Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: montaža optike

  1. #1

    Privzeto montaža optike

    Lovski tovariši imam prošnjo in vprašanje za vas. imam karabin CZ M70 z suhl montažo optike, kupil sem novi objektiv in razmišljam še o nabavi rdeče pike. kako naj čim ceneje in kvalitetno rešim zadevo, da bom lahko uporabljal vse tri optike izmenično z čim nižjimi stroški ali grem v menjavo montaže ali se da kako drugače urediti zadevo,
    Hvala

  2. #2

    Privzeto

    3x optika na eni puski dobro si si to zastavil.....vse kar bos naredil in da bo to kvalitetno bo presegalo ceno puske (oz bo isto kot da kupis novo nizjega cenovnega razreda). Ali pa opcija da naredis vojaski stil namontiras strelni dalnogled in na njega das piko.
    Isto sem se sam nasral takrat na m70 sem dal eramatic g9 plus montazo zasucno na eni imam 3-12x56 na drugi 2-7x33 cena kompleta (dva zgornja dela eno podnozje) in delo okoli 700eur.
    Dobro premisli kaj se splaca in kaj ne

  3. #3

    Privzeto

    hmmm vem.... vendar težava je v tem da nova optika ne paše v stare rinke zato sprašujem za mnenja v vsakem primru moram nove rinke kupit zato prosim za nasvet

  4. #4

    Privzeto

    Kolikor te razumem, ni tako težko rešljiva težava. Če imaš suhl osnove na puški, moraš iti k puškarju, da ti naredi zgornji del montaže za piko in še drugo puško. Pomoje cena ne bo pretirana. Lahko vprašam našega člana, ki je tudi puškar, kaj bi on naredil in koliko bi stalo vse skupaj.
    Naredi kakšno sliko, da si bomo bolj na jasnem.

  5. #5

    Privzeto

    Jah evo cene.....tako po sliki je treba se nogice obdelat (vpasat).
    Sva pa z kolegom testirala te oh in sploh montaze 10x gor in dol za vsako 5strelov in samo se naj kdo pametuje da so zadetki isto kot ob nastreljevanju......so pa lovsko uporabni niso pa isti.
    https://www.optics-trade.eu/si/mount...aw-mounts.html

  6. #6

    Privzeto

    očitno bom moral kar pšteno se odkašljat te zadeve so pa pošteno drage.

  7. #7

    Privzeto

    Montirati na eno puško več različnih optik znajo biti zelo dragi heci, ki hitro presežejo vrednost puške ali optike. En cenovni rang je kupiti en daljnogled in ga zmontirati z aluminijasto weaver montažo na weaver baze, ki jih dobiš po možnosti že ob puški.
    Čisto drug cenovni rang je pa kupovati več kosov optike in jih montirati na jeklene snemljive montaže, ki jih je potem potrebno še vpasati in nastreliti pri puškarju.

    Marsikdo tudi ne pomisli, da novega daljnogleda ne gre kar montirati na obstoječo suhl montažo. Suhl montaža je ročno delo, prilagojeno daljnogledu, ki je montiran na puški. Ni nujno da bo novi daljnogled pasal sploh na baze, kaj šele v obročke, ker so ponavadi novejši daljnogledi bistveno daljši kot stari, objektivi in tudi tube pa so tudi večji.

    Zato je prej treba dobro razmisliti kaj se splača in kaj ne. In včasih bolje prodati celo puško z daljnogledom in iskati nekaj drugega kar bo odgovarjalo. Najbolj nesmiselno je plačevati za novo montažo več kot je vredna puška ali optika.
    Včasih je na dolgi rok najbolj smotrna rešitev nakup nove puške z novo optiko in montažo. Nekatere snemljive tovarniške montaže niti niso tako zelo drage, so pa zanesljive, 100% ponovljive in pa puškar nima veliko dela z vpasanjem in morda končni račun ni tako visok kot pri izdelavi nekih suhl montaž. Pa še imaš tisto kar želiš imeti in to za zmeraj.

  8. #8

    Privzeto

    Pokazi mi oz. dokazi mi 100% ponovljivo montazo ker sem trdno preprican da je ni....je pa lovsko uporabna vsaka to pa drzi.
    Novi strelni daljnogledi so v istih povecavah kvecjemu krajsi kot stari kar primerjaj dolzino. In tudi suhl montaza pase na vse samo problem nastane ko so puskarji vcasih ustvarjal vsega in svasta in lotali podstavke na cevi in objemko ce objektiv in nevem kaksne umetnine se najdes.
    Imas na netu dosti o takih in drugacnih montazah in vedno pride DO 2cm odstopanja pri najboljsih no zame to ni 100% niti ne ponovljivo ampak lovsko uporabno

  9. #9

    Privzeto

    Pri moji nisem nikoli zaznal nobenega niti najmanjšega premikanja. Imam pa original tovarniško Blaser montažo.

    Večina starejših pušk ima montirane s suhl montažo 4×32 in 6×42 daljnoglede. V takšno suhl montažo ne moreš vpasati nov daljnogled s 50 ali 56 lečo in tudi krajši ni od prej omenjenih. Šlo bi le daljnogled enakih mer. Ali pa prestavljanje prednje baze naprej. V praksi se vidi vse sorte. Niso pa te ideje poceni. Bolj kot je komplicirano in unikatno, dražje je.
    Včasih je najbolj smotrna najcenejša varianta. Fiksna montaža. Npr weaver. In izbrati univerzalno optiko da ni treba kupovati dve optiki in montaži ter menjavati.
    Rdeča pika je odlična za blizu. Za daleč pa bolj tako tako. Da se dobro zadeti ne moreš pa oceniti. Širokokoten daljnogled je tudi zelo draga pa zelo ozko uporabna zadeva. Dandanes se dobijo optike, ki so lahko zelo univerzalno uporabne. Npr 2-10×50. Malo je tega, kar se ne da dobro pojagati s takšnim daljnogledom. Pa imaš enega za vse, strošek fiksne montaže pa je v primerjavi z dragimi snemljivimi minimalen.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Širokokoten daljnogled je tudi zelo draga pa zelo ozko uporabna zadeva.
    Lahko razložiš zakaj so širokokotni daljnogledi tako zelo ozko uporabni?

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •