Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: .308 win ali 6,5 creedmoor

  1. #1

    Privzeto .308 win ali 6,5 creedmoor

    Kaj bi vi vzeli?Rabil bi za lov + streljanje na tarčo!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Z vidika izbire in cene municije vsekakor 308
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3

    Privzeto

    Ce ne polniš vsekakor 308win. Ce polnis sam potem tisti kaliber kateri ti bo prioriteta.Če ti je tarča potem 6.5 če lov 308win.Problem bo dobiti lovsko strelivo v 6.5

  4. #4

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Z vidika izbire in cene municije vsekakor 308
    Cena tovarniška je tam tam tako da....

  5. #5

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Ce ne polniš vsekakor 308win. Ce polnis sam potem tisti kaliber kateri ti bo prioriteta.Če ti je tarča potem 6.5 če lov 308win.Problem bo dobiti lovsko strelivo v 6.5
    Problem,da ne bi dobil municije ni tako velik sem se pozanimal pri naših prodajalcih se da dobit....!

  6. #6

    Privzeto

    Ja se da......samo kaj. Vse pa je spet odvisno kaj imas namen kupit (lovsko,br,taktično....) puško.
    Po moje ce ne polniš je vse odvisno od sreče kombinacije puska-strelivo.Ce bos streljal nad 400m definitivno 6.5 cene je vse en klinc.

  7. #7

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Ja se da......samo kaj. Vse pa je spet odvisno kaj imas namen kupit (lovsko,br,taktično....) puško.
    Po moje ce ne polniš je vse odvisno od sreče kombinacije puska-strelivo.Ce bos streljal nad 400m definitivno 6.5 cene je vse en klinc.
    A .308 ni za nad 400 al ni točen ali kaj??
    Nekaj sem te "amerikance" gledal pa so vsi bolj za 6,5CD!Me pa skrbi kako se bo to na živali oz.mesu
    pokazalo?

  8. #8

    Privzeto

    No za efekt na mesu te naj ne skrbi. Ga uporabljam brez najmanjsih problemov. Osebno mi 308ka bolj razbija kot pa tale 6.5.

  9. #9

    Privzeto

    Citat G.G je objavil: Pokaži objave
    No za efekt na mesu te naj ne skrbi. Ga uporabljam brez najmanjsih problemov. Osebno mi 308ka bolj razbija kot pa tale 6.5.
    Res?Katere krogle?Katero divjad?Uh,vendarle nekdo ,ki ima ta kaliber!

  10. #10

    Privzeto

    Ja res je 6.5CR ja balisticno gledano boljši od 308win.Nisi me pravilno zastopil do nekje 400m je tam tam potem 6.5 izstopa z vsakim metrom bolje.
    Sej krogel imas v 6.5 ogromno in lahko napolnis z cimer hoces.Problem nastane pri tovarniskem lovskem strelivu tam je bolj bogo zaenkrat.....
    Ce je glavni namen lov in streljanje bolj hobi na 100 ali 200m bi osebno sel bolj proti 308win. Ce so pa v mislih tekme in puska temu namenjena ter obcasen lov z to pusko pa v smeri 6.5CR
    Definitivno pa nebos falil z nabavo onega od teh kalibrov.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •