Rezultati 1 do 10 od 725

Tema: 308 win.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Privzeto

    Bertolin je napisal dober post in nas vse lepo postavil na trdna tla. In ima popolnoma prav. Pa podal je nekaj zelo zanimivih izhodišč za nadaljno debato. Kupimo šibkejši kaliber, potem pa poizkušamo z njim doseči in preseči močnejšega brata. Najmanj kar je, je to neposrečen pristop, v najslabšem primeru pa se lahko zgodi, da bo koga "bolela glava"...

    Mugo, ti kar kupi škatlo tovarniškega TTSX pa izmeri hitrost, pa boš videl, da bo drugačna od tistih deklariranih 953 m/s na škatli. Če pa vseeno želiš doseči večjo hitrost 130 gr krogle pa poizkusi kroglo, ki bo bolje drsela po cevi. Morda boš lahko bolj varno z manjšo polnitvijo presegel zdajšnjo hitrost 130 gr TTSX. Morda pa tudi ne.

    In še nekaj glede tvojih izkušenj s TTSX na jelenjadi. Ko sem sam pisaril že precej časa nazaj, da monolitkam ne zaupam za pogone in najtežjo divjad, sem bil napaden z večih strani. Ampak dejstvo je, da delajo manjše poškodbe kot določene bolj mehke svinčenke. Včasih je to koristno za ohranitev mesa, drugič pa je kontra-produktivno, saj so poškodbe enostavno premajhne. Zato jaz, ko grem na pogon ali na težjo divjad, dam v cev Nosler Partition ali Accubond in se ne obremenjujem s tem koliko hitrosti ima krogla, ker vem da bo naredila svoje neglede na to ali ima 870 m/s ali pa 820 m/s izstopne hitrosti. In samo upam lahko, da se ne bodo sčasoma tam nekje zgoraj spomnili prepovedat svinčeno strelivo. Pa nisem noben nasprotnik monolitk pač pa jih redno uporabljam. Tudi zagovornik svinca nisem. Le uporabljam tisto, kar se mi zdi v določeni situaciji najbolj primerno in učinkovito. Še enkrat ponavljam, nobena krogla ni idealna za vse, vsaka pa je za nekaj dobra.
    Last edited by Deerhunter; 23. December 2016 at 22:08.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •