Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Hornday ELD X , Nosler accubond LR

  1. #1

    Privzeto Hornday ELD X , Nosler accubond LR

    Zanima me ali ima kdo izkusnje z katero od teh krogel.....Namrec predvsem hornday je zelo privlacen z ceno krogel in bi naceloma uporabljal za tekmo LR / lov eno in isto. Pac kaksna je scena v strelstvu ce lahko lahko recemo LR.
    Predvsem nebi rada da mi recimo srnjad na 100m ne raztrga na dva dela.
    Oziroma ali sta sploh krogli to za kar ji reklamirajo.
    Imam pa 308win

  2. #2

    Privzeto

    Osebno bi priporočal Hornadijevo. Obe sta pa zelo občutljivi na ovire. Jaz imam za daleč Amax. Sem pa v pogonu streljal košuto. Vhodna rana 10 cm in noben drobec ni šel skozi rebra. Verjetno je krogla prej zadela vejico, ki je nisem videl. Padla je pa zaradi udarca v predelu srca. Nobena druga varianta mi ni logična.
    LR krogle so za daleč. Ne boš zadovoljen če jih boš uporabljal kot univerzalne. Nosler pa sploh. Upoštevaj tudi, da ima divjad kosti. To ni gel kamor streljajo te krogle za reklamo.
    Last edited by alojz1; 20. January 2019 at 17:29.

  3. #3

    Privzeto

    Torej gre pri eld x za SP kroglo ki je zelo mehka in naceloma svoje delo praviloma oddela nad 300m blizje zna biti kar hudo ampak najbrz manj kot z A-max.
    Ali je accubond LR bonded krogla torej je naceloma nekaj trsa....je pa tezja kar zna bit problem v cevi 1:12

  4. #4

    Privzeto

    Če je popolnoma mimo, spreglej, drugače morda pomaga.

    Glede učinka na divjadi je dobra tudi sierra game king sbt. Načeloma jo oglašujejo za uporabo na srednje do dolge razdalje. Po strukturi pa je blizu hornadyjeve.
    Osebno v 7x57r dela dobre rezultate.

  5. #5
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Kakšne teže krogel pa si imel v mislih? Če imaš TR 1:12, bo najprimernejša 165 ali 168gr krogla, glede na to, da boš streljal tudi na 300m, mogoče celo na več.
    Krogla Hornady ELD-X ima vsaj interlock ring, ki nekoliko drži svinec in plašček skupaj, A-Max pa tega nima. Za jago je torej boljša ELD-X.

    Kakorkoli že, če imaš najprimernejšo kroglo za LR tekme in za LR lov, bo za strele na blizu ta krogla premehka oz. so za ta namen nekatere veliko boljše.
    Idealno bi bilo, če bi imel bonded kroglo s takim BC, kot ga ima ELD-X. Verjetno bi to res bila Nosler Accubond LR.
    A jagaš v lovišču,kjer imate stalne gamse?
    Last edited by Robert91922; 21. January 2019 at 15:30.

  6. #6

    Privzeto

    Tudi....samo ni point lov gamsov.
    Pocasi mi gre ze vse na zivce saj se mi to nabira pa imam v vsakem zaboju nekaj fmj ,hpbt , lovske taksne in drugacne gramaze. Pac za vsako nekaj malega ostane in se nabira.
    Na leto uničim nekje med 250-350 nabojev od tega uplenim okoli 15 kos divjadi srnjad, prasiči (ozimci), lisice, jazbec....
    Nekako sem se zapicil v ta hornday predvsem ker je lovska krogla skoraj ista z tekmovalno (razlika samo v interlock obročku) in ima dober BC. Cena je zelo ok cca 46eur 100kom. medtem ko je sportna 2eur cenejša. Teža 175gr bi morala biti tudi se v mejah normale.
    Nosler me skrbi ker jo pri nas dobis 200gr kar bi znalo bit problem za twist 1:12 in je dražja cca. 88eur 100kom.
    Malenkost večji izstrel ni problem ker gre divjacina v odkup nebi pa rad da je to zdaj v dveh delih ali da manjka pol trupa (upam da se zastopimo).
    Na netu je malo okoli te lovske krogle, zato probat ni greh....

  7. #7
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Mogoče bi bilo smiselno preizkusit Sierra Game Changer. Kar sem brskal za kroglami, mi je ta vzbudila zanimanje oz. bi jo poskusil uporabiti za lov na različne razdalje.

  8. #8

    Privzeto

    Kr zanimiva pa še špica je bolj jagerska 😆.
    Sej je po vej vrjetnosti tako vse po istem kopitu delano cene celo kopirajo eden od drugega.....Tukaj je problem kje to dobiti saj nismo Amerika. Ce pa ze kdo slucajno ima in ce nisi hitro tam lahko cakaš spet na naslednjo priložnost ki je ponavadi 1leto.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Če prav razumem, gre velika večina krogel v papir, zato jaz ne bi iskal univerzalne krogle. Za strele na divjad uporabi monolitke (barnes ttsx, fox), za LR pa namenske.

  10. #10

    Privzeto

    Se strinjam. Lahko je univerzalna za vso divjad do 200m. Ne more biti pa še za vse razdalje. Zato pa so namenske.
    Podobno težavo imam z polnjenjem 454 casul. Večina krogel je delana za 45 in se odprejo pri nižji hitrosti. Za manjšo divjad (usmrtilni strel ranjene) je v redu. Večjo pa ne prebije pa ima kar 2400J. Mag 357 pa 1000J in gre pri jelenu skozi. Edino Hornady dela 45 XTP 300GR. Pa še tukaj so dve različici. Za 45 in casul. Ta zadnja ima okrog 500m/s.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •