Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: Hornday ELD X , Nosler accubond LR

  1. #21

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Evo sem nabavil 300krogel eld-x in kilo N150. Cavre vse mesano na zaru. Cev 57cm. Sam sem neizkusen in bom zdaj dejansko zacel z polnjenjen. Zanimajo me vase izkusnje krogla - preciznost- lov. Kje naj zacnem z procesom bolj na min.polnitvah nekje v sredini ali bolj proti vrhu oz. Proti max. Sej vem da mores probavat in med min in max je ogromen razpon ce polnim po 0.5gr.
    Na netu nenajdem dobene pametne kombinacije oz. od 38gr pa do 46(kar se mi zdi absolutno prevec).
    Kaj bi svetovali.....upam da se ne pogovarjam sam ;-)
    Tudi jaz sem lani kot začetnik pričel s polnjenjem. V osnovi se odločiš, ali si želiš večje hitrosti (recimo da zasleduješ bolj položne krivulje) ali večjo natančnost (potem so nižje hitrosti ponavadi boljše). Nato sem si izbral nek interval polnitev v velikosti 3 gr in naredil serijo polnitev po 5 nabojev z raliko po 0,5gr. Nato sem te serije stestiral v puški in izbral tisto, ki je delala najmanjšo grupo. In potem sem se te polnitve držal in bil ins em še zadovoljen pri lovu.

    Potem pa iščeš še finese v smislu razlike polnitev po 0,2gr in dolžine naboja in še in še... Na forumih je polno strokovnjakov za detajle ;)

  2. #22

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Evo sem nabavil 300krogel eld-x in kilo N150. Cavre vse mesano na zaru. Cev 57cm. Sam sem neizkusen in bom zdaj dejansko zacel z polnjenjen. Zanimajo me vase izkusnje krogla - preciznost- lov. Kje naj zacnem z procesom bolj na min.polnitvah nekje v sredini ali bolj proti vrhu oz. Proti max. Sej vem da mores probavat in med min in max je ogromen razpon ce polnim po 0.5gr.
    Na netu nenajdem dobene pametne kombinacije oz. od 38gr pa do 46(kar se mi zdi absolutno prevec).
    Kaj bi svetovali.....upam da se ne pogovarjam sam ;-)
    Dobro izbral si pač N-150 osebno bi izbral N-140 če govorimo za cal.308, eld-x 178 gre.sem preizkušal v različnih polnitvah vendar sem na koncu ugotovil,da z smodnikom N-140 so bili rezultati boljši z začetnimi polnitvami hitrosti pa okrog 690m/s zadetki pa premer kovanec 1€.

    Lp

  3. #23

    Privzeto

    Prebral sem da je N150 za tezje N140 pa za lazje krogle......Zdej sem rahlo v dvomih po katerem kljucu polnite ce krogle ni na spisku.Malo se bom zmislil neka 180gr krogla gre od 38-43gr recimo N150 druga isto 180gr krogla pa od 40-45gr N150. Jaz ki imam pa tretjo kroglo pa naj polnim koliko. Ali je najboljsa opcija da zacnes na sredini in do znakov pritiska (ce se nisi dobil zadovoljivih zadetkov).

  4. #24

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Prebral sem da je N150 za tezje N140 pa za lazje krogle......Zdej sem rahlo v dvomih po katerem kljucu polnite ce krogle ni na spisku.Malo se bom zmislil neka 180gr krogla gre od 38-43gr recimo N150 druga isto 180gr krogla pa od 40-45gr N150. Jaz ki imam pa tretjo kroglo pa naj polnim koliko. Ali je najboljsa opcija da zacnes na sredini in do znakov pritiska (ce se nisi dobil zadovoljivih zadetkov).
    V tem primeru bi začel s 40gr :)

  5. #25

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Prebral sem da je N150 za tezje N140 pa za lazje krogle......Zdej sem rahlo v dvomih po katerem kljucu polnite ce krogle ni na spisku.Malo se bom zmislil neka 180gr krogla gre od 38-43gr recimo N150 druga isto 180gr krogla pa od 40-45gr N150. Jaz ki imam pa tretjo kroglo pa naj polnim koliko. Ali je najboljsa opcija da zacnes na sredini in do znakov pritiska (ce se nisi dobil zadovoljivih zadetkov).
    Ni potrebe da si v dvomih tudi ta odločitev je v redu.Dilema okrog različnih polnitev je zaradi oblike krogle oz drsne površine-upora skozi cev.Nekatere krogle imajo čolnasto obliko ta ima manj površine kot valjasta oblika.Težje krogle so tudi bolj vtisnjene v tulec ,ker so daljše tega je ogromno....Omenil sem da sem se sam odločil za N-140 ki je bolj univerzalen.

    LP

  6. #26

    Privzeto

    In koliko gr. polnes z n140. Kako se ti obnese zgoraj napisana hitrost ki je relativno nizka na divjadi če lovis z to kroglo.

  7. #27

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    In koliko gr. polnes z n140. Kako se ti obnese zgoraj napisana hitrost ki je relativno nizka na divjadi če lovis z to kroglo.
    No z omenjeno kroglo sem testiral,ker mi je bila zanimiva sicer uporabljam Nosler bal.tip 165grs. Test pa je potekal takole začel sem z srednjo polnitvijo ter dvigoval,rezultati niso bili v redu(raztros)potem sem se lotil sredina navzdol in z 39 grs dosegel popolne zadetke hitrost pa ni tako nizka oziroma v mojem primeru zaželjena manjše potpludbe. Z polnjenjem se ukvarjam 10 let pa rad preizkušam kar je novo na trgu.

  8. #28

    Privzeto

    Uporabljas quickload program. Najbrz bo to moja nasledna investicija.
    Bom objavil kaj mi bo uspelo naresti iz tega...

  9. #29

    Privzeto

    Kaksna je po tvojih izkusnjah razlika v dolzini tulcev. Namrec imam normo ki je 1.999 oz 2.000 in ostale federal,rws,s&b ki so med 2.004 do 2.014 ok te daljse lahko po trimmam na 2.008 samo razlika bo ostala. Igra vlogo.

  10. #30

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Kaksna je po tvojih izkusnjah razlika v dolzini tulcev. Namrec imam normo ki je 1.999 oz 2.000 in ostale federal,rws,s&b ki so med 2.004 do 2.014 ok te daljse lahko po trimmam na 2.008 samo razlika bo ostala. Igra vlogo.
    Uporabljam tovarniške manuale od proizvajalcev smodnika, tulce krajšam z preprosto LEE napravo za krajšanje nekje 2.008 po mojih ocenah za potrebe lova ni to bistvenega pomena pa tudi tulce imam različnih proizvajalcev po mojem mnenju če spravim zadetke v premer 2€ za lovske potrebe odlično.Američani imajo dolgoletno tradicijo polnjenja pa manj komplicirajo kot mi.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •