrov ampak dalje pa pomojem bi mogle izbirati drugo težo nabojev jaz imam trenutno 9,7 g KS

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    in,kako se ti ta krogla obnese v praksi?? jaz imam se kar 11,7 gr...sicer sem sel iz SBT na PTS(ima hornady sst konico), oba sta S&B proizvoda!
    Najvec kar sem sploh ustrelil je blo 210m gumbarja,cisti "cener",padel u ognju..
    drugace pa ne rad streljam na velike daljave.. tam do 250 metrov bi se se dalo,po mojih zmoznostih,pa se to bi verjetno sam za kaksnega gamsa razkiral..

    a ti krogla povzroca kaj podpludb na divjadi?

    lp

Stran 1 od 73 123451151 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •