Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 36

Tema: Swarovski ds ali Zeiss Victory V8 2.8-20x56 T

  1. #21

    Privzeto

    OK glede na zadnji post. Ok Blaser je dobra izbira. Predvsem zato ker ma veliko prednost, da je tebi vsec ;)
    Ce res ne zelis varcevati potem na sejmu primi v roke vse in naroci tisto, ki ti bo najbolj vsec (ljubezen na prvi pogled). Tako pusko bos mel rad in bo tvoja.

    Glede kalibra pa tako. Jaz bi se izognil tudi 30-06. 308 Win ce ze moras vzet 30cal. Bi ti pa svetoval, da malo pogledas po 6.5 razredu (6.5x47L, 6.5 creedmore in 6.5x55SE). Sicer niso legalni za medota, vendar za medota ze tako imas mauserja (pri nas niso legalni za medota, finci pa s temle lose streljajo).

  2. #22

    Privzeto

    Glede R8. Je veliko enako kvalitetnih, predvsem mislim nemških in avstrijskih pušk. Ampak dejstvo je, da nobena pri standardni dolžini cevi 58 cm ni dolga le 103 cm, tako kot R8. Če vzameš kratko cev 52 cm imaš puško dolgo 97 cm. Bolj priročno orodje za jago težko najdeš med repetirnimi risanicami. Poleg tega se jo da zelo enostavno razstaviti, kar zelo olajša vzdrževanje (prideš z mokro domov, razstaviš v 1 min na tiste 3, 4 dele, posušiš, namažeš in je kot nova), pa tudi menjava cevi je čisto preprosta (zato tiste luknje v kopitu in ima jih tudi leseno). Tudi vse ostalo je naštudirano po nemško, robustnost, hitro repetiranje, zanesljivost 100 %, natančnost brezhibna, sprožilec 1a. Skratka zadeva je dodelana do te mere, da je težko povedati kako kritiko. No, če bi že iskal, meni se zdi nekoliko težka, lahko bi bila malo lažja. Ampak zaradi težav s zaklepom pri R93 so zaklep pri R8 precej ojačali in od tod dodatna teža.
    Moja je 308 win, cev pa 52 cm navadna 17 mm lovska. Ta kaliber se res odlično ujame s kratko cevjo, hitrosti krogle so zelo dobre kljub kratki cevi, odsun in pok pa je zmeren. 308 win je eden najbolj primernih kalibrov za kratko cev, če ne kar najboljši. Lovska cev 17 mm je za jago več kot dovolj precizna, ne vidim potrebe po debelejši cevi, zame bi to predstavljalo samo dodatno težo.
    Pa da ne boste rekli, da imam samo drage puške. Imam trenutno tudi Ruger American. Ampak razlike so tolikšne, da raje ne bom primerjal, da ne bi koga, ki jo ima, preveč zmotil.
    Glede kalibra je tako, odvisno za kaj ga rabiš. Za strele na daleč je 300 win mag primeren, ker je majhen padec krogle. Na blizu pa ravno obratno, ker ti bo iz vsega naredil kašo, pa še tepel te bo po nepotrebnem, strelivo je drago, vaja je neprijetna itd... Za do 150 m raje 308 win, za mogoče kak strel malo dlje ali malo rezerve pa 30-06.
    Glede daljnogleda pa še enkrat, za jago išči dobro svetlobno propustnost, ne največje možne povečave. Swaro bo v tej povečavi 2.5-15×56 težko tekmoval s Zeiss Victory HT kar se tiče svetlobne propustnosti. Je pa znamka bolj zveneča, razpon povečave večji in morda kvaliteta slike kaj boljša - ali pa tudi ne.

  3. #23

    Privzeto

    Preden naročiš:
    - dobro bi bilo parkrat ustreliti z kalibri, ki te zanimajo - zelo priporočljivo z enako puško, kot jo nameravaš nabaviti (ali vsaj enako težko)

    Jaz bi rekel, da je R8 s standardno dolžino cevi - ravno prav težek. (pa sem prej tudi sam štel grame in delal primerjave..brez veze)

    Mimogrede:
    Standardna dolžina R8 cevi na žalost ni 58 cm (pri Blaserju pač merijo celotno železje) ampak 56cm
    (če smo natančni še toliko ne ampak 557mm) - "pošteno" ehm "standardizirano" merjenje cevi se šteje od čela zaklepa...čisto res pošteno pa bi bilo najbrž od naleganja žlebovpa do ustja, ampak tulec raje vseeno prištevamo zraven.
    Vsak proizvajalec sicer meri po svoje, eni pač zraven merijo še celotni zaklepni del kamor nasedajo bradavice zaklepa...

  4. #24

    Privzeto

    To zadevo poznam, moja cev je v resnici dolga 50 cm, ampak nisem hotel zdaj o 50 in 56 cm ceveh, da ne bi kdo gledal, kaj so to zaene cevi, če pa Blaser ima 58 in 52 cm cevi.
    Še vseeno je standardna karabinka pri 56 cm cevi dolga okoli 109 - 110 cm pri 37 cm dolgem kopitu, R8 pa je pri 37 cm dolgem kopitu dolg 103 cm. Razlika je očitna. Cevi daljše kot 56 cm pa se dandanes v praksi skorajda več ne kupujejo, ker so enostavno nerodne, hitrosti izstrelka pa pri 60 cm cevi pa niso toliko večje, da bi bilo omembe vredno.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Kozorogec preden se zaženeš si oglej še Schmidt & Bender - Polar, High Power, Ultra Bright mogoče celo Digital

  6. #26

    Privzeto

    S&B so odlični daljnogledi, vsekakor v rangu Zeiss, Kahles, Swaro, mene malo moti, da so večinoma nekoliko težji kot primerljivi modeli drugih firm. Kar sicer lahko pomeni tudi, da so zato bolj robustni, ampak velika robustnost pride bolj v poštev za vojaško rabo, kot pa za normalno lovsko. Za slednjo so tudi ostali dovolj robustni.

  7. #27

    Privzeto

    Sem si na spletu ogledal Swaro DS. Hm, ne vem za kakšen namen je ta stvar. Sam ne bi hotel imeti daljnogleda, ki ima svetlobno propustnost 83% in tehta 1100 g. Da o ceni ne govorim, ker se dobi za ta denar zelo kvalitetna puška in daljnogled skupaj.

  8. #28

    Privzeto

    Kar se tiče R8 je že izbrana in ne bom gledal po drugih puškah. vem tudi da bo standardna debelina cevi (17mm) in standardna dolžina. Morda če se bom odločil za kanalirano cev zgol z estetskega vidika. Sreljal bom nekje maksimalno na 200m, ker imamo pač tak teren, tako da tudi kaliber 300 odpade.
    o Schmidt & Bender sem slišal samo dobro, vendar se nekako bolj osredotočam na Swarota in Zeissa, čeprav bom na sejmu pogledal tudi ta daljnogled.
    DS-ja sem črtal s seznama.
    Sedaj imam dve opciji
    Zeiss Victory HT 3-12x56 M (rail) ASV 2.689,00 €
    Zeiss Victory V8 2.8-20x56 T* M rail 2.785,50 €

    Skratka razlika v ceni je minimalna. Se splača uzeti drugo opcijo s tem pridobiti za 0.2 manjšo začetno povečavo (za pogone) ter za 8x večjo končno povečavo naprimer za ocenit neko divjad, s tem da je drugi za 230g težji ter da ima za 3% slabši faktor prepustnosti. Naj povem, da bom dobil daljnogled brez ddvja, tako da bo cena precej nižja.

  9. #29

    Privzeto

    Do 200 m imaš veliko primernejših kalibrov kot je 300 wm. Ta je namenjen streljanju dlje kot 200 m.
    Za pogon niti 2.8, niti 3 ni idealno. Da se, ni pa idealno. Najboljše je 1, uporabno je tudi 1.5 in 2. Kar je več kot 2 je pa vidno polje že precej majhno in ni najboljše za hitre strele na pogonu.. So pa te povečave med 2.5 in 3 primerne za zalaz ali kakšne bližnje strele na krmišču. Najbolj kvalitetna rešitev sta dve optiki, ena za splošen lov, druga za pogone. No, pri Blaserju to niti ni problem ker ima kvalitetno snemljivo tovarniško montažo. Jaz imam na svojem strelni daljnogled in rdečo piko.

  10. #30

    Privzeto

    Citat Kozorogec je objavil: Pokaži objave
    Kar se tiče R8 je že izbrana in ne bom gledal po drugih puškah. Se splača uzeti drugo opcijo s tem pridobiti za 0.2 manjšo začetno povečavo (za pogone) ter za 8x večjo končno povečavo naprimer za ocenit neko divjad, s tem da je drugi za 230g težji ter da ima za 3% slabši faktor prepustnosti.
    Tako se puške pač ne kupuje. Brez zamere. Imam tako pri puškah kot pištolah izkušnjo, da sem zamenjal model in proizvajalca na podlagi samo nekaj minutnega držanja v rokah. Skoraj vsi proizvajalci na 5 let naredijo nov model, tako kot BMW, da vsaj vsi zapriseženi zvesti ljubitelji kupijo novo. In ti kupujejo na podlagi izgleda in znamke. Tisti, ki kupi na podlagi "ročne" izkušnje ponavadi ne menja par deset let - in ta ni zanimiv za proizvajlaca. ;)

    kar se tiče daljnogleda je enako. Če kupuješ daljnogled v rangu +2000 eur, je prva stvar, da se zaplješ do zastopnika in se z njim dogovoriš za preizkus v praksi; mraku, tarčah na različne razdalje. ne ogled na sejmu za par minut gledanja v strop ob pretirani svetlobi. Stroški bencina te pridejo max 30 eur. In ta izkušnja bo vredna več kot 100 nasvetov.

    Za 0.2x manjša začetna povečava?! Boh pomagaj.
    Sicer bi šel stavit, da je manj kot 50% verjetnosti, da boš v roku 1 leta imel dejansko karkoli od tega kar si opisal (izkušnej pač), ampak vsekakor je sedaj tvoje odločanje v fazi, ko moraš iti naprej od foruma.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •