Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Nasvet glede orožja

  1. #11

    Privzeto

    Vitranc. No 1595 eurov v akciji pri nas je pa res. Brez daljnogleda in montaže.(malo objektivnosti in ne zavajanja ali navijanja za svojo opcijo).
    Širokokotni je pa zelo popularen ne samo za robido. Lahko ga uporabljaš kot optično piko na pogonih ali pa na zalaz in čakanje. Le za ponoči ni.

  2. #12

    Privzeto

    alojz, ne razumi me narobe ne kritiziram nič, vendar sem sam kupil letos tikko t3x lite,(mislim da je na sliki star model t3), in sem zanjo plačal cca 1000 eur, vzel pa sem jo v trgovini v Kopru, imena ne bom pisal javno, ker če se prav spomnim se ga ne sme napisati na forumu? Za rusan fiksno montažo sem dal dodatnih cca 100 eur in montiranega imam kahlesa 1-5x24. Komplet lahko samo pohvalim, je ni stvari, ki bi jo lahko zaenkrat kritiziral. Kot si sam rekel, širokokotnega uporabljam za pogone, zalaz in večerno čakanje, saj če je usaj polovična luna, se dobro vidi. Dvomim pa, da boš s širokokotni "lugerjem" jagal v mraku...

  3. #13

    Privzeto

    Alojz motis se oce jo je kupil pred mesecom dni dal je nekaj manj kot 1100eur.Gre pa za osnovno tikko

  4. #14

    Privzeto

    Sem še enkrat pogledal. Nerjaveča je. Brunirana je pa nekaj ceneje. Poiščite na spletu in poglejte cene pri prvem trgovcu ki se začne na "S".
    Kdor pa je cenejšo kupil pa tudi dobro.
    Pa puške Bergara so tudi ugodne. In celo največ dobiš pri njej za ta denar. Vsak ima pa na izbiro: svoje predelat, rabljeno kupit ali pa novo. Znucali lovci ne bomo nobene.

  5. #15

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    hvala vsem za odgovore. Še vedno nisem čisto odločen, a bi vseeno prosil, če mi lahko na ZS napišete, kje ste dobili Tikko T3x za 1100€ . Kolikor sem jaz gledal, so cene od dobrih 1500€ naprej. V tem primeru bi bil že bolj zagret za nov karabin z optiko. Drugače pa ja @mugo, res se naučiš divjadi bolj približati, samo ko pa v mraku ne moreš prašiča na pšeničnem polju na 60 m streljat je pa tudi žalostno .

  6. #16

    Privzeto

    Nekateri smo to že počeli. Pusti staro čehinjo tako kot je. Ona je svoje odslužila. Vse ostalo so sami stroški pa čez 2 leti boš spet kupoval nekaj drugega. Tehnologija na lovskem orožju je od časov teh čehinj šla daleč naprej.
    Kupi si nov karabin in novo optiko, ter kvalitetno montažo pa boš imel mir za vedno. Ali pa si ogleduj male oglase, marsikaj zelo dobrega in skoraj novega se da dobiti precej ceneje kot bi bilo novo.
    In prepustnost svetlobe je odvisna tudi od debeline tube (zakaj pa mislite da imajo vsi dražji daljnogledi 30 mm tube). Za vrhunsko svetlobno prepustnost je nujna 30 mm tuba.

  7. #17

    Privzeto

    Slayer, poglej še Bergaro. Za to ceno dobiš največ. Uporabniki jo zelo hvalijo. Odlično proženje, nastavljiva ličnica, navoj za kompenzator ali moderator (ko bo dovoljen), snemljivi nabojnik....
    Last edited by alojz1; 18. August 2019 at 10:23.

  8. #18

    Privzeto

    Tudi sam opažam, da ljudje bergaro kar pohvalijo, osebno se mi pa zdi, da model b14 hmr ni preveč primeren za lov, ker je puška precej težja od ostalih, mislim, da pridejo bolj v poštev modeli synthetic, timber, hunter itd...

  9. #19

    Privzeto

    Nabavi si karabin (jih je v oglasih dovolj).

    Po dveh sezonah boš 100% videl, ali dodelati ali prodati.

    Osebno sem si ZH dodelal. Čemu?
    Puška nosi dobro, krogla je usklajena s šrotom in idealko (kar ni nujno pri vseh puškah) in zadosti potrebam mojega načina lova.
    Ali potrebuješ šrot ali ne. Imaš zagovornike enega in drugega. Če si v dvomih, ga ne rabiš - torej ne išči bokaric in pozabi na dodelavo.

    Optike pa je tudi v colskih tubah kar nekaj dobre (meopta ...).

    Kopito je pa kopito - tudi original zveneča znamka ni nujno da ti odgovarja, moraš vse preskusiti.

  10. #20

    Privzeto

    No če te glih slučajno zanese na dodelavo - najprej nabavi in zmontiraj optiko, potem pa daj delati kopito.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •