Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
Evo sem nabavil 300krogel eld-x in kilo N150. Cavre vse mesano na zaru. Cev 57cm. Sam sem neizkusen in bom zdaj dejansko zacel z polnjenjen. Zanimajo me vase izkusnje krogla - preciznost- lov. Kje naj zacnem z procesom bolj na min.polnitvah nekje v sredini ali bolj proti vrhu oz. Proti max. Sej vem da mores probavat in med min in max je ogromen razpon ce polnim po 0.5gr.
Na netu nenajdem dobene pametne kombinacije oz. od 38gr pa do 46(kar se mi zdi absolutno prevec).
Kaj bi svetovali.....upam da se ne pogovarjam sam ;-)
Tudi jaz sem lani kot začetnik pričel s polnjenjem. V osnovi se odločiš, ali si želiš večje hitrosti (recimo da zasleduješ bolj položne krivulje) ali večjo natančnost (potem so nižje hitrosti ponavadi boljše). Nato sem si izbral nek interval polnitev v velikosti 3 gr in naredil serijo polnitev po 5 nabojev z raliko po 0,5gr. Nato sem te serije stestiral v puški in izbral tisto, ki je delala najmanjšo grupo. In potem sem se te polnitve držal in bil ins em še zadovoljen pri lovu.

Potem pa iščeš še finese v smislu razlike polnitev po 0,2gr in dolžine naboja in še in še... Na forumih je polno strokovnjakov za detajle ;)