Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Predelava tulcev 7x64 v .270 win

  1. #1

    Privzeto Predelava tulcev 7x64 v .270 win

    Nekje sem nekoc prebral da se da predelat tulce iz 7x64 v 270win. Z matrico od 270 ce se prav spomnem samo fino namazes tulec od 7x64 in ga potisnes v matrico 270.
    Namrec imam 270 ampak mi zmankuje tulcev oz. pocasi so oddelali svoje. Lahko pa dobim precej 7x64.
    Ma kdo izkusnje iz prve roke.

  2. #2
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    En moj kolega, ki je imel 270win puško, je to že delal. Tako skalibrirani tulci so mogoče malenkost prekratki, ampak za lovsko rabo so v redu. Uporabljal je pa samo kvalitetne, 1x ustreljene tulce 7x64. Predvsem ne smejo biti prestari, ker medenina z leti otrdi, pa če je gor že zelen oksid, so tudi zanič. Izogibaj se tulcev Igman, HP in PPU. Sellier Bellot so nekateri ok, nekateri pa pretrdi. Vrat tulca znotraj očisti s primerno krtačko, še pred kalibriranjem.

    POZOR: Če imaš tudi puško v kal. 7x64, lahko pride do nevarne situacije, ko tapravi 7x64 naboj pomotoma ustreliš v 270win puški, ker oznake na tulcu niso več nujno prave.

    Zase delam 7x57 tulce samo še iz 8x57 Norma tulcev, so boljši kot original 7x57 S&B in PPU, ki sem jih kupil na eGun.
    Last edited by Robert91922; 16. April 2020 at 20:00.

  3. #3

    Privzeto

    Robert, jaz sem pomotoma zamenjal in naboj 7x64 rinil v puško 270. Pa ni šlo.
    Drugače pa priporočam tulce 7x64 postavi v vrsto in vrat pregrej z plinskim gorilcem. Se lepše kalibrira ker ima 270 drugačen vrat.

  4. #4

    Privzeto

    Hvala lepa bom probal in porocal....

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •