Stran 50 od 73 PrvaPrva ... 4046474849505152535460 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 491 do 500 od 725

Tema: 308 win.

  1. #491

    Privzeto

    Vem za primer uplenitve 110kg medveda diagonalno skozi ramo v stegno z "prelahko" monolitno. Se je čuvaj čudil takšni prebojnosti. (7x64)
    In vedno bolj sem prepričan, da so naši predpisi pomanjkljivi ker določajo le energijo. Morali bi tudi tip krogle.

  2. #492
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Podpišem.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #493
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Zdaj bodo baje dopolnili Pravilnik o vrstah in moči.... z določilom , da je LOS krogla edina primerna za lov v SI, ter da jo lahko polni samo Alojz1.
    Pravilnik naj bi bil že koalicijsko usklajen.

    @Tine
    Ti pa, daj kar pajka v cev, odločbe itak ne bo.

  4. #494

    Privzeto

    Brez potrebe si tako zajedljiv. LOS ne rabi reklame. Ima vso proizvodnjo prodano v tujino. Delajo tudi kalibre, ki so pri nas redkost.
    citat:
    Evo takole pa izgledajo LOSOVE solid krogle. 223-52grein 308-150gre 338 lpm-250gre 416 tyr-400gre In še cena krogle za 416.tyr stane okrog 60 centov 338.lpm okoli 40 c. (konec citata)
    Glede naših predpisov o energiji pa tole: države z večjo lovsko tradicijo jih ne poznajo. Ali pa so posodobljeni kot je tudi strelivo. Če prepovejo svinec bo izdelati ustrezno kroglo za našo zakonodajo kar težko. Zaradi manjše gostote materiala bodo zelo dolge. V nekaterih kalibrih enostavno ne bo prostora. Že 145 grain 7mm je dolga 36,7mm.
    Torej bomo jelenjad in prašiče ob naši zakonodaji lahko lovili le še z 8mm in 9,3. Cel svet se nam bo smejal.
    Last edited by alojz1; 4. October 2013 at 22:51.

  5. #495
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Zdaj bodo baje dopolnili Pravilnik o vrstah in moči.... z določilom , da je LOS krogla edina primerna za lov v SI, ter da jo lahko polni samo Alojz1.
    Pravilnik naj bi bil že koalicijsko usklajen.

    @Tine
    Ti pa, daj kar pajka v cev, odločbe itak ne bo.
    Kaj pa, če bi jo (LOS kroglo) še ti, lovski erudit preiskusil pa bi o tem kaj napisal in nas nižje lovce razsvetlil, mi se pa bomo medtem še držali pravilnika.

  6. #496
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ti pa, daj kar pajka v cev, odločbe itak ne bo.
    Pa ni "oštje", da se ne bodo zmenili.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #497

    Privzeto hornady interlock-interbond

    pozdravljeni, kaj menite okroglah hornady interlock in interbond, 180 grs, namenjene za pogon na divje prasice in kosuterijo? Cal 308

  8. #498

    Privzeto

    Pretežke!Interbond bi izbral v 9,7g,interlock pa v 10,7g...seveda za pogone...lp.

  9. #499

    Privzeto

    Ali imaš kakšne izkušnje v kal. 308 win z omenjenima kroglama? Zakaj praviš da za pogon lažje krogle? Hornady sicer tovarniško polne te krogle v tem kalibru le v gramaži 150 in 165, se pravi 9,7 in 10,7 - 11,7g ni. So samo krogle za polnjenje, tovarniških nabojev pa ni.

    To me malo zanima ker sem tudi sam v fazi nabave puške 308 win, imam pa namen preizkusiti predvsem ameriško municijo, najprej Federal Fusion 180gr, potem pa kak Hornady Interbond Superperformance 165gr.
    Imam možnost tudi dobiti dokaj poceni strelivo Hornady Interlock 165gr Light magnum.

    Ima kdo kake izkušnje v kal 308 win s tem strelivom?

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Pretežke!Interbond bi izbral v 9,7g,interlock pa v 10,7g...seveda za pogone...lp.

  10. #500

    Privzeto

    Z Interbond imam izkušnje.Uporabljal v 308win dve sezoni 9,7g light magnum.Zelo univerzalna krogla za uporabo pri nas za divjad do 100kg.Interlock še nimam izkušenj upam pa da kmalu v 9.3...Moje mnenje je,da kadar uporabljaš 308win idealno deluje s kroglami od 9,7 do 10,7g...11,7g krogle so bolj domena za 30-06...imel sem tri puške v 308win kalibru in preciznost ni bila nikoli zame niti zadovoljiva z 11,7g kroglami...če je res nujno potem vzami v 11,7 čisto navaden tm...bo solidno delal...jaz bi pa raje uporabil premium kroglo z manjšo gramažo...lp.

Stran 50 od 73 PrvaPrva ... 4046474849505152535460 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •