Stran 46 od 73 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 451 do 460 od 725

Tema: 308 win.

  1. #451

    Privzeto

    Ruger American smo že podrobno obdelali.
    Gornja ima krajšo cev, drugače pa je ista. In 308 je edini naboj, ki je še polno izkoriščen v tej cevi. Točnost pa z dolžino nima veliko skupnega. Razen pri mehanskih merkih.
    Prednost te puške boš občutil v grmovju, nošnji in spravilu v avtu.

  2. #452

    Privzeto

    Sinoči je bil uplenjen srnjak z 30-06, Igman. Lovec je po temeljitem pregledu nastrela ugotovil, da je zgrešen in poklical krvosledca. Istega srnjaka je videl bežati po strelu drug lovec, ki je zatrdil, da je ostal v grmovju med travniki. Po krajšem iskanju sta ga našla.
    Igman krogle so po moje boljše kot S&B SPCE. Pri zadnji sem videl podobnih primerov veliko. In vsakič so trdili, da je strel zgrešen ker ni bilo krvi.
    Pomislite koliko divjadi tako propade.

  3. #453

    Privzeto

    Sploh ni kaj razmišljat.V kolikor divjad ne pade v ognju ali ne obleži v neposredni bližini nastrela je treba iskati s psom!Teh lovskih stamtisch debat o tem,da ni bilo krvi na nastrelu ali,da je srnjak bokal iz gozda po oddanem strelu pa ne morem več slišat....

  4. #454

    Privzeto

    Kuje bravo,
    zato ima večina lovskih psov ušesa dol.

  5. #455
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kaj pravite na dolžino cevi, sicer v kalibru 30.06?
    http://www.egun.de/market/item.php?i...ecf9bce2cfc6ae

  6. #456
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dobra za v pogon.

  7. #457
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Je kdo tu mogoče probal Remington Core-Lokt 9,7g? Kolikor vidim je navadna svinčenka s kar privlačno ceno, pa me zanimajo praktične izkušnje?

    Lapua bo kmalu pošla, pa bi probal še kaj drugega, najverjetneje bom kupil škatlo Sako Super Hammerhead-a, v oči pa mi je padel še ta Remington.

    Hvala

  8. #458

    Privzeto

    Zaradi privlačne cene sem pred leti kupil par sto krogel v 30 cal.
    Je v rangu Norme. Za vso divjad. Prijatelj pa jo v 270 ne zamenja za nobeno drugo.
    Sploh pa veliko boljša kot malo prej v drugi temi obdelani KS.

  9. #459
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Super, Alojz, hvala za informacijo.

    Ko Mega poide (upam, da bo to kmalu), bom probal škatlo, pa bomo videli, kako se obnese.

  10. #460

    Privzeto

    Če gre za 30-06 in ceno 1€/kom ti priporočam najprej eno škatlo za preizkus na tarčo, potem pa večjo količino. Na divjad je se zanesi, da je v redu. Tudi točnost je zelo dobra. Ampak jaz sem jih polnil sam. Tovarniške pa za vsak slučaj probaj čeprav dvomim, da je lahko kaj narobe.

Stran 46 od 73 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •