http://lov.mojforum.si/lov-about493.html
Citat ZR7 je objavil:
Na uredništvo spletnih strani Forum_LOV je prispela pošta predsednika ZLD Kočevje, mag. Vesel Štefana namenjena "vodstvu" LZS, pritožbenikom in vsem lovcem:

Vsebina sporočila:


Spoštovani tov. Lovci

Prinašam Vam pozdrave članov 16.-ih lovskih družin od Kolpe prek Kočevja, Ribnice, Turjaka pa vse do Grosuplja, skupno torej okoli 860 lovcev v pričakovanju, da na današnjem posvetu zberemo toliko zrelosti in modrosti, da bomo zaustavili mlinska kolesa, ki očitno meljejo v napačno smer ter, da bomo našli pravo pot, ki vodi do tako želenega cilja večine.

Ne sodim v tisto skupino velikih govorcev, zato mi dovolite, da si malce pomagam z zapisom, ki sem ga sestavljal tako kot mi je govorilo srce, med tem ko sem sedel na preži globoko v Kočevskih gozdovih in znova premleval debato na občnem zboru ZLD.

Ko sem se pred slabimi tridesetimi leti tudi teoretično pripravljal na lovski izpit, tudi slučajno nisem slutil, da bo mogoče tako urejeno organizacijo zapeljati v takšne težave, s kakršnimi se soočamo danes. Morda je ravno takšno ravnodušno razmišljanje nič hudega slutečih večine lovcev tudi privedlo do situacije v kakršni smo se znašli.

V začetku 90.-ih smo glasno vpili v en rog »Politike se pa že ne gremo!« in poglejmo, kaj imamo danes. Že samo zadnjih 12 številk Lovca je izpolnjenih s temi in onimi članki visoke ter tudi najvišje politike, ki nam lovcem še najmanj služi. Celo več, zapleti nerazumnih razsežnosti utegnejo izničiti plodove strokovnega, nesebičnega, trdega in poštenega dela naših dedov in očetov. Bojim se, da je med nami preveč tistih, ki zgrešeno razmišljajo, da upravljamo z dediščino. Ne, dragi prijatelji, lovska tradicija in plodovi trdega dela niso predmet dediščine, pač pa jo imamo sposojeno od naših vnukov, ki prihajajo za nami in jim jo bo potrebno vrniti vsaj takšno, kakršno smo si sposodili.

Ne morem se znebiti občutka, da nas je ta visoka politika zmedla do te mere, da vemo le to, da je potrebno nekaj storiti. Teorij tega in onega pravnega strokovnjaka ne manjka, vendar rezultati dosedanjega vodenja ter usmerjanja nas laikov so privedla do situacije, da neredki med nami celo ugotavljajo, da smo lovci tudi brez predsednika LZS oz. le ta nelegalno nastopa.

Omenil sem, da sem lovec slabih trideset let, pred tem pa sem kot kratkohlačnik zavzeto sledil očetovim korakom, tudi takrat, ko je bilo potrebno gaziti visoki sneg. Zato mi ni vseeno kaj bom jutri predal svojemu sinu, vnukom. Prepričan sem, da si podobno zgodbo delim z marsikom tu v dvorani, zato prosim za podporo danes,….tukaj,…da skupaj presekamo ta gordijski vozel. Težko verjamem, da je mogoče stopiti korak naprej, če pred tem kar nekaj vpletenih oziroma kar vsi vpleteni v zapletu niso sposobni stopiti več korakov nazaj.

Seveda smo se lovci na občnem zboru ZLD Kočevje dne 27.10.2006 veliko pogovarjali o vsebini odločbe Ministrstva (št.0930-6/2006/16 z dne 21.9.2006) in ob koncu sprejeli sklep.

Predlog nas lovcev 16.-ih lovskih družin, ki se povezujemo v ZLD Kočevje, ki še kako z zaskrbljenostjo pričakujemo čimprejšnjo razrešitev zapleta, da:..


SLEDIMO PRIPOROČILU ODLOČBE IN S POMOČJO ZAKONITEGA ZASTOPNIKA LZS SPELJEMO LEGALNE VOLITVE V ORGANE LZS, PA ČETUDI BO POTREBNO PRED TEM SPREMENITI PRAVILA DELOVANJA LZS,
z opombo, oziroma naj mi bo dovoljeno tudi zahtevo:

Po poklicu sem veterinar, upam, da mi prizadeti ne bodo zamerili, da si prispodobo sposodim iz stroke. V omenjenem žargonu bi uporabili priporočilo, navajam:

»okužene osebe in osebe, ki so prihajale v stik z okuženimi osebami, morajo v karanteno«.

Kar bi v predlogu pomenilo, da vpletene osebe v zapletu z zmerno mero »politične higiene« odstopijo od kandidatur za delo v organih LZS za en mandat. Upam, da je v njih toliko moči, da so sposobni priznati si kakšno napako, pa menda nismo brez njih? In, če je ravno priznana napaka usodna za razrešitev zapleta, v čem je potem problem?

Na drugi strani pa menim, da bomo našli med nami podobno sposobne ljudi, ki bodo pripravljeni in sposobni pripeljati ladjo preko čeri visokem jubileju naproti.

100- letnica Slovenskega lovstva naj se tako v prihodnjem letu praznuje z velikimi črkami, tako kot to zasluži, zapleti pa naj v prispodobi pomenijo le blažji prehlad.

Verjemite mi, da Lovski organizaciji sami in tudi večini Slovenskim lovcem ne odgovarja omenjeno nepotrebno razkazovanje mišic, pač pričakujejo razplet, ki bo lovsko organizacijo povezal v močno in odgovorno organizacijo s trdnimi pogajalskimi izhodišči pred vsak dan grozečimi napovedmi o spremembi krovnega zakona. Samo močni bomo lahko argumentirali naša stališča in jih tako tudi uveljavili.

Ne dovolimo uveljavitve znanega reka:

»Najprej skregaj, za tem vladaj!«

Velikost naj se meri v dejanjih in iskrenih željah, moč pa naj se hrani za druge priložnosti!

Predsednik ZLD Kočevje

Mag.Štefan Vesel

Novi lazi, 30.10.2006
Citat veper je objavil:
Tako hitre in prave reakcije nisem pričakoval in ponižno razkrivam svojo lovsko betico gospod mag.Vesel. :D
Citat Dihur je objavil:
Magistru Štefanu Veselu vso priznanje za tako odkrito in jasno stališče do dogodkov v slovenski lovski organizaciji. Želimo si le lahko, da bi mu sledili tudi drugi lokalni lovski funkcionarji in prenehali podpirati "politiko saniranja razmer" kot jo ponuja aktualna garnitura na LZS.
Sedaj je že več kot očitno, da ta garnitura ali to počne zavestno s točno določenim ciljem ali pa več ne vedo kaj delajo in niso v stanju predvideti posledic v svojih trdovratnih prizadevanjih za ohranitev lastnih pozicij v organizaciji. Eno in drugo pa ima lahko katastrofalne posledice za našo organizacijo. Imajo pa sedaj še en "mali" problem. Še pred časom bi kar s telefonskim pogovorom iz Ljubljane uredili, da se člana, ki glasno nasprotuje njihovim metodam, po najkrajši poti odstrani iz organizacije in se o njem več ne bi nič slišalo. Na srečo se zaradi senzibilnosti lovske in druge javnosti ter vedno boljšega poznavanja svojih pravic in splošnih postulatov prava na tem področju to več ne da tako enostavno.
Po sistemu padanja domin se sedaj kar vrstijo napake in organizacija se vse bolj pogreza sama vase. Rešitev iz tega stanja pa je nakazal mag. Vesel.
Citat jelen.slavnik je objavil:
Menim, da mora sporočilo mag. Vesela predsednika ZLD Kočevje dobiti
mesto v 12. št. Lovca.
Citat ZR7 je objavil:
Citat jelen.slavnik je objavil:
Menim, da mora sporočilo mag. Vesela predsednika ZLD Kočevje dobiti
mesto v 12. št. Lovca.
Upam, da ga je tja poslal?!

Bom poskušal kontaktirati z njim in ga vprašati.

LP
Citat janko je objavil:
Pohvala za odkritosrčno in trezno razmišljanje.
Bog ve če se bo tudi našemu notranjskemu poglavarju odprlo ali bo spet govoril da je bil zmanipuliran.
Citat jelen.slavnik je objavil:
Kot člana ZLD Novo mesto me zanima mnenje oz. ocena vodstva ZLD Nm o
sporočilu predsednika ZLD Kočevje na posvetovalnem sestanku območnih
zvez, 22. 11. 2006 v Šenčurju pri Kranju.

Verjamem, da omenjena zadeva zanima še kakšnega člana ZLD Novo
mesto.

Prosim za odgovor.
Citat rock&roll je objavil:
V celoti se strinjam z mag. Štefanom Veselom. Občni zbor LZS je potrebno izpeljati tako, da bo vse zakonito. V imenu pritožnikov, ki so na neki način "okuženi" sporočam, da je njegov predlog glede umika vseh, ki so "okuženi" (torej tudi celotnega začasnega organa) edina higienična poteza. Ali to zmoremo? Nekateri da, druge pa bo potrebno v to prisiliti.

Vendar Štefan, nekaj bo potrebno narediti za to, da bo odločba spoštovana. Kot mi je poznano, mlini meljejo dalje in virtualni predsednik skupaj še z nekaterimi predsedniki ZLD še vedno podpira idejo o izrednem občnem zboru, kjer bodo izvolili "vse organe LZS" ne pa tudi nova pravila LZS. Argumenti, ki jih navajajo pa so, da morajo izvoliti najprej Upravni odbor LZS, da bo le-ta lahko predlagal nova pravila saj, po njihovo, novih pravil ne more predlagati nihče drugi kot upravni odbor LZS. To pa je veliko zavajanje. Pravič zato, ker izredni občni zbor ne more biti volilni občni zbor, saj je tudi za volitve potreben sklep pristojnega organa LZS torej upravnega odbora LZS. Torej če rabimo za predlagatelja pravil LZS upravni odbor, ga rabimo tudi za volitve organov LZS. Ali drugič. Če lahko predlagatelj sklica občnega zbora LZS predlaga dnevni red in gradivo, ki naj se obravnava potem lahko predlaga tudi obravnavo in sprejem pravil LZS. Vsakomur, ki deluje vsaj malo logika, je to jasno.

Dobro pa je lovski tovariš Štefan nakazal, kam pes taco moli s stavkom "Najprej skregaj, potem vladaj". Koga so skregali je že jasno. Kdo bo vladal pa menda tudi, ali pač še ne?

Nikakor občni zbor, ki bo klican v nasprotju z zakonom ne bo legaliziran in še naprej bomo brez legalnih organov. Zakaj? Mimogrede bralcem tega posta priporočam branje komentarja k zakonu o društvih, ki je nedavno izšel pri GV založbi in jo lahko kupite na tej spletni strani :
http://www.gvzalozba.si/index.php?pa...il&id_book=452 .

Med drugim boste tam našli pojasnilo, ki je pravnikom že poznano iz časa študija in sicer, da pravil društev ne bo potrebno spreminjati v kolikor bodo v nasprotju z zakonom vendar se po v tem primeru neposredno uporabljal zakon. Na ta način je pojasnjena hierarhija slošnih aktov, ki je v pravu poznana. Če to impliciramo na naš primer lahko ugotovimo, da so obstoječa pravila LZS sicer veljavna vendar v delih, kjer so v nasprotju z ZdLov in Zdru se neposredno uporabljata omenjena zakona in ne pravila.

Menda je v Zdru tudi napisano, da lahko član/članica, ki meni, da so z odločitvijo organov kršene njene pravice sproži sodno varstvo za zaščito teh pravic. To pa pomeni ........

Vsekakor bo potrebno zagotoviti zakonitost ne glede na to, da sedaj nekateri že javno grozijo, da bodo že obračunali s tistimi, ki ne pihajo v njihov rog. Ste se ustrašili??? Jaz se nisem.
Citat Dihur je objavil:
Grožnje v naši preljubi lovski organizaciji niso nič novega. To metodo discipliniranja nepravovernih in dvomljivcev v odločitve modrih vodstev, so na svoji koži občutili že premnogi naši lovski kolegi. Zanimivo pa je, da so se s pojavom lovskega foruma LZS, potem tako odkriti pritiski na člane po večini LD umirili. Mogoče so in se še iščejo bolj prefinjene metode pritiskov, nekatere LD pa so krepko občutile tudi na svojih računih. Vendar sedaj v tem primeru ne gre za to. Tokrat je zgodba veliko bolj zapletena ter okoliščine zelo spremenjene in tega se zavedajo tudi gospodje zbrani okrog "vodstva" LZS.
Gospodje tudi niso naivni in vedo, da jim razmere na terenu ne gredo v korist. V nekaterih ZLD-jih se jim že odkrito upirajo in zahtevajo vzpostavitev zakonitega stanja, v drugih pa so notranje razmere v samih ZLD-jih zelo neurejene in prav anarhične ter neprestano pod hudimi pritiski in kritikami članic samih. V teh ZLD "funkcionirajo???" le še posamezni funkcionarji brez povezav z večino včlanjenih LD in so vse informativne poti med ZLD in LD prekinjene. Ostane torej še nekaj ZLD, ki navzven funkcionirajo normalno, vendar se tudi pri njih že pojavljajo močni pritiski nekaterih LD in osveščenih posameznikov, ki se z nastalimi razmerami ne strinjajo ter zahtevajo korenite spremembe.
Opaža pa se tudi že tihi umik nekaterih do sedaj vnetih navijačev ter soodgovornih kolegov- funkcionarjev v ZLD, ki so v zadnjem letu krepko pripomogli k današnjim razmeram. Pomagali so celotno zgodbo zapacati, sedaj ugotavljajo, da stvari ne gredo tako kot so bile načrtovane in da od danih medsebojnih obljub ne bo velikega iztržka in da bi rešili lastno kožo in ugled, se tiho umikajo na druge funkcije v OZUL-ih in še kam. Zanimiv pojav, če ga veš opazovati.
Seveda pa trdo jedro še vedno vztraja in išče razne kvazi pravniške rešitve, da bi uresničili zastavljen projekt in dosegli svoje cilje. Vendar brez strahu in bojazni. Če ne bo šlo drugače, se bo pač moralo na koncu vključiti pristojno ministrstvo in v skladu z veljavno pozitivno zakonodajo presekati ta gordijski vozelj, Razlogov za ukrepanje bo potem dovolj. In ne le strogo pravniških. Tudi drugih, ki bi lahko bili v tem primeru še pomembnejši.