Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 36

Tema: Swarovski ds ali Zeiss Victory V8 2.8-20x56 T

  1. #11

    Privzeto

    Jaz bi glede na to,da nimaš namen streljat na dolge razdalje razmislil tudi glede izbire kalibra.
    300Win Mag ne boš izkoristil na razdaljah do 150m in je za recimo košuto vseno ali jo zadane krogla iz 300 win mag ali iz 30-06. Itak gre večinoma vse na monolitke. Tako da razmisli tudi o manjšem kalibru,ker boš bolj udobno streljal,več nabojev gre v nabojnik standard kor magnum pri blaserju in nekoliko cenejši naboji so. Efekt je pa isti zadaneš ali zgrešiš z obema.Pade pa tudi z obema,če zadaneš. Mene osebno močnejši kalibri ne prepričajo več. Sem prišel do spoznanja,da se z manjšimi bolje zadeva in bolj udobno strelja.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #12

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Mene osebno močnejši kalibri ne prepričajo več. Sem prišel do spoznanja,da se z manjšimi bolje zadeva in bolj udobno strelja.
    No počasi spoznavate. To trdim že dolgo.

  3. #13

    Privzeto

    308 win za dobre strelce, ki ne rabijo rezerve, kdor rabi rezervo pa ima 30-06 tistih nekaj m/s rezerve. Za ljubitelje velikih lukenj pa 8×57.

  4. #14

    Smile

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Za ljubitelje velikih lukenj pa 8×57.
    Ah dej no... kaj pa strašiš? med 8x57 in 30-06? Ne večja ne manjša luknja. Glede podpludb je morda celo obratno. - Sicer pa, možakar je spraševal o optiki. Glede kalibra si je zamislil 300wm in ga ne zanimajo amaterski klaibri (če si ni premislil). Tam pa bodo luknje!

  5. #15

    Privzeto

    Hotel sem povedati, da 8 mm naredi širši strelni kanal kot 7,62. Kar se potplutb tiče pa jasno, hitrejši naredi večje kot počasnejši. To so tudi edine nianse med tema dvema. Počasnejši s širšo kroglo je boljši za strele na blizu, npr. idealen za pogone, hitrejši ima pa malo prednosti na večje razdalje zaradi manjšega padca krogle. Sicer pa še Američani priznavajo, da sta si zelo podobna, po dejanskem učinku na cilju skorajda identična.

  6. #16

    Privzeto

    Tudi glede daljših strelov postaja to vseeno. Glede na to da ne bo kupil strelni daljnogled 4x32 bo komot dokupil ali pa že ima balistične kupole in točno poklikal kolikor bo potrebno za daljši strel. Kdor se gre daljše strele ne bo šel na to varianto: malo više pomerim pa bo...

  7. #17

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Kdor se gre daljše strele ne bo šel na to varianto: malo više pomerim pa bo...
    Vidim, da se kar prijemlje.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Kdor se gre daljše strele ne bo šel na to varianto: malo više pomerim pa bo...
    Na moje presenečenje se je prav to zapisalo tudi sicer izkušenemu strelcu Mitji Kersniku v članku o lovu na lisice - glasilo Lovec, januar 2018, str. 44. Ne rečem, da on tako naredi, ampak to ni nasvet, ki bi ga prodajal kot splošno uporaben.

  9. #19

    Privzeto

    Citat Kozorogec je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,
    Odločam se za nabavo dalnogleda za mojo novo igračo R8 Black 300 Win mag
    Sam se bolj nagibam k Ds, ker imam dobre izkušnje z Austriskim podjetjem.
    Kakšna so vaša mnenja o moji izbiri?
    Lahko pa predlagate tudi kak drugi dalnogled.
    Lovska hvala :D
    S kakšno optiko si do sedaj streljal? Na podlagi tvojih dosedanjih podatkov si ne znam ustvariti mnenja. Če prav razumem, je to tvoja prva puška, in sedaj kupuješ svoj prvi daljnogled? Ne verjamem, da je v Sloveniji več kot 10 lastnikov Swarovski DS daljnogleda, zato mislim da kaj konkretnih informacij tu ne bo. Če boš pač videl, da tvoja izbira ni prava, jo prodaš in nabaviš drugo. Če prav razumem, denar ni nek faktor pri nakupih optike.

  10. #20

    Privzeto

    Uf, sedaj ste me pa dobro založili... Bo long story post.. Bom šel kar po vrsti..
    Deerhunter:
    Saj imamo v lovišču precej strmega in gorskega terena, kateri na en kilometer zgleda zelo nezaraščen, vendar ko se lotiš enkrat vzpenjat na katerega od vrhov hitro spoznaš, da je poraščenost zelo gosta, in je nek strel v stilu Chris Kyla nemogoč. Tistega gamsa, katerega bom želel upleniti, bom pa že prelisičil in se mu približal na tako razdaljo, da bo strel lovsko pravičen, ter da bo nedolžna žival, zaprla oči brez nepotrebnih muk. Tudi sam bom na lov hodil ali zgodaj zjutraj ali zvečer, ker sem čez dan stalno zaseden, zato potrebujem dobro svetlobno prepustnost. Meni osebno je najbolj všeč zalaz in čakanje na žival, zato sem sedaj ogrel za victory ht 3-12x56
    Glede Blaserja pa: po pravici povedano same puške v roki še nisem držal, in sem se v njo zagledal samo preko slik s spleta, zato je tudi nisem še naročil, ker imam v nedeljo namen obiskati sejem v Salzburgu, kjer upam, da jo bom lahko prijel v roke. Tudi sam sem razmišljal o professional izvedbi, vendar se mi nekako ni všeč nositi plastične puške v gozd ali na leseno prežo (samo moje mišlenje, zato bo moja lesene izvedbe brez luknje v kopitu.
    Malo off topic kakšen kaliber in premer cevi si lastiš?
    Denis Jež:
    Puška ni naročena, in tudi o kalibru bom še vsekakor razmislil, sem se pa nekako za ta kaliber odločil samo na podlagi testov ki sem jih prebral na spletu, in naj tudi omenim, da z puško tega kalibra nisem še streljal. Si mi pa dal dobro v pomislek, ko si omenil udobnost streljanja, ker sam nisem ravno fant neke močne postave in ne želim, da se bom z vsakim strelom premaknil vzvratno za dva koraka.. :D
    Bertolin:
    Puška ni naročena, zato si bom morda premislil, bom pa vsekakor nabavil nekaj iz grupe 300win, 30-06 ali 308. mi je pa všeč Blaserjev sistem, kjer lahko nabaviš drugo cev za nekje 1500eur...
    Bokarca:
    Na daljnogled bom vsekakor montiral balistične kupole (DS te opcije ne potrebuje), ker želim imeti svoj kos orožja dobro izpopolnjen, glede na to, da bo to edini kos.
    Ravnohrib:
    Do sedaj po pravici povedano na divjad sam sploh še nisem streljal (samo kot pripravnik na srno z mentorjem), streljam samo na sosoedovo smreko s očetovo zastavo 8x57si, katera je opremljena s optiko swarovski staro cca 25let, vendar je slika glede na leta še vedno kristalno čista, zato sem se tudi zagrel za novega DS ja. To bo moja prva in tudi zadnja puška, poleg očetove 8x57 katero imam trenutno v solastništvu in upam da bo nekega dne moja. Odločil sem se, da pri puški nebom varčeval, prvič: ker bo to moj edini kos, drugič: ker je lov moj edini hobi in ker tedensko delam po 80 ur v službi ter sem zato tudi dobro plačan(celo ta post pišem v službi), tretjič: ker imam tečno babo... Pač nekateri imajo 5,6 zastav, jaz bom imel pa eno Blaser in to je to.
    Problem je, ker tudi na tujih forumih in straneh ne vidiš kaj konkretnega o novem Ds-ju, samo nekaj You tubu testov, kjer prepotentni američani snemajo svoje punce kako streljajo s
    Ds-jem in namesto da bi povedali kaj o daljnogledu snemajo dekle v dekolte (se opravičujem, ker sem ustrelil mimo)..
    Skratka fantje... sem zelo vesel, ker ste se tako odzvali na mojo temo, ste mi s tem dali lep pogled na ta forum..

    Povzetek:
    Na muhi imam victory ht 3-12x56 ter Z6i 2.5-15x56. Verjetno se bo prav victory pridružil mojemu dvogledu Zeissu Victoiyu 10x42 ht..
    Še enkrat.. LEPA HVALA

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •