Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
Hočeš reči, da je nemogoče montažo enostavno sneti tako da odpneš vzvodne zatiče?
In jo potem postaviti nazaj na puško in da pri tem obdrži pozicijo?

A - Če ja, potem je to enostavno takoimenovana ponovljiva montaža. Kot recimo stare Suhl in druge snemljive montaže.
B - Če ne, potem ni vredna kaj svojega denarja, ni vredna niti navadne Weaver šine, kaj šele denarja katerega mečete zanje!

Če je tvoj odgovor "ja", me prav zanima, zakaj sistem, ki ga omenja Alojz1 ne bi deloval. In bi tudi prosil odgovor!

Ne, nimam Blaserja in mi je od vsega začetka nastanka r93 antipatična puška. Bi pa za ta denar morala že sama streljati.
Prisegam na Mauser klasiko in izpeljanke.
Na isto puško je ponovljiva, ni pa ponovljiva med različnima/i puškama/i.

Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
Napisal si, da že prvi korak NE DRŽI. Jaz na moji večkrat snamem daljnogled. Ko ga vrnem se lega zadetkov ne spremeni. Imam pa original enodelno Blaserjevo montažo in Kahlesa z šino.
Enako lahko snemam tudi na drugi puški ki ima picanity šino. Saj to je smisel dobre montaže.
Počasi začenjam dvomiti o tvoji strokovnosti. Ali moraš ti po vsakem snemanju ponovno nastreljevati?
Razumel sem, da si se umaknil iz debate. Na gornje vprašanje pa le odgovori.
Tvoja želja je tudi nabava:

Pri tej puški je potrebno vse tri cevi prilagoditi po vsakokratni menjavi streliva. To je bistveno težje kot omenjena prestavitev daljnogleda.
Je znanec želel bock driling z lotanimi cevmi. Seveda sem odsvetoval z istimi argumenti (menjava streliva). Pa ga je kljub temu naročil. Najprej ni bil zadovoljen in je reklamiral. Ko so mu v Borovljah razložili se je sprijaznil in sedaj meri malo nižje in desno. Tako od oka. Takšne puške pa jaz nočem.
In marsikomu ki so takšne puške všeč jim je tale debata dobrodošla. Vsaj seznanjeni so z težavami, ki se bodo pojavile. Saj za pogone je dobro. Vendar od tako drage puške pričakujemo tudi dober strel na večjo razdaljo.
Alojz ni ti pomoči.