Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Potencial teh krogel za bokarico 7x57R?

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Po moje bi bil N140 ravno pravi.

  2. #12

    Privzeto

    Mogoce....osebno vedno gledam da izberem smodnik ki cimbolj zapolni tulec in da ima manjši node torej cas krogle v cevi. Potem zadevo izpopolnjujem.
    Meni se je osebno izkazala ta varianta najboljša in so zadetki skoraj vedno vrhunski oz. optimalni.
    Druga stvar je pa spet stanje orozja,starost,obrabnjenost.....in moderne krogle z visokim BC in boat tail zadkom, z manjso nalezno povrsino. Spet lahko je tudi problem v dolgem skoku krogle v prehodni konus in kroglo ne scentrira v cevi ampak ze v cevi opleta.
    Variant je tukaj ogromno zdej zakaj mu tako trosi je najbrz veliko faktorjev sigurno pa ni samo smodnik tukaj krivec...

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Se strinjam, da smodnik tukaj ni glavni faktor. Takega raztrosa sicer še nisem videl.
    Ravnohrib, si v tem kalibru in za to puško že kaj polnil in je bilo v redu, ali je to prvi poskus?

  4. #14

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam, da smodnik tukaj ni glavni faktor. Takega raztrosa sicer še nisem videl.
    Ravnohrib, si v tem kalibru in za to puško že kaj polnil in je bilo v redu, ali je to prvi poskus?
    V bistvu sem vse ostalo, kar sem polnil v 7x57R preizkušal z drilingom, tako da sem v tej bokarci vedno samo tovarniške pokal... Saj pravim, s tovarniško SPCE dela nad pričakovanji.
    Na drugi strani tovarniški grom v 7x57R je v obeh lepo razmetaval, samo ne tako ekstremno.
    Bo treba malo več stestirati. Tudi sam menim, da je tukaj glavni faktor krogla; smodnik manj.
    PS: QuickLoad bo pa original. Ostarel sem izgleda... ;)

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Jaz bi poskusil z daljšim COAL, najprej 80 mm, potem mogoče še daljšim. Krogla ni videti zelo ošiljena, na pogled je podobna kot grom. Pa se ti tudi ta ni ravno izkazal. Vstavi kroglo v izstreljen tulec in tega v ležišče, boš videl kako daleč iz tulca lahko gre, kdaj jo potisne nazaj. Sumim, da je prehodni konus dolg, ali pa je cev tam že izrabljena.
    Možno je tudi, da si tulce pri kalibriranju preveč stisnil (prevelik čelni zazor). Naredi par nekoliko daljših in preveri, če se puška še lahko normalno zapre.

  6. #16

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Jaz bi poskusil z daljšim COAL, najprej 80 mm, potem mogoče še daljšim. Krogla ni videti zelo ošiljena, na pogled je podobna kot grom. Pa se ti tudi ta ni ravno izkazal. Vstavi kroglo v izstreljen tulec in tega v ležišče, boš videl kako daleč iz tulca lahko gre, kdaj jo potisne nazaj. Sumim, da je prehodni konus dolg, ali pa je cev tam že izrabljena.
    Možno je tudi, da si tulce pri kalibriranju preveč stisnil (prevelik čelni zazor). Naredi par nekoliko daljših in preveri, če se puška še lahko normalno zapre.
    Hvala, bom poskusil še nekaj v tej smeri.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •