Stran 61 od 73 PrvaPrva ... 115157585960616263646571 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 601 do 610 od 725

Tema: 308 win.

  1. #601
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Hočeš reči, da je nemogoče montažo enostavno sneti tako da odpneš vzvodne zatiče?
    In jo potem postaviti nazaj na puško in da pri tem obdrži pozicijo?

    A - Če ja, potem je to enostavno takoimenovana ponovljiva montaža. Kot recimo stare Suhl in druge snemljive montaže.
    B - Če ne, potem ni vredna kaj svojega denarja, ni vredna niti navadne Weaver šine, kaj šele denarja katerega mečete zanje!

    Če je tvoj odgovor "ja", me prav zanima, zakaj sistem, ki ga omenja Alojz1 ne bi deloval. In bi tudi prosil odgovor!

    Ne, nimam Blaserja in mi je od vsega začetka nastanka r93 antipatična puška. Bi pa za ta denar morala že sama streljati.
    Prisegam na Mauser klasiko in izpeljanke.
    Na isto puško je ponovljiva, ni pa ponovljiva med različnima/i puškama/i.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Napisal si, da že prvi korak NE DRŽI. Jaz na moji večkrat snamem daljnogled. Ko ga vrnem se lega zadetkov ne spremeni. Imam pa original enodelno Blaserjevo montažo in Kahlesa z šino.
    Enako lahko snemam tudi na drugi puški ki ima picanity šino. Saj to je smisel dobre montaže.
    Počasi začenjam dvomiti o tvoji strokovnosti. Ali moraš ti po vsakem snemanju ponovno nastreljevati?
    Razumel sem, da si se umaknil iz debate. Na gornje vprašanje pa le odgovori.
    Tvoja želja je tudi nabava:

    Pri tej puški je potrebno vse tri cevi prilagoditi po vsakokratni menjavi streliva. To je bistveno težje kot omenjena prestavitev daljnogleda.
    Je znanec želel bock driling z lotanimi cevmi. Seveda sem odsvetoval z istimi argumenti (menjava streliva). Pa ga je kljub temu naročil. Najprej ni bil zadovoljen in je reklamiral. Ko so mu v Borovljah razložili se je sprijaznil in sedaj meri malo nižje in desno. Tako od oka. Takšne puške pa jaz nočem.
    In marsikomu ki so takšne puške všeč jim je tale debata dobrodošla. Vsaj seznanjeni so z težavami, ki se bodo pojavile. Saj za pogone je dobro. Vendar od tako drage puške pričakujemo tudi dober strel na večjo razdaljo.
    Alojz ni ti pomoči.

  2. #602

    Privzeto

    Tomaž tako puško z to montažo sem kupil leta 91, ko ti verjetno še lovec nisi bil. Kasneje so se meni in drugim lastnikom pojavljale razlike v zadetkih med gladko cevjo in kroglo, ki jo puškarji niso znali uskladiti. Tako, da imam z pristreljevanjem obeh cevi v center kar nekaj izkušenj (idealka in krogla). Montaž pa niso spreminjali. Verjemi, da jo poznam v detajle.

  3. #603
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Hočeš reči, da je nemogoče montažo enostavno sneti tako da odpneš vzvodne zatiče?
    In jo potem postaviti nazaj na puško in da pri tem obdrži pozicijo?

    A - Če ja, potem je to enostavno takoimenovana ponovljiva montaža. Kot recimo stare Suhl in druge snemljive montaže.
    B - Če ne, potem ni vredna kaj svojega denarja, ni vredna niti navadne Weaver šine, kaj šele denarja katerega mečete zanje!

    Če je tvoj odgovor "ja", me prav zanima, zakaj sistem, ki ga omenja Alojz1 ne bi deloval. In bi tudi prosil odgovor!

    Ne, nimam Blaserja in mi je od vsega začetka nastanka r93 antipatična puška. Bi pa za ta denar morala že sama streljati.
    Prisegam na Mauser klasiko in izpeljanke.
    Če blaser montažo snemaš in dajaš nazaj na isto cev se zadetki ne spremenijo! Če pa to isto montažo pomikaš med dvema cevema pa je treba regulirat vijak za razmak in ni nujno da bodo zadetki enaki...
    V živo to postane takoj jasno...

  4. #604
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tomaž tako puško z to montažo sem kupil leta 91, ko ti verjetno še lovec nisi bil. Kasneje so se meni in drugim lastnikom pojavljale razlike v zadetkih med gladko cevjo in kroglo, ki jo puškarji niso znali uskladiti. Tako, da imam z pristreljevanjem obeh cevi v center kar nekaj izkušenj (idealka in krogla). Montaž pa niso spreminjali. Verjemi, da jo poznam v detajle.
    Pa ti si neverjeten, jaz govorim o montaži in ceveh za blaser r93 ti pa o puški iz 91???? Kako vezo ima to?

  5. #605

    Privzeto

    Imam tri Blaserjeve cevi z tremi montažami in optikami in nobena montaža ne paše iz ene na drugo cev ne da bi pri tem nastavil vijake na montaži (vsaj malo). Če optiko, ki jo imam nastreljeno na 308win prestavim na 30-06 mi nese 3cm višje in 2cm v levo kar je za lov čisto vredu brez da karkoli prestavljam kupole ampak se tega ne posložujem. To da bi imel en daljnogled za dve ali več cevi kot pravi Alojz je znanstvena fantastika v praksi.
    Kolega je imel daljnogled nastreljen na dve cevi tako kot to opisuje Alojz, dopoldan je streljal na tekmi na 300m z 222rem, ob 18:00 pa mu je kamera poslala mms z krmišča na katerem so pridno rili 4 večji pujski...Hitro daljongled iz 222 na 308, 5min do krmišča, pomeri na cca 100m in pokadilo se je 3m stran od pujsa.......Alojz v praksi in na lovu je malo drugače kot na strelišču.

  6. #606

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Če blaser montažo snemaš in dajaš nazaj na isto cev se zadetki ne spremenijo! Če pa to isto montažo pomikaš med dvema cevema pa je treba regulirat vijak za razmak in ni nujno da bodo zadetki enaki...
    V živo to postane takoj jasno...
    Če to drži, da švabe ne znajo v vsako cev ponoviti enakih sedežev, v čem je smisel tako dragega montažnega sistema?
    Izvrtine za šine Pictiny & co. bi bile boljša rešitev.

    Potem velja za vsako cev svoja montaža in svoj rešpitin. Na novejši R8 še prožilni mehanizem. Ja kaj pa še ostane? Je že bolje da imam za vsak kaliber svojo puško z montažo in optiko, pa mir.

    Švabsko preseravanje!
    Last edited by Sršen; 1. April 2014 at 12:48.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #607

    Privzeto

    Fantje malo objektivnosti bi pa le pričakoval od vas.
    Trdiš, da brez prestavljanja kupol daš daljnogled na drugo puško in nese le 3 in 2 cm narazen.
    Večina takšen rezultat le sanja. In to brez prestavljanja kupol.
    Potem opišeš bedarijo, ki jo naredi kolega. Prej strelja z eno puško na 300m potem da ta daljnogled na drugo puško brez prestavljanja (križ je za 300m) in fali prašiča na blizu.
    Taki morajo res imeti fiksni daljnogled. Pa patrone v škatli na vsaki puški privezane, da ne bodo napačnih vzeli. V ihti se pamet ustavi.

  8. #608

    Privzeto

    Tudi tebi se lahko zgodi čeprav imaš naštudiranih 10 različnih montaž, cevi, daljnogledov, obratov kupol....

  9. #609
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če to drži, da švabe ne znajo v vsako cev ponoviti enakih sedežev, v čem je smisel tako dragega montažnega sistema?
    Izvrtine za šine Pictiny & co. bi bile boljša rešitev.

    Potem velja za vsako cev svoja montaža in svoj rešpitin. Na novejši R8 še prožilni mehanizem. Ja kaj pa še ostane? Je že bolje da imam za vsak kaliber svojo puško z montažo in optiko, pa mir.

    Švabsko preseravanje!
    Pa kaj ti tekmuješ z lojzetom kdo bo večje neumnosti trosil?

  10. #610

    Privzeto

    Jaka samo je pa razlika. Ali se ne da, ali pa ga po neumnosti v ihti userjemo.
    Poglejte o čem se prepiramo. Montaža na tej puški ima vijake. Zategnemo jih vedno enako. Pa je ena zareza na desnem vijaku pokonci, na levem pa počez.
    Blaser ima preklopni gumb, ki ima okrasno zarezo vedno vodoravno ko je zategnjen. Ta gumb lahko zavrtimo le za pol obrata navoja. Da je vodoravno pa reguliramo z izvijačem. To je vsa znanost.
    Tomaž in podobni, ki se jim pa ne ljubi misliti pa raje kupijo za vsak ror svoj daljnogled in montažo.
    Kot bi kupili en avto z zimskimi gumami za pozimi, drugega z letnimi pa za poleti.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 01042014117.jpg‎  
    Last edited by alojz1; 1. April 2014 at 13:10.

Stran 61 od 73 PrvaPrva ... 115157585960616263646571 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •