Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: montaža optike

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Seveda ni razlike, ker si primerjal podobna daljnogleda, ki imata objektiv, ki ga pokriješ s palcem. Primerjaj s kakšnim s 50 ali celo 56 lečo, pa boš videl razliko.
    Pri gamsu je desetka velika 20 cm in to ni merilo. Poskusi zadeti srako na 150 m.
    Na 223 imam daljnogled s 56 lečo (3-24×). V mesečini streljam lisice tudi preko 150 m daleč, pa ni nikoli preveč svetlobe. Streljam s čim večjo povečavo, ker se da bolj natančno pomeriti, če svetloba dopušča včasih tudi s 14 ali več.

  2. #22

    Privzeto

    Zagovarjati širokokotni daljnogled za mrak in prežo je tako kot bi zagovarjal 8×56 daljnogled za pogon.
    Širokokotni daljnogled ni narejen za to. Ima premajhno lečo, prenizko končno povečavo in presvetlo piko, da bi bil resnično uporaben za prežo in mrak.

    Meni tudi marsikdo reče da se čez njegovega vidi dobro v mraku. Potem gre pa 15 min pred mano s preže in se čudi kako mi je tako pozno uspelo upleniti lisico. Odgovor je velikost in kvaliteta leče in svetlobna prepustnost daljnogleda.
    Last edited by Deerhunter; 7. January 2020 at 11:21.

  3. #23

    Privzeto

    Najprej odgovor Jagermaistru: imam tudi meopto 3-10x50 in ti lahko zatrdim da vidljivost ni bistveno boljša, ko je tema je pač tema. Glede gamsa in srake... Tisti ki streljajo vrane kupijo ponavadi namensko puško in daljnogled za tako jago, za visoko divjad pa je širokokotni (podnevi) do 200m dovolj.
    Deerhunter: končna povečava ni bistvena za mrak+ rdeča pika je dovolj fino nastavljiva, da ne moti...
    Uglavem, da me ne bo kdo narobe razumel, nisem hotel povedati, da je širokokotni idealalen in najboljši za vse razmere, se ga pa da lepo porabiti. Pika, ki ni bistveno cenejša, je precej manj uporabna.

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Konec koncev je najbolj važno, da si z njim zadovoljen in da ti odgovarja za tvoj način lova. Sicer pa velja, kot sem napisal.

  5. #25

    Privzeto

    Nekaj kar je dobro za nekoga ni nujno tudi najboljše kar obstaja. Ko probaš Zeiss Victory HT šele vidiš kaj je to vidljivost v mraku. Opazno podaljša čas lova v mraku za tistih 10 do 15 min, ki so najbolj važne. Res pa je da ko je tema je tema.
    Se pa strinjam da je širokokotni daljnogled veliko širše uporaben, tako na pogonu kot tudi zalazu in lovu podnevi nasploh, kot rdeča pika. Pika je odlična samo za štant, ko ti prašiči priletijo res na blizu. Za tak primer ni boljšega kot pika. Pa še zelo kompaktna je. Sem se pa po drugi strani že prevečkrat znašel v situaciji, ko mi je kaj prikorakalo na daleč pa bi pogledal kaj je in natančno pomeril - pa s piko ne gre. Tako več ne grem nikoli na štant s piko brez dvogleda.

  6. #26

    Privzeto

    ko gledam te montaže na karabin cz m70 opažam na vseh montažah je sprednja rinka privijačena na vijaka takoj za zaklepom. jaz pa imam prilotan direkt na cev kar pomen da sam zadaj razmontiram in namestim bilo katero montažo got al se motim

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •