Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Potencial teh krogel za bokarico 7x57R?

  1. #1

    Privzeto Potencial teh krogel za bokarico 7x57R?

    Hotel sem nekaj narediti iz 7mm krogel FUSION, ampak za mojo bokarico ne uporabno, kaj pravite?
    Kaj takega sem videl samo še pri zelo izrabljenih vojaških puškah 8x57.

    NABOJ 7x57R, orožje bokarica CZ ZH304, pristreljena na 100m s SPCE
    KROGLA 7mm FEDERAL FUSION 160gr
    SMODNIK LOVEX S065 (41,0 - 43,0gr)
    NETILKA CCI
    COAL 78,00mm

    * črte povezujejo namerilno točko z zadetki.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice test 20200520_105255.jpg‎  

  2. #2

    Privzeto

    Ne sem vpisal v QL pa se ze na oko vidi da nebo grupe....z tem smodnikom imas na 43gr 88%zapolnjenost tulca in 1.368ms berrel time kar ze po stevilkah vidis da smodnik ni ok.
    Ce gres na max 44gr imas 92% zapolnjenosti tulca in 756m/s kar bi bilo malenkost boljse samo si tik pod rdecimi stevilkami.
    Treba menjat smodnik za to kroglo.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Ne sem vpisal v QL pa se ze na oko vidi da nebo grupe....z tem smodnikom imas na 43gr 88%zapolnjenost tulca in 1.368ms berrel time kar ze po stevilkah vidis da smodnik ni ok.
    Ce gres na max 44gr imas 92% zapolnjenosti tulca in 756m/s kar bi bilo malenkost boljse samo si tik pod rdecimi stevilkami.
    Treba menjat smodnik za to kroglo.
    Hvala!!
    Sem imel smodnik za GROM krogle, in je bilo ok. Nisem tak majster...
    Imam še VV N550 smodnik. A mi lahko namigneš, če se da kaj v kombinaciji s tem smodnikom in to kroglo?

  4. #4

    Privzeto

    Ni problema napisi mi samo dolzino cevi pri bokarici da bodo cimbolj tocni podatki

  5. #5

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Ni problema napisi mi samo dolzino cevi pri bokarici da bodo cimbolj tocni podatki
    dolžina risane cevi 60cm

  6. #6

    Privzeto

    N 550 je skoraj isto kot S065 tako da nevem če bo boljse najbolj optimalen bi bil ReloadSwiss RS 70. Tukaj more biti še kakšen drugi problem ker grupe so res abnormalne. Sam bi prvo ustrelil 5 strelno grupo z tovarniskim SPCE da vidis kakšna je sploh osnova oz kaj lahko pričakuješ in izključis vse faktorje kaj se tiče orožja.

  7. #7

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    N 550 je skoraj isto kot S065 tako da nevem če bo boljse najbolj optimalen bi bil ReloadSwiss RS 70. Tukaj more biti še kakšen drugi problem ker grupe so res abnormalne. Sam bi prvo ustrelil 5 strelno grupo z tovarniskim SPCE da vidis kakšna je sploh osnova oz kaj lahko pričakuješ in izključis vse faktorje kaj se tiče orožja.
    Tovarniška s SPCE je 5 cm; tako da imam vseeno precej na sumu, da je vzrok nekompatibilna krogla preveč "moderna" za staro bokarico. Seveda, če že izračuni kažejo, da s tem smodnikom ne gre, bi poskusil s čim drugim.
    Last edited by ravnohrib; 22. May 2020 at 09:34.

  8. #8

    Privzeto

    Malo verjetno da bo ta krogla ok. Visoki BC in mala nalezna povrsina v starih puskah ponavadi ni to to

  9. #9

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Malo verjetno da bo ta krogla ok. Visoki BC in mala nalezna povrsina v starih puskah ponavadi ni to to
    Zna biti. Hvala še enkrat za deljenje izkušenj in informacij. Bo treba porabit za 7x64.
    Quick Load sem si pa kar naročil že. :)

  10. #10

    Privzeto

    Super upam da nisi narocil originala....ker ga lahko snames z neta in dela...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •