Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Prišla je odločba MNZ o legalnosti občnega zbora LZS

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Prišla je odločba MNZ o legalnosti občnega zbora LZS

    http://lov.mojforum.si/lov-about410.html
    Citat rock&roll je objavil:
    Te dni je bila izdana odločba MNZ o legalnosti občnega zbora 10.12.2005 (posledično tudi tistega v marcu).
    Izrek odločbe glasi (skrajšanjo), da se pritožam pritožnikov UGODI in se Odločba UE Ljubljana z dne 28.12.2005 V CELOTI ODPRAVI. Zahteva za vpis spremembe temeljnega akta se ZAVRNE.

    Odločba v obrazložitvi ugotavlja, da je bil občni zbor sklican NEVELJAVNO saj ga lahko skliče le 1/3 zvez na podlagi sklepov svojih pristojnih organov in ne UO LZS, kateremu je mandat potekel. V odločbi je nadalje navedeno, da je na očnem zboru potrebno izvoliti zastopnika Zveze, pravila Zveze pa uskladiti z določbami Zakona o društvih in ZAKONA O DIVJADI IN LOVSTVU tako, da bodo omogočala lovskim družinam članstvo v zvezi, kot to določa 66. člen Zakona o divjadi in lovstvu. Tudi vpis novega zastopnika ni veljaven in sicer ne samo zato, ker je bil izbran na neveljavno sklicanem občnem zboru temveč tudi zato, ker predlagatelji z vlogo 16.12.2005 sploh niso zahtevali vpis Emiljana Trafele za zastopnika, UE Ljubljana pa je samovoljno izdala sedaj že odpravljeni sklep o vpisu novega zastopnika.

    Odločba je v upravnem postopku dokončna, zoper mnjo pa je možen upravni spor na Upravnem sodišču v roku 30 dni po prejemu.

    PS:
    Mislim, da je že čas, da se lotimo korenitih sprememb v naši organizaciji in svoje delovanje uskladimo z veljavnim zakonom. Upam, da vse skupaj ne bo prepozno in da je zgolj slučajnost, da je odločba izšla sočasno z objavo najnovejše verzije novega lovskega zakona (po sistemu: lovci naj se ukvarjajo s svojo novo organiziranostjo mi pa bomo ta čas sprejeli novi lovski zakon in privatizirali lovišča).
    Citat wolf1 je objavil:
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Na zdravje!!!!
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Samooklicani ven iz LZS!

    Čestitam R&R za izbojevano pravico zoper samovoljo začasnih samoklicancev.
    Citat Krpan je objavil:
    Kakršnakoli drugačna odločba bi bila nova farsa pravne države. Čestitke R&R-u in kolegom, ker jim za razliko od večine ostalih lovcev ni škoda živcev in časa za ureditev razmer v slovenskem lovstvu. Ampak pozor bitka je dobljena vojna pa še ne.

    Pričakujem opravičilo trenutnega vodstva LZS slovenskim lovcem in njihov odhod iz funkcij (odstopiti ne morejo, ker jih tako ali tako ne zasedajo zakonito) in čimprejšen zaključek te zgodbe.
    Citat veper je objavil:
    Izražen sum o času izdane odločbe je zelo utemeljen in bojim se ,da bo dejansko zakon sprejet samo zato ker se bomo ukvarjali sami s sabo. Pa vendar začetek konca nelegalne vladavine je rojen. Bravo R&R in ostali pritožniki. Bitko smo dobili vojno upam pa še bomo. :lim:
    Citat jagr je objavil:
    Prijatli, podlasice so zvite! To vedo tudi drugje v svetu!
    Te dni eni ne hodijo po gostilnah, sedijo na skriti lokaciji in pripravljajo odgovor, verjetno, v obliki dolgoletnih upravnih sporov. Saj lokacija ni skrita, tudi udeleženci ne in namere, tudi ne. Novo lobiranje se je pričelo. Vedo pa, da se je tudi pričetek konca začel! R&R ne spi na lovorikah, šele začelo se je! Previdno, ampak odločno, naprej! Naprej! Ne ustavi se!
    Dihur daj glavo pokonci, saj veš in zmoreš biti koristen. Na forumu si en od pravno najmočnejših. Ne vem, zakaj jočeš nad seboj, nad nami in nad prihodnostjo? Kdor te je spravil na kolena? Poišči puško v koruzi!
    Ne skrbite za nov Zakon! Ne izgubljajte energijo za nepomembne zadeve. On bo prišel ali ne bo! Odnos moči v DZ je takšen in pika. Vi morate biti sogovornik v pripravi vsebine Zakona. V imenu velike večine poštenih jagrov, ki nimajo figo v žepu, dokler pojasnjujejo, kateri so pravi, stari in pravedni interesi slovenskih lovcev. Na koncu, če ne zaradi kogarkoli, morate to bit v imenu ljudi, ki so z vami oblikovali in izgradili ta forum. Tudi v mojem imenu! Resnica je šla v svet po netu, po tem forumu, drugače ne bi bila povedana!
    Forumovci in veliko tistih, ki jih ni tukaj, ki so bili zavedeni in v strahu tiho, tiho, vam zaupajo, vam sledijo, pomagajo, so vaši in VI ste njihovi generali. Nimate jih pravice izdati. Če jih pustite, ste enaki kot oni drugi, o katerih je pisal Dihur. Bog, zastopite, verjamemo v vas!!!
    Verjamemo v staro pravdo v slovenskem lovstvu!!!! Zanetili ste ogenj resnice, grejemo se na njem. Ne pustite se utišati! Bodite glasni! Vsak dan beremo forum, obveščamo en drugega in resnica se širi kot ogenj.

    Pa, da ne bo pomote. To ni Kumrovec!
    Citat Ganges je objavil:
    Jagr lepo si napisal besede podpore :ok:

    Mene pa bi zanimalo še nekaj. A so sedaj torej tudi razveljavljeni vsi sklepi tega vodstva in prejšnjega začasnega pod vodstvom Trafele? A torej sedaj Mahne izgubi tudi tisto polovično službo na LZS? A torej razrešitev Černača njegovega mesta v Lovcu tudi ni več veljavna?

    Čestitam pa na uspehu! Spet se je pokazal žarek upanja za neke spremembe!
    Citat veper je objavil:
    Ja Ganges najverjetneje naj nebi veljalo nič in bi se stanje moralo vrniti na čas pred Trafelo. Pa pustimo se presenetiti in počakajmo na uradno obrazložitev.

    Jagr bravo ,ko sem prebral tvoj post sem se naenkrat počutil velikega in resnično odgovornega za bodočnost slovenskega lovstva. Mislim da vsi prvopodpisani na tem forumu delimo moje mnenje in res se ti zahvaljujem za podporo. In da, skupaj bomo zmogli premakniti goro, samo ljudje nas morajo slišati in se nam pridružiti v še večjem številu. Saj konec koncev ne delamo samo za lovce in divjad,ampak za vse zanamce ,ki bodo zaradi našega dela še lahko opazovali divje prostoživeče živali v naravnem okolju in ne samo v živalskem vrtu ali pa v kinoteki na starih posnetkih narave.
    Citat ZR7 je objavil:
    Da ne bomo govorili v prazno, lepim link na to odločbo:
    http://www3.shrani.si/files/odlobamn975526.pdf

    Zanimivo branje!
    Citat Dihur je objavil:
    Jagr je zapisal:
    Dihur daj glavo pokonci, saj veš in zmoreš biti koristen. Na forumu si en od pravno najmočnejših. Ne vem, zakaj jočeš nad seboj, nad nami in nad prihodnostjo? Kdor te je spravil na kolena? Poišči puško v koruzi!
    _________________
    Pozdravljen kolega in hvala na pohvali in priznanju. Kje si videl kaj mojih solza ?? Skušam biti le objektiven in realen. Ko sem dobro prebral predlog zakona, in tako pač počnem v primeru vseh zakonov, sem poizkal možnosti, ki jih zakon daje, čeprav izrecno niso navedene ( nekateri bi temu rekli branje med vrsticami ). Pa tudi to ni najbolj točna definicija, ker je pač potrebno imeti ves čas v mislih in poznati še nekatere druge predpise ( Zakon o društvih in še katerega ). Ko tako prebiraš ta črni zakon, pa se ti odprejo kar precejšnje možnosti izvedb v korist določenih interesnih skupin in vse bodo postale legalne in legitimne, ko bo zakon seveda sprejet.

    Saj ne obupujem nad svojimi lovskimi kolegi, ki v največjem delu sploh pojma nimajo kaj se jim pripravlja. Ne obupujem pa tudi nad kolegi, ki sicer nekaj robantijo, v resnici pa se že vidijo v novi vlogi in tudi že resno razmišljajo o določenih interesnih povezavah in vidijo v teh povezavah določene koristi. In končno ne obupujem niti nad vsemi tistimi, ki so v LZS zvedli kadrovski puč ali tistimi, ki so jim pri tem krepko pomagali. Skušam ves čas biti le trezno racionalen in ob upoštevanju splošnih družbenih razmer v tej deželi predvideti kje se bo zgodba ustavila in kako bo na koncu izgledala.

    Razveljavitev aktov o samooklicanosti lovskih pučistov je sicer vzpodbudno pravno dejanje in verjetno ZADNJE dejanje priložnosti, da bi se slovenski lovci še lahko uspeli v okviru svoje organizacije mobilizirati in se nasproti aktualne oblasti postaviti kot respektabilen sogovornik. Smo sposobni to izkoristiti ???? Seveda nismo in ne bomo. Pa mi boš ponovno očital stokanje in jamranje ter obupavanje. Pa ne gre za nič takega. Ponovno le trezna presoja stanja v katerem se že dolgo časa nahaja celotna slovenska lovska organizacija.
    Smo v situaciji, ko imamo cel kup nelegalnih in nelegitimnih, ter protipravnih dejanj, sklepov odločitev, aktov ...., samooklicanega vodstva in sočasno nimamo moči karkoli spremeniti. In kdo bo v skladu z zakonom saniral nastale razmere ?? Ponovno tisti, ki so nezakonitost ustvarili. Lahko to preprečimo ????
    Za takšne in podobne razmere smo nekoč poznali institut prisilne uprave, ki pa ga danes v tem primeru ni mogoče uporabiti. Kako torej priti do legalnega in legitimnega novega vodstva, ki bi ga morali sestavljati popolnoma novi ljudje?? Brez popolne kadrovske prenove v teh razmerah bitke s časom in ob upoštevanju nuje, da so izločeni popolnoma vsi, ki so v teh zadnjih dveh letih kakorkoli sodelovali v procesih odločanja v LZS in ZLD-jih, si ni mogoče obetati prav nobenih pozitivnih sprememb. Prijatelj v lovstvu, je tudi to označeno kot stokanje in jamranje ?? Upam, da ne, temveč kot hladna ocena potrebnih dejanj, ki jih v danih razmerah nima kdo opraviti.
    Praviloma se ne nagibam k teorijam zarot, vendar v tem našem lovskem primeru, pa sem vedno bolj prepričan, da gre za zaroto lovskih pučistov proti svojemu članstvi in celotni slovenski lovski organizaciji. Kako že z lepo slovensko besedo pravimo tistemu ali tistim, ki nekoga izdajo ??
    Vsak naj si odgovori sam.
    Pa lep pozdrav kolegom ( danes še ) lovcem !
    Citat dolgin je objavil:
    Iskrene čestitke R&R in ostalim zaveznikom! Bomo videli kaj bo sedaj! Močno upam,da bodo samooklicani sedaj odločbo tudi spoštovali!
    Boj naj se nadaljuje! Podpora je že sedaj velika in se vztrajno veča!!!!

    lp
    8)
    Citat kuje je objavil:
    Iskrene cestitke R&R in ostalim,ki ste s svojo pokoncno drzo dosegli majhen korak za lovca a velik korak za vse lovce v sloveniji!!!
    Citat miner1 je objavil:
    R&R-lu in vsem, ki so prispevali svoj čas, trud, živce iskrene čestitke. Vojna verjetno še ni dobljena sem pa prepričan, da bo. R&R verjamemo vate, ker si to že s svojimi dejanji dokazal takrat, ko smo te najbolj potrebovali. Hvala.
    Citat rock&roll je objavil:
    Hvala vsem za spodbudne besede. Poizkusil bom najti najboljšo rešitev, s katero bi premaknili voz naprej. Informacije sledijo.

    Kot zanimivost pa bi vam želel pozornost obrniti na članek, ki mi ga niso hoteli objaviti v Lovcu, je pa objavljen na tem forumu in takšno odločbo tudi na nek način napoveduje. Lahko bi celo rekli, da so v obrazložitvi odločnbe uporabili dele iz tega članka čeprav verjamem, da so do istih zaključkov prišli na MNZ sami.

    Članek je na naslovu: http://www.lov.mojforum.si/lov-about116.html
    Citat dolgin je objavil:
    Dejmo pa v kakšne druge cajtnge tole..........,tam bojo pa radi pograbili tele reči...... :wink:

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    http://lov.mojforum.si/lov-about410-0-asc-15.html
    Citat rock&roll je objavil:
    O tem sem razmišljal vendar bi rad počakal drugi teden, ko naj bi se zgodili nekateri sestanki, ki naj bi prinesli odgovor na to ali se bo kaj premaknilo ali pa gremo v cajtenge in v borbo.
    Citat dolgin je objavil:
    Sestanek,s telimi k........ neodgovornimi :? ,kaj pa jaz vem,po moje bi jih blo enostavno za prezret,tko k so oni prezirali vse akterje in vse slovenske LOVCE!!!

    lp
    Citat Dihur je objavil:
    Zanimiva situacija. Sedaj bi moral svojo vlogo odigrati Nadzorni odbor in poskrbeti za sklic zakonite programsko-volilne skupščine LZS. Ta pa bi potem morala sprejeti tudi potrebne sklepe za ugotavljanje morebitne kazenske odgovornosti posameznikov.
    Citat rock&roll je objavil:
    Nadzornega odbora NI. Ne obstoja. Nikoli ni bil legalno izvoljen. V odločbi piše, kako je potrebno izpeljati postopek. Glede kazenske odgovornosti pa bo potrebno razmisliti potem, ko bodo postavljeni organi. Saj še ne bo zastaralo.
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Gremo naprej!
    Citat šicmojster je objavil:
    Pokopat še kar je ostalo od vladavine r&r- ja
    Citat ZR7 je objavil:
    Hja, Šicmojster, bi ti tole malo bolj obrazložil, da podebatiramo? Takole z argumenti in vsebino?
    :roll:
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Kaj boš povedal Šicmojster? V pričakovanju obrazložitve bod pozdravljen.
    Citat Ganges je objavil:
    Od takih ki samo neargumentirano pljuvajo pa res ne rabite pričakovati obrazložitve :) Oni samo to znajo. No, mogoče pa me kdaj presenetijo.
    Citat miner1 je objavil:
    To bo verjetno pomota, on je po vsej verjetnosti "raubŠIC" ne pa ŠICmojster, lahko pa tudi "ŠICprovokator". :wink:
    Citat ZR7 je objavil:
    Ok, ok, fantje, pokažimo vsaj mi malo kulture in prenehajmo z etiketiranjem kar tako. Vsakdo naj se izkaže s svojim prispevkom, z vsebino, ne pa z blatenjem drugih ker so druge barve ali na drugi strani brega! Hvala!
    Citat rock&roll je objavil:
    Nič se sekirat. Poglejte si še njegov drugi veleumni post pa vam bo vse jasno. :idea:

    Še sreča da imamo tale forum, :D sicer bi v sebi tiščali ves gnev do drugače mislečih in bog ve kaj bi se vse zgodilo. Tako pa lahko pljunemo malo sem in malo tja in smo zadovoljni. A ni fanj tale tehnika?
    :?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •