Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 44

Tema: Hornday ELD X , Nosler accubond LR

  1. #11

    Privzeto h

    Hor.eld-x uporabljam v 3006.uplenil sem kar nekaj srnjadi od 200 do 300m,meso odkupim,poškodbe nič kaj grozne,enkrat sem ustrelil na 200m srninga mladiča posevno v sredino trupa in krogla je prijela plečko v kost na dugi strani,je pa pleče držalo samo še koža ob trupu.uplenil sem nekaj prašičkov na okrog 100m,v primiru ko prime kost od rebra nastane luknja 3cm,brez nekih velikih poškodb,če pa prime kost potem pa trga.uplenil sem gamsa na ok.100m ,izhod na plečetu-ni primlo kost ,iz.luknja je bila okrog 2cm,poškodbe so bile minimalne.natančnost je vrhunska,poceni krogle in se mi ne zdi razbijaška ,čeprav je mehka.

  2. #12

    Privzeto

    V novem handloaderju je clanek o Sierra TGK, kjer jo primerja z Barnes LRX, Hornady ELD-X in Nosler AccuBond LR. Ce bi kdo prebral mu lahko poslem clanek.

  3. #13

    Privzeto

    Citat G.G je objavil: Pokaži objave
    V novem handloaderju je clanek o Sierra TGK, kjer jo primerja z Barnes LRX, Hornady ELD-X in Nosler AccuBond LR. Ce bi kdo prebral mu lahko poslem clanek.
    Sej lahko tukaj napises nekaj pozitivnih in negativnih izsledkov.....
    Sej zato je forum pa mogoce se kdo ne zastopi angesko oz. strokovnih izrazov.
    Osebno zastopim najbolj optimalno so dve namenski krogli.Ampak ce v sezoni uplenis do 8kom divjadi ki so "prehrambene" in dobis za normalno ceno vecnamensko kroglo se mi osebno ne zdi smiselno uporabljat dve. To pisem zgolj v teoriji seveda se mora vse poklopit.
    A v 30-06 uporabljaš tovarniško ali domače strelivo.

  4. #14

    Privzeto

    Splosna ugotovitev clanka je:
    - pri visokih hitrostih (3100+ fps - nad 900m/s) zelo rade razpadejo oz se plasc loci od jedra
    - pri nizkih hitrostih cc 450m/s pa se ne deformirajo vec pravilno (gobica), temvec izgubijo stabilnost in se ob zadetku prevracajo.

  5. #15

    Privzeto H

    Sam si polnim,ko bo zmanjkalo hornadyja pa bom kupil barnes lrx,ker semi dopadejo monolitke-uporabljam tudi fox krogle .

  6. #16

    Privzeto

    Ima mogoce kdo quickload ci bi bil toliko prijazen 308win eld-x 178gr pujfer N540 cev 57cm.

  7. #17

    Privzeto

    Kateri smnodnik priporocate za polnjenje tezjih krogel. Torej kateri je najbolj optimalen po vasem mnenju za 308.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Kateri smnodnik priporocate za polnjenje tezjih krogel. Torej kateri je najbolj optimalen po vasem mnenju za 308.
    recimo s Vihtavuori N140 pri .308 win delaš skori vse.....če bo paslo cevi seveda ,drugače lahko poskusiš tudi s N150, N550, N540, RS60, RS62, RS50, RS52... pa še mnogo, mnogo drugih maš na voljo...

  9. #19

    Privzeto

    Mene pa zanima Hornady GMX. Sam sem poskusil GMX sauperformance v kalibru 308 in 243 pa nobena puška ni delala dobre grupe. Res škoda ker mi je krogla všeč. Z 243 sem uplenil srnjaka. Padel takoj, škoda minimalna.
    Zdaj mam v planu za 308 poizkusit (takoj ko bo dobavljiva) 308 Win 125 gr. ETX® Custom International. V 243 sem dal fox, naročil pa sem Bergaro in bo v kalibru 6.5 creedmoor. Za slednjega mam v planu krogle ELD-X.6.5 Creedmoor 143 gr ELD-X® Precision Hunter. Jeseni bom poročal kako je če bom kaj uplenil z vsemi tremi.

  10. #20

    Privzeto

    Evo sem nabavil 300krogel eld-x in kilo N150. Cavre vse mesano na zaru. Cev 57cm. Sam sem neizkusen in bom zdaj dejansko zacel z polnjenjen. Zanimajo me vase izkusnje krogla - preciznost- lov. Kje naj zacnem z procesom bolj na min.polnitvah nekje v sredini ali bolj proti vrhu oz. Proti max. Sej vem da mores probavat in med min in max je ogromen razpon ce polnim po 0.5gr.
    Na netu nenajdem dobene pametne kombinacije oz. od 38gr pa do 46(kar se mi zdi absolutno prevec).
    Kaj bi svetovali.....upam da se ne pogovarjam sam ;-)

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •