Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Orožje-krvna sled

  1. #1

    Privzeto Orožje-krvna sled

    Pozdravljeni
    Zanima me kašno orožje uporabljate vodniki krvosledcev ?Kaj je najbolj praktično in se najbolje odnese(karabin, revolver,pištola,čeh...).

  2. #2

    Privzeto

    Citat gonjač je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni
    Zanima me kašno orožje uporabljate vodniki krvosledcev ?Kaj je najbolj praktično in se najbolje odnese(karabin, revolver,pištola,čeh...).
    Samo z revolverjem je težka, še posebej na težjo divjad če nimaš dovolj močnega kalibra. Zna se ti tudi zgoditi, da boš pomotoma "umiril" napačno divjad, ki bo izkočila iz istega mesta in imaš sranje z inšpektorjem.
    Sicer pa je pri iskanju po krvni sledi pomembna priročnost orožja, da se ti ne zatika za veje, torej kratko orožje z jermenom na čimbolj krajnih koncih. Tudi nositi ga je potrebno prav, da je v trenutku pri roki. Nekateri prisegajo na karabin, drugi na kombinirko.
    Mislim pa, da je najbolj pomemben dober pes in premišljeno obnašanje. Ostalo pa eni tako drugi drugače.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #3

    Privzeto

    Ker sem brez psa se ne ukvarjam s krvosledništvom, nekaj iskanj pa sem že dal čez kot pomočnik. Zato je moj "predlog" bolj diskutabilen.

    Poraja se mi namreč vprašanje, čemu pri krvosledništvu ne uporabljajo kratkih pumparic kalibra 12 (akcijska puška ameriške policije in podobnih enot).

    Idealka 12 ima dobro zaustavno moč,v telesu hitro zgubi hitrost (varnost psa ob divjadi), teža izstrelka dobro drži smer v goščavju (sploh kaki dduplexi), učinkovit strel je tudi na razdalji do 70m.

    Idealko lahko pri iskanju uporabljaš za vso divjad in tudi velike zveri povsem legalno.

    Puška je kratka, kar pomeni dobro okretnost, se hitro fila in ima lahko kar zajeten nabojnik. Če je strel na daleč jo še vedno nasloniš v rame in prek optičnega merka (pika ...) oddaš strel.

    Morda pa so moja raztmišljanja povsem napačna.

  4. #4

    Privzeto

    Niso napačna. Zelo dobra je tudi bokarca z idealko v gladki cevi. Pištolo pa odsvetujem iz dveh razlogov. Prvi je ta, da je 9mm prešibek (10mm in ustrezna krogla bi že šlo), drugi pa je varnost (po strelu je pištola napeta).
    Sam uporabljam revolver 6" in 357mag. Pa sem bil z tovarniškim strelivom tudi razočaran. Zato naj bo vsaj 44mag, 454 casul ali 500.
    Revolver uporabljam izključno zaradi težkih terenov in goščav, kjer je puška kar huda ovira. Ker vem, da boste nekateri oporekali in hvalili pištole naj navedem izkušnje tudi z njo. Sin je par ranjenih kosov streljal z 9mm. Nič ni padlo. Zadetek na par metrov kot je treba, divjad pa beži. Potem je nabavil 454 casul z katerim pa ni treba več kot 1 strel.

  5. #5

    Privzeto

    Sam prakticiram karabin in pistola imam .45ACP v svoji karieri sem z to kombinacijo uspesno nasel -uplenil cca 20kos prasicev in nekaj malega srnjadi.
    Pistola je cisto ok z dobrim strelivom je pa seveda pogoj da jo obvladas v nulo.Nekdo ki ne strelja v prostem casu jo toplo odsvetujem.
    Problem se zna pojavit tudi z pusko in streli na blizu predvsem trse krogle in kaksni bolj divji kalibri.
    Cal.12,16,20....so ok ce so v sklopu puske da bi pa samo pusko z tem namenom nosil se mi zdi nesmiselno.Res enovid naboj je bolj stabilen na oviro vendar ima slabsi efekt na telo.Ce primerjas kroglo (gobico) in enovit naboj je to tam tam.
    Tako da ni dobene potrebe po nekih mocnih revolverjih samo trening trening pravi naboj v cev in je to to...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •